TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

А1 On - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, потврди за МИА директорот на Управата за извршување на санкции Александар Пандов.

Лазар Јанев: Катица го почитува договорот и работното време, излегува само за да купи храна – целта е друга..

Скопје1 - 10.07.2024

Адвокатот Лазар Јанев, кој е син и работодавач на Катица Јанева, за „Скопје1“ тврди дека таа како вработена го почитува работните обврски и цело време е во канцеларијата. Според Јанев, Катица ја напушта канцеларијата само доколку во соседните локали ...

Пандов за Катица Јанева: Не ја најдовме во канцеларија..

Скопје1 - 10.07.2024

Управата за извршување санкции ќе бара Катица Јанева да не користи повеќе погодности и да оди на работи, оти при контрола не ја затекнале во адвокатската канцеларија на нејзиниот суд. Ова го посочува Александар Пандов, директор на Управата за ...

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од Идризово

еМагазин - 10.07.2024

, поранешната специјална обвинителка која од февруари беше на т.н. делумна слобода, го загуби правото да работи надвор од затворот Идризово во Скопје, бидејќи не работела во адвокатската канцеларија на нејзиниот син .

Катица Јанева фатена дека не оди на работа, нема да може да го користи правото на т.н. делумна слобода

Слободен Печат - 10.07.2024

Откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева повеќе нема да може да го користи правото на т.н. делумна слобода.

Катица Јанева вратена во Идризово, најдени неправилности во отпустот

Фактор - 10.07.2024

Поради неправилности во условниот отпуст, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово, неофицијално дознава Сител од свои извори Управата за извршување на санкции решила да провери дали Јанева го почитува ...

Јанева се враќа во „Идризово“ откако била фатена дека не оди на работа кај нејзиниот син

Локално - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева e вратена во затворот во Идризово откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син. Со тоа, Јанева повеќе не може да го користи правото на т.н.

Пандов: Јанева е фатена дека не оди на работа, се враќа во Идризово

PressingTV - 10.07.2024

Поранешнатaта Специјална обвинителка Катица Јанева веќе нема да може да го користи правото на т.н делумна слобода откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син Лазар Јанев.

Катица Јанева се враќа во Идризово

Press24 - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово, неофицијално дознава Прес24 од свои извори. Според неофицијалните информации, по спроведената проверка, Управата за извршување на санкции констатирала ...

Катица Јанева се враќа во Идризово

Сител - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово, неофицијално дознава Сител од свои извори. Според неофицијалните информации, по спроведената проверка, Управата за извршување на санкции констатирала ...

Катица Јанева се враќа во Идризово

Либертас - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово, пренесува Прес24. Според неофицијалните информации, по спроведената проверка, Управата за извршување на санкции констатирала неправилности во отпустот кој на ...

Катица Јанева се враќа во Идризово

Скопје1 - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово Јанева веќе нема да може да го користи правото на т.н делумна слобода откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син ...

Катица Јанева се враќа во Идризово, била фатена дека не оди на работа кај нејзиниот син

Скопје инфо - 10.07.2024

Поранешнатaта Специјална обвинителка Катица Јанева веќе нема да може да го користи правото на т.н делумна слобода пренесува „Република“ . Причините се дека таа била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син Лазар ...

Катица Јанева вратена во Идризово: Најдени неправилности при условниот отпуст

Lider - 10.07.2024

Поради неправилности во условниот отпуст, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово, неофицијално дознава Сител од свои извори Управата за извршување на санкции решила да провери дали Јанева го почитува ...

БИВШАТА СЈО ПАК ВО ИДРИЗОВО: Катица Јанева, која условно беше ослободена од дел од казната, вратена во затворот

Денешен - 10.07.2024

Бившата специјална обвинителка Катица Јанева, откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син, повеќе нема да може да го користи правото на т.н. делумна слобода и била вратена на дозидржување на казната од која ...

Катица Јанева се враќа во затворот Идризово, имало неправилности во отпусот?

ТВ21 - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во затворот во Идризово, пренесува Сител. Според неофицијалните информации, по спроведената проверка, Управата за извршување на санкции констатирала неправилности во отпустот кој на ...

Катица Јанева фатена дека не оди на работа кај нејзиниот син, се враќа во Идризово

Точка - 10.07.2024

Откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева повеќе нема да може да го користи правото на т.н. делумна слобода.

КАТИЦА СЕ ВРАЌА ВО ЗАТВОР Јанева „фатена“ дека не оди на работа кај синот и го загуби правото за делумна слобода

+инфо - 10.07.2024

По направената проверка, утврдено било дека канцеларијата каде што Јанева требало да биде ангажирана воопшто не работела по што таа била упатена на целосно издржување на казната. Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е вратена во ...

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

Канал5 - 10.07.2024

Екс специјалната обвинителка Катица Јанева ,веќе нема да може да го користи правото на т.н. делумна слобода, бидејќи е фатена дека не оди на работа. Откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син, поранешната ...

Катица Јанева се враќа во Идризово, фатена дека не оди на работа

Нетпрес - 10.07.2024

Поранешнатaта Специјална обвинителка Катица Јанева веќе нема да може да го користи правото на т.н делумна слобода откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син Лазар Јанев.

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

24 Вести - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, потврди за МИА директорот на Управата за извршување на санкции Александар Пандов.

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

Алсат-М - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син.

Катица Јанева се враќа во „Идризово“ откако била фатена дека не оди на работа кај нејзиниот син

24Инфо - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева e вратена во затворот во Идризово откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син. Со тоа, Јанева повеќе не може да го користи правото на т.н.

Не ги почитувала условите за ангажман надвор од „Идризово“ – Јанева го загуби правото да оди на работа од затвор

Телма - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, потврди директорот на Управата за извршување на санкции Александар Пандов за Телма.

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

Н.Македонија - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“ – потврди за МИА директорот на Управата за извршување на санкции Александар Пандов.

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

365 - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, потврди за МИА директорот на Управата за извршување на санкции Александар Пандов.

Пандов: Јанева нема да излегува од Идризово, ги прекршила правилата за работа надвор од затворот

МКД - 10.07.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот Идризово, потврди директорот на Управата за извршување на санкции, Александар Пандов.

Катица Јанева не ги почитувала условите за ангажман, го загуби правото да оди од затвор на работа

Фокус - 10.07.2024

Катица Јанева – екс шефицата на СЈО го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, потврди директорот на Управата за извршување на санкции – Александар Пандов. Управата направила проверка за почитувањето на условите за користење на ...