TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бојмацалиев: Нема уапсени лица за пукањето во Арачиново, напаѓачите се уште се на слобода

Локално - 03.04.2024

Заменикот-министер за внатрешни работи во техничката влада, Митко Бојмацалиев демантира дека има уапсени лица поврзани со неуспешниот атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими.

Двајца приведени за пукањето врз градоначалникот на Арачиново, се трага по напаѓачот

Локално

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се уште се трага по напаѓачот

Вечер Прес

Интрига во Арачиново: Двајца приведени поради обидот за ликвидација на градоначалникот Ибрахими и потрага по човекот зад чкрапалото – Ахмети тврди дека се работи за внатрепартиски судир

Lider

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот

Скопје1

Две лица приведени по пукањето во Арачиново, се бара „снајперистот“

МКД

ДВАЈЦА СЕ ПРИВЕДЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО АРАЧИНОВО Полицијата уште го бара тој што пукал

+инфо

Слободен Печат Фактор ТВ21 Скопје инфо Либертас Република 4NEWS Фокус

Две лица приведени за нападот на градоначалникот на Арачиново, напаѓачот се уште непознат

еМагазин - 03.04.2024

За нападот на градоначалникот на Општина Арачиново, , кадар на владејачката ДУИ, се приведени две лица објави Напаѓачот се уште не е идентификуван и пронајден. Оваа е трет напад на Ибрахими, кој заврши со две повредени лица, Не е познат и мотивот за ...

Полицијата сѐ уште трага по напаѓачот на градоначалникот во Арачиново

Алсат-М

НАЈНОВА ВЕСТ: Пукање во Арачиново, првични информации дека има и застрелани меѓу луѓето кои биле во придружба на градоначалникот

Телма

Вооружен напад во Арачиново, било пукано кон градоначалникот?

Канал5

Вооружен напад во Арачиново, било пукано кон градоначалникот?

24Инфо

Вооружен инцидент во Арачиново, двајца повредени

Алсат-М

Двајца повредени во вооружена престрелка во Арачиново, мета бил градоначалникот

CivilMedia

Либертас Lider Курир Нетпрес Lider

ТВ 24 во Арачиново: Што се крие зад нападот на градоначалникот - политика и предизборие или лични пресметки?

24 Вести - 02.04.2024

Мирно, раздвижено, со клуч на општината и мештани кои си ја бркаат својата работа. Ваква слика затекна ТВ 24 денеска во Арачиново. Ден по пукањето кон градоначалникот Ридван Ибраими. Повредените се стабилни иако возачот е на Карил, а полицијата се ...

Обид за убиство: Градоначалникот на Арачиново и порано бил мета на закани и физички напад – ранетите лица закрепнуваат, а полицијата трага по сторителот

Lider

Предизборни тензии и куршуми во Арачиново - што се крие зад нападот на градоначалникот?

Deutsche Welle

Градоначалникот на Арачиново три пати нападнат досега

Фактор

Градоначалникот на Арачиново во два наврати пријавувал лица кои му се заканувале

Слободен Печат

Tрет напад врз градоначалникот на Арачиново во период од 18 месеци

ММС

Градоначалникот на Арачиново два пати претходно пријавувал закани по живот

Скопје1

360 степени Канал5 24 Вести Алфа Глас на Америка Сакам да кажам МКД Фокус

Полицијата сè уште трага по напаѓачот од Арачиново што пукаше кон градоначалникот и рани две лица

360 степени - 02.04.2024

За престрелката во Арачиново денеска преку писмено соопштение реагираа од владејачкиот СДСМ од каде што излегоа со оцена оти безбедноста во земјава се влошува секогаш кога ВМРО-ДПМНЕ раководи со Министерството за внатрешни работи Полицијата сè уште ...

