TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес во Тајван

Курир - 10.05.2024

Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на Тајван. Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри.

Силен земјотрес го погоди Тајван

Фокус - 10.05.2024

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтер го погоди денеска Тајван Потресот бил во 9:45 часот по локално време. ЕМСЦ соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има ...

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

А1 On - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9.45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Земјотрес во Србија

Макфакс - 10.05.2024

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија. Јачината на земјотресот е 2,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7 часот и 37 минути.

Силен земјотрес го погоди Тајван

ТВ21 - 10.05.2024

Тајван во 9:45 часот го погоди земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер, а се наведува дека земјотресот бил на длабочина од 10 километри, и 38 километри од градот Хуалиен во кој живеат 350.000 жители.

Земјотрес ја погоди Србија

Скопје1 - 10.05.2024

Утрово земјотрес со јачина е регистриран во регионот на Нови Пазар. Според веб-страницата на Сеизмолошкиот завод на Србија, земјотресот е регистриран во 7 часот и 37 минути, со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес во Нови Пазар

А1 On - 10.05.2024

Денеска во 7.37 часот земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во регионот на Нови Пазар. Интензитетот во епицентарот е проценет на III-IV степени од Меркалиевата скала, се наведува на веб-страницата на Републичкиот ...

Регистриран земјотрес во Хрватска

Скопје1 - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Хрватска, јавува ЕМСЦ. Според тој портал, епицентарот бил на 17 километри од Огулин. Како што јави 24сата.хр, земјотресот е почувствуван и во Загреб. „Навистина се затресе.

Земјотрес ја погоди Србија

Press24 - 10.05.2024

Рано утрово во 7 часот и 38 минути по локално време, земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во регионот на Нови Пазар, Србија. Земјотресите со ваков интензитет не можат да предизвикаат оштетувања на објектите во ...

Регистриран земјотрес во Хрватска

Lider - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Хрватска, јавува ЕМСЦ. Според тој портал, епицентарот бил на 17 километри од Огулин. Како што јави 24сата.хр, земјотресот е почувствуван и во Загреб. „Навистина се затресе.

Земјотрес во Хрватска

Курир - 10.05.2024

Како што јави 24сата.хр, земјотресот е почувствуван и во Загреб. Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Хрватска, јавува ЕМСЦ. Според тој портал, епицентарот бил на 17 километри од Огулин.

Земјотрес во Србија

Точка - 10.05.2024

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија. Јачината на земјотресот е 2,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7 часот и 37 минути.

Земјотрес во Србија

Опсервер - 10.05.2024

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија. Јачината на земјотресот е 2,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7 часот и 37 минути.

Земјотрес утрово во соседна Србија

Скопје инфо - 10.05.2024

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија. Јачината на земјотресот е 2,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7 часот и 37 минути.

Земјотрес во Србија

Сител - 10.05.2024

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија. Јачината на земјотресот е 2,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7 часот и 37 минути.

Силен земјотрес го погоди Тајван

Макфакс - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Бизнис Вести - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на Тајван.

Силен земјотрес го погоди Тајван

Опсервер - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Канал5 - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на ...

Силен земјотрес го погоди Тајван

24Инфо - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Силен земјотрес го погоди Тајван

Нетпрес - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на ...

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Република - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на Тајван.

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Скопје1 - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Бриф - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на Тајван.

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Независен - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на ...

Земјотрес го погоди Тајван

Слободен Печат - 10.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на ...

Силен земјотрес го погоди Тајван

Точка - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Земјотрес во Србија

Centar - 10.05.2024

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија. Јачината на земјотресот е 2,5 степена според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7.37 часот. Се проценува дека интензитетот на ударот во епицентарот е III-IV ...

Силен земјотрес го погоди Тајван

Centar - 10.05.2024

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот. ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.