TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТРЕНДО ЗА ФАКТОР: Секои избори ме прават кандидат за градоначалник

Фактор - 22.07.2021

По објавите на повеќе медиуми дека Сашо Мацановски Трендо најверојатно влегува во трка за градоначалник на скопската општина Центар како кандат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, тој за Фактор вели дека тоа не е точно.

Трендо за Фактор: На секои избори ме прават кандидат за градоначалник, нема такво нешто

+инфо - 22.07.2021

Јас сум задоволен со тоа што го работам во моментов, така што навистина такво нешто не постои. Дури и се шегував со ваквите информации, напишав не на Центар, туку на Центар Жупа, вели Трендо за Фактор.

Трендо за Фактор: На секои избори ме прават кандидат за градоначалник, такво нешто не постои

Нетпрес - 22.07.2021

Не е точно дека ќе се кандидирам за градоначалник во Општина Центар, вели Сашо Мацановски-Трендо во изјава за Фактор , откако повеќе медиуми објавија дека водителот ќе биде кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

По најавите за влез во трката за градоначалник: Секои избори ме прават кандидат, вели Трендо

Скопје инфо - 22.07.2021

По објавата на Скопје Инфо дека Сашо Мацановски Трендо најверојатно влегува во трка за градоначалник на скопската општина Центар како кандат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, тој за Фактор вели дека тоа не е точно.

Се огласи Трендо: Откри дали ќе се кандидира за градоначалник

Press24 - 22.07.2021

Не е точно дека ќе се кандидирам за градоначалник во Општина Центар, вели Сашо Мацановски-Трендо во изјава за Фактор , откако вчера во медиумите беше објавено дека водителот ќе биде кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Се огласи Трендо: Откри дали ќе се кандидира за градоначалник

Либертас - 22.07.2021

Не е точно дека ќе се кандидирам за градоначалник во Општина Центар, вели Сашо Мацановски-Трендо во изјава за Фактор , откако вчера во медиумите беше објавено дека водителот ќе биде кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Трендо: На секои избори ме прават кандидат за градоначалник

Мак. Весник - 22.07.2021

Не е точно дека ќе се кандидирам за градоначалник во Општина Центар, вели Сашо Мацановски-Трендо во изјава за Фактор , откако повеќе медиуми објавија дека водителот ќе биде кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Трендо ќе се кандидира за градоначалник на Центар?

Мак. Весник - 22.07.2021

Сашо Мацановски Трендо најверојатно влегува во трка за градоначалник на скопската Општина Центар. Неофицијално тој е помеѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг помеѓу потенцијалните кандидати за градоначалници кои ги правела опозициската ВМРО ...

Трендо влегува во трка за градоначалник на Центар?

Скопје инфо - 21.07.2021

Сашо Мацановски Трендо најверојатно влегува во трка за градоначалник на најурбаната скопска општина, Центар. Неофицијално тој е помеѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг помеѓу потенцијалните кандидати за градоначалници кои ги правела ...

Трендо влегува во трка за градоначалник на Центар?

Press24 - 21.07.2021

Водителот Сашо Мацаноивски Трендо најверојатно ќе влезе во тргата за градоначалник на Општина Центар на следните локални избори, објави Скопје инфо . Неофицијално тој е помеѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг помеѓу потенцијалните кандидати за ...

Трендо e можен кандидат за градоначалник на Центар

+инфо - 21.07.2021

Неофицијално, тој е помеѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг меѓу потенцијалните кандидати за градоначалници кои ги правела опозициската ВМРО ДПМНЕ. Водителот Сашо Мацановски Трендо најверојатно ќе влезе во изборот за градоначалник на Општина ...

Дали Трендо ќе биде кандидат за градоначалник на општина Центар од опозициската ВМРО-ДПМНЕ?

Таратур - 21.07.2021

Сашо Мацановски Трендо со голема веројатност ќе влезе во изборот за градоначалник на Општина Центар на претстојните локални избори, како кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пренесува Скопје инфо .

Трендо e можен кандидат за градоначалник на Центар

24Инфо - 21.07.2021

Неофицијално, Сашо Мацановски-Трендо е меѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг меѓу потенцијалните кандидати за градоначалници кои ги правела опозициската ВМРО ДПМНЕ. Водителот најверојатно ќе влезе во изборот за градоначалник на Општина Центар ...

Трендо влегува во трка за Центар

Expres - 21.07.2021

Сашо Мацановски Трендо најверојатно влегува во трка за градоначалник на скопската Општина Центар. Неофицијално тој е помеѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг помеѓу потенцијалните кандидати за градоначалници кои ги правела опозициската ВМРО ...