TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин, доживотно: Кремљ го започна за процесот рускиот лидер да остане „вечно“ на власт

Точка - 19.07.2019

Кремљ ја отвори можноста за промена на рускиот устав откако беше предложено јакнење на моќта на парламентот. Секако, овој потег би можел да ја прошири власта на рускиот претседател Владимир Путин.

Путин шара околу уште еден мандат

Оff.net - 19.07.2019

Како што денес стојат работите (и рускиот устав) Путин во 2024 оди во пензија. Како што денес стојат работите никој не може да замисли ова да се случи. Моментално Путин тера најдолг мандат по Сталин во пост-кралска Русија, толку долг што на ...

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

Локално - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

„Слугата на народот“ ќе ја освојува Украина

Фактор - 19.07.2019

Новиот состав на Врховната рада или парламентот, Украинците ќе го избираат на вонредни избори во недела. Според анкетите, само пет партии имаат шанси да влезат во парламентот. Партијата на претседателот Владимир Зеленски е лидер, а по неа се ...

Путин и Лукашенко разговараа за понатамошното интегрирање

Р.С.Европа - 18.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин оствари разговори со својот белоруски колега, Александар Лукашенко, во Санкт Петербург околу понатамошната интеграција во руско-белоруската унија, групација која постоеше главно на хартија откако беше формирана во ...

Кремљ: Нема план за лична средба меѓу Путин и Зеленски

Макфакс - 18.07.2019

Можноста за одржување личен состанок меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Владимир Зеленски засега не се дискутира, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС. „Не, се уште не разговараме за тоа.

Путин доживотен претседател?! Кремљ презеде мерки во таа насока

Нетпрес - 19.07.2019

Кремљ ја отвори можноста за промена на рускиот Устав откако беше предложено јакнење на моќта на парламентот. Но, овој потег би можел да ја прошири власта на рускиот претседател Владимир Путин.

„Блиц”: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

24Инфо - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц”.

Кремљ: Нема план за лична средба меѓу Путин и Зеленски

24Инфо - 18.07.2019

Можноста за одржување личен состанок меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Владимир Зеленски засега не се дискутира, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС. „Не, се уште не разговараме за тоа.

„Блиц“: Путин, доживотно? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

+инфо - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

Сè уште нема план за средба меѓу Путин и Зеленски

Н.Македонија - 18.07.2019

Можноста за одржување личен состанок меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Владимир Зеленски засега не се дискутира, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, а пренесе „ТАС“. – Не, сè уште не разговараме за тоа.

Путин може да остане на власт доживотно

Фокус - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц”.

Кремљ: Нема план за лична средба меѓу Путин и Зеленски

Точка - 18.07.2019

Можноста за одржување личен состанок меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Владимир Зеленски засега не се дискутира, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС. „Не, се уште не разговараме за тоа.

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

Опсервер - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

Независен - 19.07.2019

Русија – Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

Бриф - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

Либертас - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

MakPress - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

Кремљ повлече потег со кој Путин би можел и по 2024 година да остане на власт

Слободен Печат - 19.07.2019

Путин во 2024 година мора да си замине од претседателската функција за да избегне кршење на уставната одредба со која се забрануваат повеќе од два мандати по ред. Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта ...

Кремљ презеде чекор со кој Путин може да ја задржи власта

1tv - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

Путин – новиот руски цар?

Република - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

Блиц: Кремљ презеде чекор Путин доживотно да остане на власт

Нова ТВ - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

БЛИЦ: Путин доживотно лидер на Кремљ?

Денешен - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

Путин доживотно ќе владее со Кремљ?

Вечер - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.

„Блиц“: Путин, доживотно ? Кремљ презеде чекор со кој рускиот лидер може да ја задржи власта

PressingTV - 19.07.2019

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на претседателот Владимир Путин, пренесува српски „Блиц“.