TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден од напаѓачите на Капитол осуден на 18 години затвор

Локално - 26.05.2023

Стјуарт Роудс, основачот на екстремно десничарската група „Oath Keepers“ (Чувари на заклетвата) беше осуден во четвртокот на 18 години затвор за неговата улога во нападот на американскиот Капитол на 6 јануари 2021 година од страна на поддржувачи на ...

Основачот на „Чуварите на заклетвата“ осуден на 18 години затвор за нападот на американскиот Капитол

Независен - 25.05.2023

Основачот на екстремистичката група „Чувари на заклетвата“ Стјуарт Роудс беше осуден во четвртокот на 18 години затвор за организирање на целонеделен заговор што кулминираше со неговите следбеници да ги нападнат американскиот Капитол во обид да го ...

Основачот на „Чувари на заклетвата“ е осуден на 18 години за нападот на американскиот Конгрес

Вечер Прес - 25.05.2023

Лидерот на екстремно десничарската организација „Чувари на заклетвата“ Стјуарт Роудс е осуден на 18 години затвор за неговата улога во нападот на зградата на американскиот Конгрес на 6 јануари 2021 година.

18 години затвор за упадот во Капитол – осуден лидерот на „Чуварите на заклетвата“

А1 On - 25.05.2023

Лидерот на екстремно десничарска паравоена група е осуден на 18 години затвор за неговата улога во немирите во американскиот Капитол. Стјуарт Роудс, основачот на Oath Keepers, е осуден под обвинение за заговор против државата и други злосторства, ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Бизнис Вести - 25.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Лидерот на От Киперс, Стјуарт Роудс, осуден на 18 години затвор за заговор да го задржи Трамп на власт

Frontline - 25.05.2023

Стјуарт Роудс, основачот и лидер на От Киперс, е осуден на 18 години затвор за водење на далекусежен заговор да го задржи тогашниот претседател Доналд Трамп на власт, откако тој ги загуби изборите во 2020 година, јавува Си-Ен-Ен .

Стјуарт Роудс, осуден на 18 години затвор за заговор да го задржи Трамп на власт

CivilMedia - 25.05.2023

Стјуарт Роудс, основачот и лидер на От Киперс, е осуден на 18 години затвор за водење на далекусежен заговор да го задржи тогашниот претседател Доналд Трамп на власт, откако тој ги загуби изборите во 2020 година, јавува Си-Ен-Ен .

Лидерот на „Oath Keepers“ осуден на 18 години затвор за заговор да го задржи Трамп на власт

Нова ТВ - 25.05.2023

Стјуарт Роудс, основачот и лидер на От Киперс, е осуден на 18 години затвор за водење на далекусежен заговор да го задржи тогашниот претседател Доналд Трамп на власт, откако тој ги загуби изборите во 2020 година, јавува Си-Ен-Ен .

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Курир - 25.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

24Инфо - 25.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Опсервер - 25.05.2023

– Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Стјуарт Роудс, осуден на 18 години затвор за заговор да го задржи Трамп на власт

Нетпрес - 25.05.2023

Стјуарт Роудс, основачот и лидер на От Киперс, е осуден на 18 години затвор за водење на далекусежен заговор да го задржи тогашниот претседател Доналд Трамп на власт, откако тој ги загуби изборите во 2020 година, јавува Си-Ен-Ен.

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Во Центар - 25.05.2023

– Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

360 степени - 25.05.2023

На денешното рочиште, десничарскиот водач не покажа каење, тврдејќи дека е политички затвореник и инсистирајќи дека „Чуварите на заклетвата“ имале само намера да ги заштитат другите демонстранти Основачот на екстремно десничарската „Чувари на ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

ТВ21 - 25.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Либертас - 25.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска е осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...

Најголема казна досега: Екстремистот и обожавател на Трамп, Стјуарт Роудс, осуден на 18 години за упадот во Капитол

Слободен Печат - 25.05.2023

Казната за Стјуарт Роудс (58) е сведена под обвинението за тероризам и е најдолгата изречена досега во стотиците случаи за нападот на Капитол на 6 јануари 2021 Основачот на екстремистичката група „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс , денеска беше ...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Канал5 - 25.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021.

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

MakPress - 26.05.2023

Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт Роудс, денеска беше осуден на 18 години затвор за неговото учество во нападот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп врз американскиот Капитол на 6 јануари 2021 ...