TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Netflix исплашен од TikTok ја лансираше Fast Laughs

Телефони.мк - 05.03.2021

Netflix е уште „прасе“ кое се исплаши од волкот лош. Иако има удобна позиција како еден од најмоќните стриминг сервиси Netflix го гледа TikTok како еден од главните конкуренти кој им го одзема вниманието на корисниците.

Netflix воведе опција „Fast Laughs“ која е конкурент на TikTok

Порта - 05.03.2021

Netflix лансираше нова опција во мобилната верзија, која им дава можност на претплатниците да се смеат без да мора да ја гледаат целата претстава или филм. Опцијата се вика „Fast Laughs“ и изгледа многу слично на „TikTok“ и работи на сличен принцип.

И Netflix го копира TikTok: Популарната платформа за филмови и серии станува социјална мрежа?! (ВИДЕО)

Локално - 05.03.2021

Кинеската апликација TikTok целосно го разби пазарот на социјални мрежи и може да се каже дека суверено владее со оваа категорија. Ова може да се забележи бидејќи другите социјални мрежи, како што се Instagram, Twitter, YouTube и многу други, го ...

Netflix Fast Laughs се кратки исечоци од филмовите и сериите во форма слична на Stories

Smartportal - 04.03.2021

Оваа нова функција е достапна на мобилните телефони, за почеток само за корисниците на iPhone, но се најавува достапност и на Android Stories форматот на содржина е толку многу популарен што нема каде веќе не го гледаме во иста или слична форма.

Нетфликс воведе „Fast Laughs“, нова опција која е конкурент на ТикТок

Кумановски м. - 05.03.2021

Нетфликс лансираше нова опција во мобилната верзија, која им дава можност на претплатниците да се смеат без да мора да ја гледаат целата претстава или филм. Опцијата се вика „Fast Laughs“ и изгледа многу слично на „ТикТок“ и работи на сличен принцип.