Се трага по напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, ова е трет напад за него досега

Макфакс

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

А1 On

МВР трага по напаѓачот кој рани две лица во Арачиново

Канал5

Обид за убиство на градоначалникот на Арачиново, ранети се двајца негови соработници

Сител

Обид за убиство на градоначалникот на Арачиново

Независен

МВР се уште трага по напаѓачот кој рани две лица во Арачиново

Нетпрес

Опсервер Скопје инфо Точка Алсат-М 365 360 степени 365 Пулс24

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Сител - 02.04.2024

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата се уште е на терен и се прават напори да се идентификува и приведе напаѓачот кој вчера со автоматска ...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, полицијата го бара напаѓачот

Курир

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, полицијата го бара напаѓачот

Денешен

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, полицијата го бара напаѓачот

Нетпрес

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

MakPress

Лицето кое пукаше се уште е на слобода, двајцата ранети во Арачиново се во стабилна состојба

ТВ21 - 02.04.2024

Иако поминаа повеќе од 24 часа, полицијата нема нови детали за вооружениот напад во Арачиново. Лицето кое пукаше со калашников кон градоначалникот на општината, Ридван Ибрахими и повреди две лица, се уште не е фатено.

Полицијата трага по лицето што пукаше во градоначалникот на Арачиново, неговиот возач се опоравува по операцијата

Алфа

Шоферот ќе преживее, МВР трага по лицето кое пукаше во градоначалникот на Арачиново

Телма

Дали бегалец за извршено убиство и киднапирање на девојка учествувал во нападот врз градоначалникот на Арачиново?

Телма

Ибрахими и порано бил нападнат – Ајвази негира дека е вмешан: Бев на работа

ТВ21

Кој пукал кон градоначалникот на Арачиново, осомничен за убиство и киднапирање на девојка!?

Zoom

Кој пукал кон градоначалникот на Арачиново, осомничен за убиство и киднапирање на девојка!?

4NEWS

Телма Press24 Сител Телма

Полицијата трага по напаѓачот што пукаше кон градоначалникот на Арачиново и рани две лица

Канал5 - 02.04.2024

Полицијата се уште трага по пукачот кој вчера попладнето со калашников се обиде да го убие градоначалникот на Арачиново Ридван Ибраими, а ги рани неговиот возач и еден од вработените во општината.

На повредениот (21) од Арачиново му бил изваден дел од белиот дроб, се трага по луѓето кои пукаа кон градоначалникот

ММС

„ЦЕЛ БИЛ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ? “ Вооружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Во Центар

Пукано во градоначалникот на Арачиново, рането лице од неговото обезбедување

ММС

Пукање во Арачиново: Тешко повреден возачот на градоначалникот

Вечер Прес

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Бриф

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ ЗА ПУКАЊЕТО ВО АРАЧИНОВО: Возачот на градоначалникот во моментов се оперира, куршумите му го пробиле градниот кош!

Курир

MakPress Н.Македонија Градска Frontline 365 Нова ТВ Република Lider

Како е нападнат градоначалникот на Арачиново, напаѓачот не е идентификуван

еМагазин - 02.04.2024

Вчера со автоматска пушка маж пукаше во градоначалникот на Општина Арачиново, , кадар на владејачката ДУИ. Оваа е трет напад на градоначалникот. Лани беше физички нападнат во просториите на Општината, а доби и закана по живот, по што Општината беше ...

Кои се повредените при нападот на градоначалникот на Арачиново

еМагазин

ВИДЕО: Со автоматска пушка било пукано кон градоначалникот на Арачиново – МВР соопшти први детали

ТВ21

Градоначалникот на Арачиново не е повреден, повредени се две лица кои биле со него: Детали од МВР

еМагазин

Пукано во градоначалникот на Арачиново, рането едно лице

еМагазин

Со автоматска пушка пукано кон градоначалникот на Арачиново, повредени две лица

4NEWS

Со автоматска пушка пукано кон градоначалникот на Арачиново, повредени се две лица

Press24

А1 On Фокус Курир Скопје инфо Скопје1 Макфакс Опсервер Нетпрес

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

CivilMedia - 02.04.2024

Во соработка со Над 30 српски портали вчера на сензационалистички начин, со полувистините информации ја пренесоа веста за пукањето врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибрахими. Според начинот на кој ја презентираа веста, може да се заклучи дека ...

