TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зибери: За ДУИ целта не е датумот на избори, туку јавното здравје

ТВ21 - 22.05.2020

Кандидатот за пратеник на ДУИ, Арбен Зибери во „EU Click“ на ТВ21 посочи дека ДУИ никогаш не кажале дека изборите треба да се одржат во јуни. „Ние никогаш не кажавме дека изборите треба да се одржат во јуни.

Зибери: ВМРО треба да има силни аргументи во случај да ги одбие изборите

Алсат-М - 22.05.2020

Правниот експерт Насер Зибери во своето денешно гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат рече дека ако сите домашни и меѓународни фактори се договорат изборите да се одржат во текот на летото, на ВМРО-ДПМНЕ ќе му требаат силни аргументи ако ...

Зибери: Се наоѓаме во бесмислена ситуација, ако ВМРО-ДПМНЕ сериозно е за избори ќе направи компромис за разумен датум

360 степени - 22.05.2020

Насер Зибери, поранешен министер и пратеник, во дебата на „360 Степени“ зборуваше за потребата од одржување избори и можните датуми. „Ако ВМРО-ДПМНЕ сериозно мисли да биде учесничка на овој изборен процес, се разбира дека ќе направи компромис и ќе ...

Зибери: На ВМРО-ДПМНЕ ќе му биде многу тешко да ја одржи позицијата за бојкот на изборите

Локално - 22.05.2020

Политичкиот експерт и поранешен пратеник, Насер Зибери за емисијата „360 степени“ на Ал Сат ТВ зборуваше за престојните избори и датумот на нивното одржување. Тој изјави дека ако сите домашни и меѓународни фактори се договорат изборите да се одржат ...

Зибери: Никогаш не го ставаме политичкиот интерес пред здравјето на луѓето

ТВ21 - 22.05.2020

Кандидатот за пратеник на ДУИ, Арбен Зибери во дебатниот магазин „EUclick“ на ТВ21 истакна дека тие никогаш не го ставаат политичкиот интерес пред здравјето на луѓето. „Никогаш не го стававме политичкиот интерес пред здравјето на луѓето, бидејќи ...

Вечерва во „360 степени“: Дали фалат делови од снимките од безбедносните камери во теретаната во која е снимен ...

360 степени - 22.05.2020

Емисијата „360 степени“ вечерва (22 мај 2020 г.) од 22 часот на ТВ Алсат е поделена на два сегмента: 1) дебата за можните излезни сценарија за изборите, со поранешниот министер и пратеник Насер Зибери и универзитетскиот професор Сефер Тахири; 2) ...

(ВИДЕО НАЈАВА) Вечерва во „360 степени“: Дали фалат делови од снимките од безбедносните камери во теретаната во која е ...

iPortal - 22.05.2020

Емисијата „360 степени“ вечерва (22 мај 2020 г.) од 22 часот на ТВ Алсат е поделена на два сегмента: 1) дебата за можните излезни сценарија за изборите, со поранешниот министер и пратеник Насер Зибери и универзитетскиот професор Сефер Тахири; 2) ...

Зибери: Се наоѓаме во бесмислена ситуација, ако ВМРО-ДПМНЕ сериозно е за избори ќе направи компромис за разумен датум

iPortal - 22.05.2020

Насер Зибери, поранешен министер и пратеник, во дебата на „360 Степени“ зборуваше за потребата од одржување избори и можните датуми. „Ако ВМРО-ДПМНЕ сериозно мисли да биде учесничка на овој изборен процес, се разбира дека ќе направи компромис и ќе ...

Зибери: Опозицијата треба најмногу да бара избори за надминување на неподносливата ситуација

Фокус - 22.05.2020

Поранешниот пратеник Насер Зибери во „360 степени“ на Алсат изјави дека ако сите домашни и меѓународни фактори се договорат изборите да се одржат во текот на летото, ВМРО-ДПМНЕ ќе има проблем да ја одржи позицијата за бојкот.

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, емисија 67 – интервју со Славјанка Петровска, дебата со Насер Зибери и Сефер Тахири

360 степени - 22.05.2020

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (22 мај 2020 г.): -дебата за можните излезни сценарија за изборите, со поранешниот министер и пратеник Насер Зибери и универзитетскиот професор Сефер Тахири; -интервју со дополнителната ...