TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лапорта ја појасни изјавата со која го навлече гневот на Меси

24Фудбал - 03.12.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта вели дека погрешно бил разбран кога кажал дека Лео Меси можел да игра беспари, појаснува дека никогаш не му предложил нешто вакво на Аргентинецот. Жоан Лапорта пред да стане претседател ветуваше дека ќе го ...

Лапорта: За мене Дембеле е подобар од Мбапе

Спортски - 03.12.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта зборуваше за текот на преговорите околу новиот договор на Осман Дембеле. Барселона прави се за да го задржи Французинот, а Лапорта смета дека Дембеле е подобар од Мбапе.

Лапорта: Дембеле е подобар фудбалер од Мбапе

Sport 1 - 03.12.2021

Усман Дембеле во јуни 2022 година ќе биде слободен агент, бидејќи ќе му истече договорот со Барселона. Едно од најскапите засилувања во историјата на Каталонците засега одбива да го продолжи договорот, а претседателот на клубот Жоан Лапорта за тоа ...

Лапорта: За мене, Осман Дембеле е подобар од Килиан Мбапе!

Gol.mk - 03.12.2021

Осман Дембеле се врати на терените, беше резервист и одигра по 25 минути во последните две средби на Барселона . Перспективното француско крило мака мачи со повредите откако се пресели на „Камп Ноу“.

Лапорта за „препирката“ со Меси: Никогаш не сум побарал да игра бесплатно за Барселона

Дерби - 03.12.2021

Лионел Меси минатово лето беше принуден да си замине од Барселона и тоа во последен момент кога сите очекуваа да потпише нов договор со шпанскиот великан. Меѓутоа наместо нов договор, тој го напушти клубот откако стана јасно дека Барселона нема ...

Лапорта: Дембеле е подобар фудбалер од Мбапе

Курир - 03.12.2021

Усман Дембеле во јуни 2022 година ќе биде слободен агент, бидејќи ќе му истече договорот со Барселона. Едно од најскапите засилувања во историјата на Каталонците засега одбива да го продолжи договорот, а претседателот на клубот Жоан Лапорта за тоа ...

Лапорта ја појасни изјавата со која го навлече гневот на Меси

МКД - 03.12.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта вели дека погрешно бил разбран кога кажал дека Лео Меси можел да игра беспари, појаснува дека никогаш не му предложил нешто вакво на Аргентинецот. Жоан Лапорта пред да стане претседател ветуваше дека ќе го ...

Лапорта за играчот кој се уште не го продолжил договорот со клубот: Оди побавно отколку што мислевме

Дерби - 02.12.2021

Првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта за прв пат излезе во јавноста со помалку загрижувачки коментар за фудбалер кој се уште не го има продолжено договорот со клубот. Задачата на претседателот на „каталонците“ во овој период е да обезбеди ...

Ова е човекот кој му забрани на Меси да се поздрави со Лапорта во Париз

Спортманија - 02.12.2021

Веста дека Лионел Меси не се поздравил со претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, за време на церемонијата за „Златната топка“ во Париз, потврди дека тие не се во добри односи после шокантната разделба летоска.

Меси не се сретнал со Лапорта поради неговиот татко!

SportMedia - 02.12.2021

Аргентинецот е рекордер по освоени „Златни Топки“, најблизу до него е Кристијано Роналдо кој има пет признанија, три помалку од Лионел Меси. На свечената церемонија на доделување на наградите во Париз беа поканети многу познати фудбалски лица, меѓу ...

Меси не смеел да се види со Лапорта зашто добил забрана од татко му

Sport 1 - 02.12.2021

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси е рекордер по број на освоени „Златни топки“, откако пред неколку дена ја доби неговата седма престижна награда. На церемонијата која се одржи во Париз имаше многу познати спортски имиња, а тука беше и ...

Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се знае кој го забрани тоа на крајот

Курир - 02.12.2021

Лионел Меси успеа да ја освои Златната топка по седми пат во кариерата. Аргентинецот е апсолутен рекордер по бројот на освоени Златни топки, а најблиску до него е Кристијано Роналдо, кој во досегашната кариера освои пет од овие награди.

Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се знае кој го забрани тоа на крајот

Zoom - 02.12.2021

Лионел Меси успеа да ја освои Златната топка по седми пат во кариерата. Аргентинецот е апсолутен рекордер по бројот на освоени Златни топки, а најблиску до него е Кристијано Роналдо, кој во досегашната кариера освои пет од овие награди.

Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се знае кој го забрани тоа на крајот

Sport M - 02.12.2021

Лионел Меси успеа да ја освои Златната топка по седми пат во кариерата. Аргентинецот е апсолутен рекордер по бројот на освоени Златни топки, а најблиску до него е Кристијано Роналдо, кој во досегашната кариера освои пет од овие награди.