TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин следната седмица во Русија ја прогласи за неработна

ММС - 26.03.2020

Претседателот на Русија, Владимир Путин, одлучи следната седмица (од 28 март до 5 април) да биде неработна, за сите граѓани да останат во своите домови и така да се намали можноста од ширење на коронавирусот.

На денешен ден Владимир Путин станува претседател на една од најмоќните држави во светот

Бизнис Вести - 26.03.2020

Владимир Путин е роден на 7 октомври 1952 година, во Ленинград, СССР. Во 1975 година Путин дипломирал право на Ленинградскиот државен универзитет. Неговата докторска тема била под наслов “Стратешко планирање на регионалните ресурси во рамките на ...

Путин поради коронавирусот го одложи гласањето за уставните промени (ВИДЕО)

МКД - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин денес го одложи референдумот за уставните промени кои би му овозможиле останување на власт поради влошената глобална ситуација поврзана со пандемијата на коронавирусот.

Си-Ен-Ен: Популарноста на Трамп моментално е на највисоко ниво, а тоа воопшто не зачудува

Слободен Печат - 25.03.2020

Доналд Трамп е попопуларен од било кога, пишува Си-Ен-Ен во својата анализа. – Еве еден неоспорлив факт – претседателот Донадл Трамп денес е популарен како и на првиот ден на своето работно место како претседател на Соединетите Американски Држави – ...

Анкета: Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата со коронавирусот

А1 On - 25.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

Путин во обраќање до нацијата го одложи референдумот и следната недела ја прогласи за неработна

Канал5 - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го одложи референдумот за уставните измени што ќе му овозможат да остане на власт во услови на влошување на состојбата со пандемијата на коронавирус.

Путин ја прогласи неработна идната недела поради коронавирусот

Макфакс - 25.03.2020

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, ја прогласи неработна идната недела во земјата поради ширењето на коронавирусот. Како дел од борбата против ширењето на вирусот, Путин исто така најави одложување на референдумот за уставни ...

Путин прогласи неработна недела во цела Русија

+инфо - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин објавил дека следната недела ќе биде неработна во целата територија на Русија, а како што објаснил, со работа ќе продолжат само аптеките, продавниците, болниците, вработените во меѓуградскиот превоз, како и ...

Путин го одложи гласањето за уставни промени да остане на власт до 2036 година

Глас на Америка - 25.03.2020

Новиот датум ќе биде утврден согласно препораките на здравствените експерти ВАШИНГТОН — Рускиот претседател Владимир Путин го одложи гласањето за уставни промени закажано за 22 април, поради пандемијата со коронавирус.

Путин до нацијата: Во Русија неработна недела, нови мерки за поддршка на граѓаните и бизнисот

Руска реч - 25.03.2020

Рускиот претседател соопшти дека Русија мошне успешно го задржува ширењето на болеста, но ги повика граѓаните на внимаваат на своето здравје и предложи цела низа мерки чија цел е давање поддршка на граѓаните.

Путин донесе одлука: Следната недела во Русија - неработна

Точка - 25.03.2020

Претседателот на Русија, Владимир Путин, објавил дека следната недела на територијата на цела земја ќе биде неработна за сите вработени, иако аптеките, продавниците, болниците и меѓуградскиот превоз, како и останатите услужни центри ќе продолжат со ...

Путин ја пушти цела Русија на одмор следната недела

Локално - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин ја прогласи за невработна во земјата следната недела. „Гледаме колку драматично се развива состојбата со епидемијата на коронавирус во светот. Бројот на случаи продолжува да се зголемува во многу земји.

Путин го одложи уставниот референдум поради епидемијата на коронавирусот

Слободен Печат - 25.03.2020

Референдумот за усвојување на уставните амандмани, што го вклучува и оној за реизбор на рускиот претседател Владимир Путин, ќе биде одложен за време на кризата со коронавирусот, соопшти денеска претседателот, пренесе „ДПА“.

РУСИЈА ЦЕЛОСНО ЗАПИРА СО РАБОТА: Путин прогласи неработна седмица од 28 март до 5 април!

Денешен - 25.03.2020

Ситуацијата во светот со корона вирусот се развива драамично, изложувајќи ја на удар светската економија, истакнал денеска рускиот претседател Владимир Путин во ТВ обраќањето до нацијата, пренесуваат бугарските медиуми цитирајќи го ТАСС.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

Слободен Печат - 25.03.2020

– Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

(Видео) Путин посети болница со заболени од коронавирус и разговараше со пациентите

24Инфо - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети болницата во Комунарки, предградие на Москва, во која е сместен најголем број заболени со коронавирусот. Тој облечен во заштитно одело прошета во неколку одделенија, разговараше со еден од ...

Го "маскирале" Путин од глава до пети: Вака претседателот на Русија се чува во екот на пандемијата

Точка - 24.03.2020

Владимир Путин ги испочитувал сите протоколи. Претседателот на Русија, Владимир Путин, денес одлучил да ги посети пациентите кои се заразени со коронавирус и се лечат во Москва. Поточно, одлучил да ја посети болницата за да се увери дека лекарите ...

ПУТИН ВО ЗАШТИТНА УНИФОРМА ВО БОЛНИЦА: Сите работат како часовници многу добро и сложно(видео)

Магазин - 24.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин ја посети болницата во Комунарка, предградие на Москва, во која се сместени најголем број пациенти со корорнарна болест. На влезот носеше жолта заштитна облека против вирусот.

(ВИДЕО) Владимир Путин во посета на заболените од корона вирус во Москва со соодветна заштита!

