TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОРБАН: Не ги сакаме парите од ЕУ, ако услов е да се откажеме од законот за забрана на промоција на хомсексуалноста меѓу ...

Денешен - 24.07.2021

Унгарија нема да ги прифати парите од посебниот Фонд на ЕУ за помош за отстранување на последиците на пандемијата, доколку помошта е условена со тоа Будимпешта да се откаже од законот со кој се забранува пропагирање на хомосексуалноста меѓу децата, ...

(ВИДЕО) Парада на гордоста во Будимпешта, Орбан не отстапува – не ми требаат пари од ЕУ, ако бараат да го сменам ...

360 степени - 24.07.2021

Неколку илјади Унгарци учествуваа денеска на годишната Парада на гордоста во Будимпешта за да и ја изразат својата поддршка на ЛГБТИК заедницата и да го покажат своето несогласување со новиот закон со кој се забранува на малолетни лица да им бидат ...

Орбан: Не ни требаат парите на ЕУ ако треба да го повлечеме законот за ЛГБТ

Фокус - 24.07.2021

Неколку илјади Унгарци денеска излегоа на Парадата на гордоста во Будимпешта воедно да изразат и револт против новиот закон со кој се забранува промоција на било каков материјал за ЛГБТ на малолетници.

Орбан: Унгарија не сака пари од ЕУ ако се условени со откажување од законот

Република - 24.07.2021

Унгарија не сака да прифати пари од специјалниот фонд на Европската Унија (ЕУ) за помош во отстранување на последиците од пандемијата, доколку тоа е условено со барање Будимпешта да се откаже од законот со кој се забрануваат информации во училиштата ...

Унгарија не сака пари од ЕУ ако се условени со откажување од законот, вели Орбан

Локално - 24.07.2021

Унгарија не сака да прифати пари од специјалниот фонд на Европската Унија (ЕУ) за помош во отстранување на последиците од пандемијата, доколку тоа е условено со барање Будимпешта да се откаже од законот со кој се забрануваат информации во училиштата ...

Орбан: Унгарија не сака пари од ЕУ ако се условени со откажување од законот

24Инфо - 24.07.2021

Унгарија не сака да прифати пари од специјалниот фонд на Европската Унија (ЕУ) за помош во отстранување на последиците од пандемијата, доколку тоа е условено со барање Будимпешта да се откаже од законот со кој се забрануваат информации во училиштата ...

Илјадници Унгарци излегоа на Парадата на гордоста во Будимпешта: „Секој треба да живее слободно“ (ВИДЕО)

Локално - 24.07.2021

Неколку илјади Унгарци се вклучија на годишната Парада на гордоста во Будимпешта за да изразат поддршка за ЛГБТИ заедницата и да не се согласат со новиот закон за забрана за прикажување на ЛГБТИ содржина на деца под 18 години.

Парада на гордоста во Будимпешта против анти-ЛГБТ законот

Р.С.Европа - 24.07.2021

Илјадници Унгарци се очекува да присуствуваат на годишната Прада на гордоста во Будимпешта во знак на поддршка на ЛГБТ заедницата и да протестираат против законот кој им забранува на училиштата да користат материјали за кои се смета дека ја ...

Парада на гордоста во Будимпешта против анти-ЛГБТ законот

Канал5 - 24.07.2021

Илјадници унгарци излегоа на парада на гордоста во Будимпешта во знак на поддршка на ЛГБТ заедницата и за да протестираат против законот кој им забранува на училиштата да користат материјали за кои се смета дека ја промовираат хомосексуалноста.