TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Василевска: Ми пречи ДУИ да кажува дали Арбен Таравари има легитимитет или нема

Слободен Печат - 29.02.2024

Универзитетската професорка и актуелна пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, вели дека повторно се прави дефокусирање од клучните прашања со кои електоратот треба да одбере и одлучи кој ќе добие шанса, кој треба да оди и да се преиспита, да ...

Василевска: Во Македонија има ситуација во која ДУИ е милијардерска партија и се однесува како стопан на државата – тоа ...

Курир - 29.02.2024

„Таму речиси се е во тешка пирамидална ситуација и се сѐ прави тие да излезат од криминалот во кој се заглавени“, кажа Василевска. ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ...

Василевска во „Вин-Вин“: Имаме милијардери кои се директно под контрола од врвот на картелот на ДУИ, никој не може да ...

Телма - 29.02.2024

Ова повеќе го доживувам како некаков спотер. Повторно дефокусирање од клучните прашања со кои електоратот треба да одбере и одлучи кој ќе добие шанса, кој треба да оди и да се преиспита, да собере, да погледне какви резултати донеле одредените ...

ДУИ се однесува како стопан на државата – тоа мора да се сопре и да се казни

Нетпрес - 29.02.2024

ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ДУИ, нивниот криминал не може да се премолчува, рече Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното ...

МИЛИЈАРДЕРИТЕ ОД ДУИ СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО СТОПАНИ НА МАКЕДОНИЈА! На овие избори мора да ги запреме, вели Василевска од ...

+инфо - 29.02.2024

Денеска етницитетот се злоупотребува за сметка на други криминални дејствија и криминалите си продолжуваат – рече пратеничката Иванка Василевска. ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот ...

Василевска: Криминалот на ДУИ не може да се премолчува, тоа е милијардерска партија која се однесува како стопан на ...

Фокус - 29.02.2024

ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ДУИ, нивниот криминал не може да се премолчува, рече Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното ...

ВАСИЛЕВСКА: ДУИ е милијардерска партија и се однесува како стопан на државата – тоа мора да се сопре и да се казни

Денешен - 29.02.2024

ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ДУИ, нивниот криминал не може да се премолчува, рече Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното ...

Иванка Василевска: Милијардерите од ДУИ мора да бидат запрени

МКД - 29.02.2024

ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ДУИ, за нивниот криминал не може да се молчи, рече за ТВ Телма Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ.