TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ ја прекина серијата на Нетси, одлична ноќ и за Јокиќ

Спортски - 28.02.2021

Серијата на Бруклин од осум победи во низа и дојде крајот, а “виновен“ е одличниот Лука Дончиќ. Далас стига до победата со резултат 98:115, а Дончиќ повторно беше на своето ниво со 27 поени, шест скокови и седум асистенции.

Дончиќ со триумф против Бруклин го прослави роденденот, трип-дабл за Јокиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.02.2021

Серијата на Бруклин нетс од осум победи поред беше запрена минатата ноќ, а за тоа главен „виновник“ е словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ., кој со својот Далас маверикс славеше со 115-98. Дончиќ беше повторно на свое ниво и постигна 27 поени, шест ...

ВИДЕО: Трипл-дабл на Јокиќ, Дончиќ ја сопре серијата на Нетси и Харден

Gol.mk - 28.02.2021

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ одново одиграа фантастични натпревари во НБА лигата и на своите тимови им донесоа значајни победи. Далас Маверикс ја сопре серијата на Бруклин Нетс, додека Денвер со 30 разлика славеше на дуелот со Оклахома.

Јокиќ е трипл-дабл машина, Дончиќ славеше против Харден

Екипа - 28.02.2021

Денвер лесно и убедливо славеше на гостувањето против Оклахома Сити со 96-126, дуел кој мина во апсолутна доминација на гостинските кошаркари. Убедливата предност му овозможи на тренерот на Денвер да им даде нешто поголем одмор на клучните играчи, ...

Доминација на Јокиќ за влез во историјата во НБА - најдобар во сите статистички категории!

Sport 1 - 28.02.2021

Српската ѕвезда Никола Јокиќ игра сезона од соништата во најсилната кошаркарска лига, па центарот на Денвер влезе во историјата на НБА, како шести кошаркар кој успеал така да доминира и во сите можни статистички категории да биде – најдобар.

Ништо од девет во низа: Ослабениот Бруклин наиде на расположениот Дончиќ (видео)

Спортманија - 28.02.2021

Без Дурант и Ирвинг, целиот товар падна на Брадата, па Мрежичките не можеа да се изборат за деветти триумф по ред Далас маверикс ја прекина серијата од осум победи на Бруклин нетс во дербито на ноќта со 115:98.

ВИДЕО: Дончиќ извонреден, Далас ја прекина победничката серија на Бруклин

Дриблинг - 28.02.2021

Лука Дончиќ го предводеше Далас до победа против Бруклин со 115-98, младиот Словенец запиша 27 поени. Далас со оваа победа ја прекина победничката серија на Бруклин, таа изнесуваше осум во низа, покрај Дончиќ со 27 поени, во победничкиот тим се ...

Денвер ја победи Оклахома со 30 разлика, Јокиќ запиша нов трипл-дабл

SportMedia - 28.02.2021

Во НБА лигата се одиграа неколку натпревари, а го издвојуваме мечот помеѓу Денвер и Оклахома кој им припадна на Нагетс со 126:96. Блескава партија повторно имаше српскиот репрезентативец Никола Јокиќ кој одигра само 30 минути, а го забележа 8.

Лејкерс стави крај на лошата серија, Мајами имаше решение за „џезерите“ (ВИДЕО)

Дерби - 27.02.2021

Бранителот на титулата во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес Лејкерс и стави крај на серијата од четири порази и славеше против Портланд Трејл Блејзерс со 102-93. „Езерџиите“ го спуштија противникот на само 93 поени и со тоа ја имаа најдобрата одбрана ...

Лејкерс ја прекина серијата порази, во Лос Анџелес падна Портланд (ВИДЕО)

МКД - 27.02.2021

По четири последователни порази, шампионот Лос Анџелес Лејкерс конечно победи, го совлада Портланд со 102-93. ЛА Лејкерс влезе во неочекувано лоша серијата, имаа четири порази по ред, или пет од последните шест меча.

Јокиќ со нов трипл-дабл,Дончиќ подобар од Харден

Курир - 28.02.2021

Во НБА лигата Денвер лесно и убедливо славеше на гостувањето против Оклахома Сити со 126-96.Повторно уште една неверојатна партија на српскиот кошаркар Никола Јокиќ кој за 30 минути игра стигна до нов трипл-дабл, вкупно осми за него оваа сезона.

Лејкерс потпиша со нов кошаркар на – 10 дена!

СуперСпорт - 27.02.2021

Лос Анџелес Лејкерс го ангажираше Дамиен Џонс на 10 дена, а таа информација ја потврдија и од клубот. Џонс во кариерата одигра 118 натпревари, а настапуваше за Голден Стејт, Атланта и Феникс и во просек постигнува по 4,3 поени на натпревар, како и ...

ВИДЕО: Лејкерси ја прекинаа серијата порази

Слободен Печат - 27.02.2021

Актуелниот шампион ЛА Лејкерс ја прекина серијата од четири порази по ред откако со 102:93 го совлада Портланд. Натпреварот беше одлучен кон крајот на третата и почетокот на четвртата четвртина кога дојдоа до 13. поени предност (89:76).

ВИДЕО: ЛА Лејкерс ја прекина низата позрази, Мајами подобар од Јута Џез

Дриблинг - 27.02.2021

Кошаркарите на ЛА Лејкерс го совлада Портланд со 102:93 со што ја прекинаа низата од четири последнови порази во НБА лигата. Леброн Џејмс со 28 поени и 11 скокови беше најдобриот во победничкиот тим, за Попрталнд се издвои Лилард со 35 поени.