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

Нова ТВ

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

Рацин

Престрелка во Арачиново, пукано кон градоначалникот

360 степени - 01.04.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во изјава за МИА потврдил дека во престрелката е повреден возачот на градоначалникот, а пукано е и кон лицето вработено во општината. Засега нема информации за состојбата на Ибраими Најмалку едно лице е ...

Телма дознава: Како се случил инцидентот во Арачиново и нападот врз градоначалникот, пријавени двајца ранети, било пукано и кон полицаец

Телма

Пукано е во автомобилот на градоначалникот на општина Арачиново

Фокус

Пукано во автомобилот на градоначалникот на општина Арачиново, повреден неговиот возач

Курир

24 ЧАСА: Пукано кон градоначалникот на Арачиново, две лица повредени; автопатот Кичево – Охрид ќе се гради до 2026; Мијалков излегува од затвор до крајот на годината

CivilMedia

Пукано во автомобилот на градоначалникот на Арачиново, има повредени

Алсат-М

Пукање во Арачиново, застрелан возачот на градоначалникот

Сител

MakPress Република Press24 Фактор Либертас OhridNews Денешен 24 Вести

ЈО: Јавен обвинител изврши увид во Арачиново - ќе се прибираат видео снимки

Press24 - 01.04.2024

Јавен обвинител извршил увид на настанот во Арачиново, каде во престрелка повредени завршија две лица. Издадени се наредби за прибињање на траги, а следува и наредба за прибирање на видео снимки од околните објекти за случајот.

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

ТВ21

Обвинителството прибира снимки и докази во Арачиново

Фокус

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

Макфакс

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

Опсервер

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

Точка

ОЈО издаде наредби за преземање соодветни дејствија за инцидентот во Арачиново

Вечер Прес

4NEWS Скопје инфо

УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ОД ПРЕСТРЕЛКАТА ДОНЕСЕН ВО БОЛНИЦА – се работи за маж на 39 годишна возраст, еве ги деталите!

Курир - 01.04.2024

Директорот на скопската Клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“, Љубен Арсенков за МИА попладнево изјави дека кај нив е донесен пациент на 39-годишна возраст со прострелна рана. – Се работи за машко лице, вон животна опасност сега, ...

На Клиниката за хируршки болести донесен пациент со прострелна рана во рамо, лицето засега во стабилна состојба

Бриф

Арсенков: Кај нас беше донесено лице со прострелна рана во рамото

Скопје инфо

Стабилна здравствената состојба на шоферот на градоначалникот на Арачиново по пукањето во нив

MakPress

Лицето повредено во пукотницата во Арачиново се лекува во „Св.Наум Охридски“, заега е во стабилна состојба

Zoom

На Клиниката за хируршки болести донесен пациент со прострелна рана во рамо, лицето засега во стабилна состојба

Во Центар

Уште еден повреден од арачиновската престрелка донесен во болница – маж на 39-годишна возраст

Нетпрес

ММС

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео ...

Zoom - 01.04.2024

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје извршил увид на лице место и издал наредби за прибирање траги и вршење соодветни вештачења, информираат од ОЈО Скопје во врска со пукањето кон градоначалникот на Општина Арачиново, ...

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Сител

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Либертас

Основното јавно обвинителство за пукањето во Арачиново: Издадена наредба за обезбедување снимки

Слободен Печат

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

365

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Бриф

На снимките од камерите на објектите во Арачиново ќе се бара кој пукал во градоначалникот Ибраими

МКД

ММС Frontline CivilMedia PressingTV Република Рацин MakPress

МВР за пукањето во Арачиново: Градоначалникот не е повреден

Нова ТВ - 01.04.2024

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека на влез на село Арачиново машко лице со автоматска пушка пукало кон градоначалникот на Општина Арачиново Ридван Ибраими, кој бил заедно со уште неколку лица, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот, не е повреден полициски службеник

Либертас

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот, не е повреден полициски службеник

Во Центар

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот

Zoom

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот

Н.Македонија

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот, не е повреден полициски службеник

Бриф

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот, не е повреден полициски службеник

Сител

MakPress