TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кајмакоски: Да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

MTM - 18.04.2021

Пејачот Даниел Кајмакоски, кој трет ден е во болница, побара разбирање од медиумите и да не се објавуваат непроверени информации во врска со неговиот случај. „На сите мои пријатели и фанови, сакам да им се заблагодарам за грижата и поддршката.

Пејачот Кајмакоски пријавил дека екс сопругата му дала кафе од кое му се слошило, таа вели „глупости“

еМагазин

Пејачот Даниел Кајмакоски пријавил дека поранешната сопруга во кафе му ставила дрога

Акцент

Пејачот Даниел Кајмакоски пријавил дека поранешната сопруга во кафе му ставила дрога

Скопско Ехо

Даниел Кајмаковски е стружанецот кој ја пријавил својата поранешна сопруга дека му ставила дрога во кафето

Фактор

Кајмакоски во болница, пријавил дека поранешната сопруга му дала кафе од кое му се слошило

Либертас

Пејачот Кајмакоски тврдел дека поранешната сопруга му ставила дрога во кафето, таа вели: „Глупости“

МКД

Press24 +инфо

Кајмаковски завршил во болница, му се слошило додека пиел кафе?!

Вечер Прес - 18.04.2021

Веста дека пејачот Даниел Кајмаковски е стружанецот кој против екс сопругата поднел пријава за наводно подметнување на некакво средство во кафето кое двојката го пиела во парк во Тетово, по што тој завршил во болница, деновиве осамна во медиумите.

Стружанец ја пријавил поранешната сопруга дека му ставила дрога во кафето

Вечер Прес

Стружанец ја обвинува поранешната сопруга дека го труела со наркотици поради што завршил во болница

360 степени

Пејачот Даниел Кајмакоски ја пријави екс сопругата во полиција, му ставила дрога во кафето па завршил во болница

Слободен Печат

Даниел Кајмаковски ја обвинува поранешната сопруга дека го труела со наркотици поради што завршил во болница

Lider

Даниел Кајмакоски ја пријави екс сопругата во полиција, му ставила дрога во кафето па завршил во болница

Нетпрес

Стружанец пријавил дека неговата поранешна сопруга му ставила наркотици во кафето, жената негирала

ТВ21

24Инфо Фокус Lider Н.Македонија Сител ММС

По скандалозните написи Даниел Кајмакоски се огласи од болница

Црнобело - 18.04.2021

Имаше многу шпекулации периодов околу тоа зошто и како Даниел Кајмакоски завршил во болница. По скандалозните написи, пејачот се огласи оттаму: На сите мои пријатели и фанови, сакам да им се заблагодарам за грижата и поддршката.

Даниел Кајмакоски се огласи од болница: Да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

Слободен Печат

Даниел Кајмакоски се огласи од болница – упати важна порака

Скопје24