TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најпознатиот аналитичар на Apple објави податоци за моделите на iPhone кои ќе бидат презентирани следната година

Денар - 15.04.2021

Иако Apple сè уште не го претстави iPhone 13, на мрежата веќе кружат гласини за моделите од серијата iPhone 14 Една од новините за најновата генерација на iPhone која беше претставена во октомври минатата година беше моделот мини.

Apple најави настан за 20 април: Сири откри детали

Фактор - 15.04.2021

Фото: John Gress Media Inc / Shutterstock Сири очигледно прерано откри дека „Ејпл“ планира да одржи настан во вторник, 20 април, каде што компанијата се очекува да ги претстави сосема новите модели „Ајпад про“ и веројатно нејзините долгоочекувани ...

Apple почнува со развој на смарт екран и нов Apple TV

Телефони.мк - 15.04.2021

Протекоа информации за следната конференција на Apple од Siri, но компанијата малку подоцна го потврди настанот дека официјално ќе се одржи на 20 април. Се очекуваат новите модели на iPad: iPad Pro и поевтиниот iPad mini, нови модели на iMac и ...

„Apple“ претставува новитети за следната недела

Локално - 15.04.2021

„Епл“ на своите клиенти им ги соопшти новитетите што ќе ги презентира следната недела, а се очекува да објави и надградба за своите линии на производи „Ајпад про“, „Ајпад мини“ и „ЕрПодс“.

Siri откри кога е следниот голем настан на Apple пред официјално да биде објавено

Телефони.мк - 14.04.2021

Настаните на Apple секогаш се очекуваат со нетрпение, а нивните точни дати на одржување се добро зачувана тајна. Освен ако ја прашате Siri. Гласовната асистентка на Apple открива дека следниот голем настан на Apple ќе биде на 20 април.

Од идната година iPhone ќе има камера од 48 мегапиксели, а „мини“ моделот станува минато

Точка - 14.04.2021

Моделите на iPhone од 2022-ра година носат промени кога станува збор за камерата, а ќе се промени и самата понуда на телефоните на Apple. Познатиот аналитичар Минг-Чи Куо тврди дека iPhone Pro ќе добие сензор од 48 мегапиксели за примарната камера, ...

Apple најави настан за на 20 април

Денар - 14.04.2021

Siri очигледно прерано откри дека „Apple“ планира да одржи настан во вторник, 20 април, каде што компанијата се очекува да ги претстави сосема новите модели „iPad pro“ и веројатно нејзините долгоочекувани “AirTags” тракери.

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Кајгана - 13.04.2021

Компанијата Apple ја основаа Стив Џобс, Стив Вознијак (и технички Роналд Вејн) на 1 април 1976 година. Apple I беше култниот прв компјутер на компанијата, кој уште има голема побарувачка како колекционерски предмет.

Siri го потврди датумот за следниот промотивен настан на Apple

Телефони.мк - 13.04.2021

Виртуелниот гласовен смарт асистент Siri послужи како портпарол на Apple и преку мобилната апликација пристигна потврда дека следниот голем промотивен настан на компанијата од Купертино ќе се одржи за една недела, поточно на 20 април.

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Кајгана - 13.04.2021

Дигиталниот асистент на Apple го откри датумот кога компанијата ќе ги лансира новите производи. Сири „несакајќи“ откри дека на 20 април Apple ќе претстави нови уреди. Според гласините, најверојатно ќе претстават нов 12,9-инчен iPad Pro со мини-ЛЕД ...