TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хакери пробија луѓе на ФСБ, руската разузнавачка служба

Оff.net - 22.07.2019

Жртвата на хакерскиот напад во случајов е руската компанија Сајтеч која работи на истражувачки проекти за ФСБ, а хакерите се од групата „0v1ru$“ кои успале да упаднат во актив-директори серверот на компанијата и од таму добиле пристап до целата ...

НАЈГОЛЕМА КРАЖБА НА ПОДАТОЦИ ВО ИСТОРИЈАТА НА РУСИЈА: Хакери удрија на Путин! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.07.2019

Сајбер криминалците украле дури 7,5 терабајти податоци од компанија која работи со Федералната служба за безбедност - ФСБ, наследничка на КГБ. Непознати хакери ја извршиле најголемата кражба на податоци во историјата на Русија, што го загрозило ...

Најголемата кражба на податоци во историјата на Русија, хакерите го нападнаа Путин

Репортер - 22.07.2019

Непознати хакери извршиле кражба на податоци од компанија која соработувала со Федералната служба за безбедност FSB, која е наследник на КГБ. Ваквата кражба претставува најголема кражба во историјата на Русија.

Најголема кражба на податоци во историјата на Русија: Хакери удриле на Путин

Точка - 22.07.2019

Непознати хакери ја извршиле најголемата кражба на податоци во историјата на Русија, што го загрозило проектот за правење на посебен интернет за да се заштитат националните интереси, а кое го одобрил лично претседателот Путин.

Хакери тврдат дека украле податоци за ФСБ

MTM - 21.07.2019

Руската служба за безбедност - ФСБ е хакирана. Хакери успеале да украдат голем број податоци - 7,5 терабајти, од серверите на поранешното КГБ. Според Форбс, државни тајни на Русија не биле откриени, но биле откриени операции на ФСБ.

Невидена кражба на податоци: Хакери удриле на Путин

Press24 - 22.07.2019

Непознати хакери ја извршиле најголемата кражба на податоци во историјата на Русија, што го загрозило проектот за правење на посебен интернет за да се заштитат националните интереси, а кое го одобрил лично претседателот Путин.

Хакирана руската тајна агенција: „Најголемо пробивање податоци во нејзината историја“

МКД - 21.07.2019

Црвени лица во Москва викендов, по веста дека хакери успешно нападнале изведувач на ФСБ - руската Федерална служба за безбедност. Сајтек, хакнатата компанија, работела на истражувачки проекти за ФСБ, а хакерите украле информации за внатрешни проекти ...

Хакери ја нападнаа руската тајна агенција

Република - 22.07.2019

Непознати хакери ја извршиле најголемата кражба на податоци во историјата на Русија, што го загрозило проектот за правење на посебен интернет за да се заштитат националните интереси, а кое го одобрил лично претседателот Путин.

Хакирана руската Федерална служба за безбедност – нервоза во официјална Москва

Таратур - 21.07.2019

Нервоза и револт во официјална Москва овој викенд, откако хакери успешно нападналер и хакирале една од компаниите изведувачи на рската Федерална служба за безбедност. Сајтек, хакнатата компанија, работела на истражувачки проекти за ФСБ, а хакерите ...

Хакери ја нападнаа руската тајна агенција

PressingTV - 22.07.2019

Непознати хакери ја извршиле најголемата кражба на податоци во историјата на Русија, што го загрозило проектот за правење на посебен интернет за да се заштитат националните интереси, а кое го одобрил лично претседателот Путин.