Екран - 24.03.2020

Храбар претседател! Претседателот на Русија, Владимир Путин, денес одлучил да ги посети пациентите кои се заразени со коронавирус и се лекуваат во Москва. Поточно, одлучил да ја посети болницата за да се увери дека лекарите имаат се што им е ...

Видео: Путин посети болница со заболени од коронавирус и разговараше со нив

Точка - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети болницата во Комунарки, предградие на Москва, во која е сместен најголем број заболени со коронавирусот. Тој облечен во заштитно одело прошета во неколку одделенија, разговараше со еден од ...

ВИДЕО: Путин во посети болница со заразени од коронавирус и разговараше со нив

Press24 - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети болницата во Комунарки, предградие на Москва, во која е сместен најголем број заболени со коронавирусот. Тој облечен во заштитно одело прошета во неколку одделенија, разговараше со еден од ...

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

24Инфо - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

Сител - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

А1 On - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

Опсервер - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

Либертас - 25.03.2020

– Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

Независен - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против корона вирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

MakPress - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин нареди воени вежби за поголема подготвеност во борбата со Ковид-19

Нетпрес - 25.03.2020

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за одбрана, додека во Москва повеќето продавници се затворени и забранети се јавни настани.

Путин го одложи уставниот референдум заради кризата со коронавирусот

А1 On - 25.03.2020

Референдумот за усвојување на уставните амандмани, што го вклучува и оној за реизбор на рускиот претседател Владимир Путин, ќе биде одложен за време на кризата со коронавирусот, соопшти денеска претседателот, пренесе ДПА Референдумот за сериозните ...

Путин го одложи уставниот референдум заради кризата со коронавирусот

Независен - 25.03.2020

Референдумот за усвојување на уставните амандмани, што го вклучува и оној за реизбор на рускиот претседател Владимир Путин, ќе биде одложен за време на кризата со коронавирусот, соопшти денеска претседателот, пренесе ДПА Референдумот за сериозните ...

Русија застанува: Путин прогласи неработна седмица од 28 март до 5 април!

Република - 25.03.2020

Ситуацијата во светот со корона вирусот се развива драамично, изложувајќи ја на удар светската економија, истакнал денеска рускиот претседател Владимир Путин во ТВ обраќањето до нацијата, пренесуваат бугарските медиуми цитирајќи го ТАСС.

Путин го одложи уставниот референдум заради кризата со коронавирусот

MakPress - 25.03.2020

Референдумот за усвојување на уставните амандмани, што го вклучува и оној за реизбор на рускиот претседател Владимир Путин, ќе биде одложен за време на кризата со коронавирусот, соопшти денеска претседателот, пренесе ДПА Референдумот за сериозните ...

Путин го одложи уставниот референдум заради кризата со коронавирусот

Опсервер - 25.03.2020

Референдумот за усвојување на уставните амандмани, што го вклучува и оној за реизбор на рускиот претседател Владимир Путин, ќе биде одложен за време на кризата со коронавирусот, соопшти денеска претседателот, пренесе ДПА Референдумот за сериозните ...

Путин го одложи уставниот референдум заради кризата со коронавирусот

24Инфо - 25.03.2020

– Референдумот за усвојување на уставните амандмани, што го вклучува и оној за реизбор на рускиот претседател Владимир Путин, ќе биде одложен за време на кризата со коронавирусот, соопшти денеска претседателот, пренесе ДПА Референдумот за сериозните ...

Путин ја прогласи неработна идната недела поради коронавирусот

MTM - 25.03.2020

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, ја прогласи неработна идната недела во земјата поради ширењето на коронавирусот. Како дел од борбата против ширењето на вирусот, Путин исто така најави одложување на референдумот за уставни ...

Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата

+инфо - 25.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

Поради вирусот Путин ја прогласи неработна идната недела

Н.Македонија - 25.03.2020

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, ја прогласи неработна идната недела во земјата поради ширењето на коронавирусот. Како дел од борбата против ширењето на вирусот, Путин исто така најави одложување на референдумот за уставни ...

Анкета: Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата со коронавирусот

24Инфо - 25.03.2020

– Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

Анкета: Третина од Американците мислат дека Трамп лошо се справува со корона-кризата

Локално - 25.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

РУСИЈА ЦЕЛОСНО ЗАПИРА СО РАБОТА: Путин прогласи неработна седмица од 28 март до 5 април

Скопје24 - 25.03.2020

„Гледаме колку драматично се одвиваат работите со епидемијата. Во многу земји бројот на заболени рапидно расте. На удар е економијата во целиот свет“, рекол рускиот претседател. „Руската економија исто така е под сериозен притисок“, додал Путин, ...

Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата со коронавирусот

Слободен Печат - 25.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е сѐ повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

Путин се обрати до нацијата: Следната недела ја прогласи за неработна за да не се шири коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.03.2020

Тој во обраќањето најави и дека следната недела ја прогласува за неработна со цел да се запре ширењето на заразата. Сведоци сме како се шири епидемијата на коронавирус низ целиот свет, бројот на случаи расте, се заканува на целата економија, рече ...

Анкета: Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата со коронавирусот

Либертас - 25.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

Анкета: Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата со коронавирусот

MakPress - 25.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.

Анкета: Повеќе од третина Американци сметаат дека Трамп лошо се справува со кризата со коронавирусот

Опсервер - 26.03.2020

Како кризата со коронавирусот во САД се разгорува и економските последици од карантинот почнаа да се чувствуваат, јавноста е се повеќе убедена дека администрацијата на Доналд Трамп не прави доволно да го спречи ширењето на епидемијата.