TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Том Харди стана татко

MTM - 12.01.2019

Том Харди повторно стана татко, пишува Дејли Маил. За време на празниците сопругата на британскиот актер, Шарлот Рајли родила машко бебе кое го крстиле Форест по името на популарниот лик на Том Хенкс од филмот "Форест Гамп", кој таа го обожава.

Том Харди стана татко по втор пат: Името кое му го дал на синот ќе ги воодушеви сите љубители на филмските класици

Точка - 12.01.2019

Еден од најголемите светски заводници, актерот Том Харди, по втор пат станал татко, пишува “The Sun”. Харди и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името Форест, пренесуваат британските медиуми.

Том Харди доби син и му даде име во чест на Форест Гамп

Сакам да кажам - 12.01.2019

Британскиот актер Том Харди го доби второто дете со сопругата Шарлот Рајли. Имајќи предвид дека двојката го крие приватниот живот од очите на јавноста, се дознава само дека бебето се родило кон крајот на минатиот месец и дека се вика Форест, според ...

Том Харди доби син и му даде име по филмски лик

Канал5 - 12.01.2019

По втор пат актерот Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рилеј станаа радители и му дадоа име на бебето по лик од филмски класик. Среќните родители на новороденииот син му го дадоа името Форест , според ликот од филмот ,,Форест Гамп” .

Том Харди стана татко по трет пат

Fashionel - 12.01.2019

Холивудскиот актер Том Харди, периодов актуелен по главната улога во блокбастерот „Веном", за време на празниците стана татко по трет пат. Заедно со неговата сопруга, познатата актерка Шарлот Рајли го добија нивното второ дете, синот Форест – кој ...

Том Харди доби син, го крсти по омилениот филм со Том Хенкс

Репортер - 12.01.2019

Глумецот Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рилеј станаа радители на момче, а бебето го крстија Форест, по главниот лик од филмот „Форест Гамп“. Според британските медиуми, родителите го избрале ова име оти сопругата на Харди отсекогаш го сакала ...

Том Харди стана татко по втор пат: Името кое му го дал на синот ќе ги воодушеви сите љубители на филмските класици

Локално - 12.01.2019

Еден од најголемите светски заводници, актерот Том Харди, по втор пат стана татко, пишува “The Sun”. Харди и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името Форест, пренесуваат британските медиуми.

Најсексапилниот актер на светот доби син: Детето доби име по кое ќе го памти целиот свет

Слободен Печат - 13.01.2019

Новороденчето го добило името Форест по ликот кој го толкува Том Хенкс во филмот „Форест Гамп“. Актерот Том Харди, по вторпат станал татко, пишува „Сан“. Тој и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името според омилениот филмски лик на ...

Том Харди стана татко по втор пат

ЗаЗабава - 13.01.2019

Еден од најголемите светски заводници, актерот Том Харди, по втор пат станал татко, пишува “The Sun”. Харди и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името Форест, пренесуваат британските медиуми.

Синот на најсексапилниот актер на светот ќе се вика Форест

+инфо - 13.01.2019

Актерот Том Харди, по вторпат станал татко, пишува „Сан“. Тој и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името според омилениот филмски лик на Харди. „Многу им се допаѓа името Форест, сметаат дека е многу моќно.