TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британските рок џез ветерани „Софт машин“ вечерва во Скопје

Сакам да кажам - 14.03.2018

„Софт машин“, ветераните на британската рок и џез сцена и еден од највлијателните андерграунд бендови на своето време, вечерва за првпат гостува во Скопје, како градска сесија број 12, во организација на „3Гонга“.

Легендарните СОФТ МАШИН во Станица 26

Р.С.Европа - 13.03.2018

СОФТ МАШИН, пионерите на британската андеграунд сцена од 1960-те, за првпат ќе ги видиме и чуеме во Скопје. Концертот на бендот што ги постави стандардите за прогресивен, експериментален и психоделичен рок и џез-рок, во организација на 3 Гонга, е ...

Психоделичните „Софт машин“ за првпат во Скопје

Скопје24 - 12.03.2018

Култниот бенд “Soft Machine” кој заедно со „Pink Floyd“ ја создадоа британската „underground” сцена во шеесетите години, доаѓа за првпат во Скопје на ексклузивен концерт на 14ти март (среда) во Станица 26, со почеток во 21 часот во организација на ...

Психоделичните „Софт машин“ за првпат во Скопје

Fashionel - 12.03.2018

Култниот бенд "Soft Machine" кој заедно со „Pink Floyd" ја создадоа британската „underground" сцена во шеесетите години, доаѓа за првпат во Скопје на ексклузивен концерт на 14ти март (среда) во Станица 26, со почеток во 21 часот во организација на ...

Психоделичните „Софт машин“ за првпат во Скопје

Ladybook - 12.03.2018

Култниот бенд “Soft Machine” кој заедно со „ Pink Floyd “ ја созда доа британската „ underground” сцена во шеесетите години, доаѓа за првпат во Скопје на ексклузивен концерт на 14ти март ( среда ) во Станица 26, со почеток во 21 часот во ...

Психоделичните „Софт машин“ за првпат ќе настапат во Скопје

МКД - 13.03.2018

Култниот бенд „Софт машин“ (Soft Machine), кој заедно со „Пинк Флојд“ ја создадоа британската андерграунд сцена во шеесетите години на минатиот век, доаѓа за првпат во Скопје на ексклузивен концерт на 14-ти март (среда), во „Станица 26“, со почеток ...

Психоделичните „Софт машин“ првпат во Скопје...

Н.Македонија - 14.03.2018

Психоделичните „Софт машин“ првпат во Скопје Култниот бенд „Софт машин“, кој заедно со „Пинк флојд“, ја создаде британската андерграунд-сцена во 1960-тите години, првпат доаѓа во Скопје. Нивниот ексклузивен концерт ќе се одржи вечерва во „Станица ...

Софт машин вечерва во Станица 26

Црнобело - 14.03.2018

Се надеваме дека ќе воспоставиме вистинска интеракција со македонската публика. Култните Софт машин вчера пристигнаа во Скопје во состав: Џон Етериџ на гитара, Рој Бабингтон бас, Џон Маршал на тапани и Франс Николас на клавијатури и со нетрпение ...

Софт машин вечерва во Станица 26: Се надеваме дека ќе воспоставиме вистинска интеракција со македонската публика

Точка - 14.03.2018

Култните Софт машин вчера пристигнаа во Скопје во состав: Џон Етериџ на гитара, Рој Бабингтон бас, Џон Маршал на тапани и Франс Николас на клавијатури и со нетрпение очекувааат да настапат во Станица 26, вечерва со почеток во 21 часот во ...

Софт машин вечерва во Станица 26

Женски магазин - 14.03.2018

Култните Софт машин вчера пристигнаа во Скопје во состав: Џон Етериџ на гитара, Рој Бабингтон бас, Џон Маршал на тапани и Франс Николас на клавијатури и со нетрпение очекувааат да настапат во Станица 26, вечерва со почеток во 21 часот во ...

Резервирајте си ја вечерта за забава: Софт Машин ќе настапат во Станица 26

МакМода - 14.03.2018

Култните Софт машин вчера пристигнаа во Скопје во состав: Џон Етериџ на гитара, Рој Бабингтон бас, Џон Маршал на тапани и Франс Николас на клавијатури и со нетрпение очекувааат да настапат во Станица 26, вечерва со почеток во 21 часот во ...