TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТЕМПЕРАТУРИ НАД 40 СТЕПЕНИ: „Пекол“ па дожд во Македонија

Курир - 16.08.2022

Од утре следува период на сончево и топло време со пораст на температурите на воздухот. Најтопло ќе биде во четврток и петок кога температурите во повеќето места ќе бидат над 35°С, а во југоисточните подрачја и над 40°С.

Доаѓа „пекол“: Овие два дена во неделата ќе бидат најтопли

Press24

Температури и до 40 степени - следните денови не очекува „пекол“ во земјата

Press24

Најмногу дожд во Тетово

MakPress - 15.08.2022

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден литар. Според УХМР, до 8 часот се измерени 19 литри во Крушево, 8 во Крива Паланка и на Попова ...

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал Тетово

Агротим

Во Скопје наврна најмалку дожд, а тука највеќе

Press24

И утре нестабилно, од среда сончево и топло

Бизнис Вести - 15.08.2022

Утре во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи, а од среда следува период на сончево и топло време со пораст на температурите на воздухот, соопшти УХМР.

И утре нестабилно, од среда сончево и топло

MakPress