TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО БРИСЕЛ: Се бара правда за смртта на момче со африканско потекло

Фактор - 14.01.2021

Протести има во Брисел по смртта на 23 годишниот Ибрахим Бари, момче со африканско потекло, при што белгиската полиција уапси 116 демонстранти меѓу кои 30 малолетници. Се протестира поради смртта на момчето кое почина во притвор по насилното апсење.

Насилни протести во Брисел,запалена и полициска станица (ВИДЕО)

Канал5 - 14.01.2021

Демонстрантите синоќа запалија влез на полициска станица и полициско возило во белгиската престолнина за време на протестот поради смртта на еден млад човек од африканско потекло, кој починал откако бил приведен од полицијата.

ФОТО I Протести во Брисел по смртта на младиот Ибрахим: Белгиската полиција уапси 116 демонстранти меѓу кои 30 ...

Слободен Печат - 14.01.2021

Белгиската полиција уапси 116 лица во Брисел по протестот поради смртта на момче со африканско потекло кое почина во притвор по насилното апсење . Официјални полициски претставници соопштија дека во центарот на Брисел дошло до насилство по ...

Хаос во Брисел: запалена полициска станица, настрада возило од придружбата на кралот (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2021

Во Брисел избија протести поради смртта на момче од африканско потекло, кое починало при полициско приведување, јавуваат агенциите. Во немирите е запалена полициска станица, а уапсени се повеќе од 70 демонстранти.

Брисел ГОРИ : Немири по апсењето и смртта на младо момче по потекло од Африка

Во Центар - 14.01.2021

Безбедносните сили во Белгија уапсија 116 учесници на протест во Брисел, организиран поради смртта на тинејџер од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата. Демонстрантите запалија полициско возило, искршија стакла и врати во ...

(ФОТО) Големи немири во Брисел, оган пред полициска станица, во пламен и полициски возила

Алсат-М - 14.01.2021

Стотици граѓани се собраа пред полициската станица, во близина на железничката станица во северниот дел на Брисел, во знак на протест против смртта на еден млад човек (23) од африканско потекло, Ибрахим Барија, јави агенцијата Анадолија.

(Видео) Протести во Брисел – запалена полициска станица, нападнато возилото на кралот

Макфакс - 14.01.2021

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири помеѓу демонстрантите и полицијата. Запалена е полициска станица, а уапсени се над 70 демонстранти.

ВИДЕО: Хаос во Брисел – запалена полициска станица, со камења и кон возилото на белгискиот крал Филип

А1 On - 14.01.2021

Во Брисел избувнаа судири меѓу демонстрантите и полицијата за време на протест за смртта на млад човек од африканско потекло, кој починал во полициски притвор. Запалена е полициска станица и уапсени се повеќе од 70 демонстранти.

Нападнат автомобилот на белгискиот крал: Немири во Брисел поради смртта на момче од африканско потекло

Република - 14.01.2021

За време на протести во Брисел поради смртта на младо момче од африканско потекло, кое починало во притвор, избија жестоки судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Запалена е полициска станица, а уапсени се над 70 демонстранти.

Демонстрантите во Брисел ја нападнале полицијата, користени водени топови

Точка - 14.01.2021

Во Брисел во тек се протести поради смртта на момче со африканско потекло, кое починало по приведувањето, а избиле и судири меѓу демонстрантите и полицијата. Запалена е полициска станица, а уапсени се повеќе од 70 демонстранти.

Протести во Брисел, запалени полициска станица и возило

Опсервер - 14.01.2021

– Демонстрантите во Брисел синоќа запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на 23-годишниот Ибрахим Бари од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

ВИДЕО+ФОТО I Хаос во Брисел: Насилни протести по смртта на млад човек со африканско потекло

Слободен Печат - 13.01.2021

Демонстранти запалија влез на полициска станица и полициско возило во Брисел за време на протестот поради смртта на тинејџер од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

Немири во Брисел по смртта на тинејџер од африканско потекло (ВИДЕО)

Локално - 13.01.2021

Демонстранти во Брисел, главниот град на Белгија, во средата го запалија влезот на полициска станица и полициско возило за време на протестот поради смртта на тинејџер од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

ВИДЕО Насилни протести во Брисел по смртта на тинејџер со африканско потекло

Фокус - 14.01.2021

Демонстранти во Брисел го запалија влезот на полициска станица и полициско возило за време на протестот поради смртта на тинејџер од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

Демонстранти ја нападнаа полицијата во Брисел:Горела полициска станица- уапсени 70 лица (ВИДЕО)

Press24 - 14.01.2021

Во Брисел избувнаа судири меѓу демонстрантите и полицијата за време на протест за смртта на млад човек од африканско потекло, кој починал во полициски притвор. Запалена е полициска станица и уапсени се повеќе од 70 демонстранти.

(Видео) Протести во Брисел – запалена полициска станица, нападнато возилото на кралот

Вечер - 14.01.2021

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири помеѓу демонстрантите и полицијата. Запалена е полициска станица, а уапсени се над 70 демонстранти.

(Видео) Протести во Брисел – запалена полициска станица, нападнато возилото на кралот

24Инфо - 14.01.2021

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири помеѓу демонстрантите и полицијата. Запалена е полициска станица, а уапсени се над 70 демонстранти.

Протести во Брисел – запалена полициска станица и нападнато возилото на кралот

Н.Македонија - 14.01.2021

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири помеѓу демонстрантите и полицијата. Запалена е полициска станица, а уапсени се над 70 демонстранти.

(ФОТО) Големи немири во Брисел, запалени полициски возила

Акцент - 14.01.2021

Во знак на протест против смртта на еден млад човек (23) од африканско потекло околу стотици граѓани се собраа пред полициска станица во северниот дел на Брисел. Демонстрантите во Брисел, главниот град на Белгија, го запалиле влезот на една ...

(Видео) Протести во Брисел – запалена полициска станица

Скопје1 - 14.01.2021

Немири во Брисел. Демостранти се судрија со полиција за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор. Запалена е полициска станица, а уапсени се над 70 демонстранти.

Протести во Брисел, запалени полициска станица и возило

Либертас - 14.01.2021

Демонстрантите во Брисел синоќа запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на 23-годишниот Ибрахим Бари од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

Протести во Брисел, запалени полициска станица и возило

Независен - 14.01.2021

Демонстрантите во Брисел синоќа запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на 23-годишниот Ибрахим Бари од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

Протести во Брисел, запалени полициска станица и возило

MakPress - 14.01.2021

Демонстрантите во Брисел синоќа запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на 23-годишниот Ибрахим Бари од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

Брисел гори по смртта на 23-годишниот Ибрахим Бари

Кајгана - 14.01.2021

Демонстрантите во Брисел синоќа запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на Ибрахим Бари, 23-годишник со африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.

Протести во Брисел поради смртта на момче од африканско потекло

Вечер Прес - 14.01.2021

Демонстрантите во Брисел запалија полициска станица и возило за време на протестите поради смртта на 23-годишниот Ибрахим Бари од африканско потекло, кој почина откако беше приведен од полицијата.