TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јокиќ одново одличен, шоу на Вестбрук, Хјустон ги изненади Далас и Дончиќ 🎥

Спортски - 08.04.2021

Уште една возбудлива вечер во НБА лигата е зад нас. Расел Вестбрук имае уште едно свое шоу и стигна до нов трипл-дабл во триумфот на Вашингтон со резултат 116:113 против Орландо. Вестбрук натпреварот го заврши со 23 поени, 14 скокови и 15 асистенции.

Дурент без промашување на првиот меч по два месеци, Јокиќ фантастичен (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Кевин Дурент се опорави од повредата и го одигра првиот меч по паузата од речиси два месеци. Ѕвездата на Бруклин на терените го нема од 14. февруари, но тоа се чини не е проблем за него, беше фантастичен во кам-бекот.

Нема утка, Дурант се врати по 23 меча и играше како воопшто да не паузирал

Спортманија - 08.04.2021

Требаше да биде стартер, но во последен момент Стив Неш ја промени одлуката, а Кевин стрпливо си почека и одигра како да не паузирал воопшто. Кевин Дурант го одигра првиот меч за Бруклин нетс по пауза од речиси два месецa, а интересно e тоа што иако ...

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Курир - 07.04.2021

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за ...

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Опсервер - 07.04.2021

– Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар ...

Кари блескаше во чудесниот триумф над Милвоки, Филаделфија со нова лекција за ривалот Бостон (ВИДЕО)

Дерби - 07.04.2021

Тимот на Голден Стејт Вориорс ја забележа 24 сезонска победа во НБА лигата и тоа над Милвоки Бакс кого го доби во својот дом со 122-121. „Воините“ губеа со 10 разлика на 4:31 до крајот, меѓутоа не се предадоа, покажаа карактер, знаење и направија ...

Јокиќ повторно маестрален за 7-ми триумф во низа на Денвер

24 Вести - 07.04.2021

Кошаркарите на Денвер го извојуваа седмиот триумф во низа, совладувајќи го Детроит со 134:119. Јокиќ повторно беше маестрален и за само 27 минути минати на паркетот забележа исто толку поени, 8 скока и 11 асистенции.

Вучевиќ со фантастична партија му донесе победа на Чикаго во Индијана, Кари му пресуди на Милвоки (ВИДЕО)

МКД - 07.04.2021

Никола Вучевиќ брзо почна да го прави тоа што е донесен во Чикаго, Црногорецот имаше маестрално издание и го предводеше својот нов тим до победа од 113-97 против Индијана, Кари реализираше 41 поен а Голден стејт со 122:121 го совлада Милвоки.

Јокиќ одличен против Детроит, Кари беше незадржлив за Милвоки (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.04.2021

Никола Јокиќ постигна 27 поени за 27 минунти игра и го предводеше Денвер до победа од 134-119 против Детроиот во рамки на НБА-лигата. Српскиот центар придодаде и 11 асистенции, што за него беше 83-ти натпревари со двоцифрен број асистенции и сега ...

ВИДЕО: Шести триумф во низа за Денвер, Јокиќ со „дабл-дабл“ учинок

Слободен Печат - 07.04.2021

Екипата на Денвер го совлада Детроит доцна синоќа во НБА лигата со резултат 134:119, со уште една квалитетна партија на Никола Јокиќ. Српскиот играч во редовите на Нагетси постигна 27 поени за 27 минути игра на паркетот, за него ова беше вкупно 83 ...

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

MTM - 07.04.2021

Голден стејт Вориорс ги шокираа Милвоки Бакс, Атланта Хоукс поставија рекорд во НБА лигата, Јокиќ и Вучевиќ ги предводеа своите тимови со нови победи, а Пол Џорџ и Џоел Ембид ги предводеа своите тимови до нови победи со 30+ поени.

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

MakPress - 07.04.2021

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за ...

Јокиќ скоро совршен, Кари го наполна кошот на Бакс

Sport M - 07.04.2021

Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпревар во НБА лигата. Српскиот центар ги предводеше Денвер Нагетс до победа над Детроит Пистонс со 134-119. Јокиќ беше многу близу до нов трипл-дабл за 27 минути на паркетот.

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Точка - 07.04.2021

Голден стејт Вориорс ги шокираа Милвоки Бакс, Атланта Хокс поставија рекорд во НБА лигата, Јокиќ и Вучевиќ ги предводеа своите тимови со нови победи, а Пол Џорџ и Џоел Ембид ги предводеа своите тимови до нови победи со 30+ поени.

ВИДЕО: Јокиќ и Кари со фантастични партии по победите на Денвер и Голден

Дриблинг - 07.04.2021

Денвер славеше против Детроит со 134:119 во натпревар на кој Никола Јокиќ уште еднаш се издвои со 27 поени, 11 асистенции и осум скокови за 27 минути активни на паркетот. Стеф Кари посигна 41 поен во победата на Голден Стејт над Милвоки од 122:121.

ВИДЕО: Нов блескав меч на Јокиќ, чудесниот Кари го наполни кошот на Милвоки

Gol.mk - 07.04.2021

Никола Јокиќ повторно одигра фантастична партија во НБА лигата. Српскиот центар кој оваа сезона игра во животна форма, во одведе својот Денвер Натегс до нова значајна победа во најмоќната кошаркарска лига на светот, овој пат над Детроит Пистонс со ...

Перфектниот Јокиќ, Кари го „изрешета“ Милвоки (ВИДЕО)

Екипа - 07.04.2021

Српскиот центар Никола Јокиќ го одведе Денвер до победа над Детроит од 134-119. За 27 минути на паркетот Јокиќ беше блиску до нов „трипл-дабл“ ефект, запишувајќи 27 поени, дополнети и со 11 асистенции и осум скока.

„Симултанка“ на Кари против Милвоки, Јокиќ донесе победа за Денвер

SportMedia - 07.04.2021

Стеф Кари имаше одлична партија „симултанка“ за Голден Стејт во дуелот со Милвоки, на крајот со конечна победа од 122:121 во синоќешните мечеви од НБА лигата. Кари го заврши мечот со 41 поен, и ја сопре серијата од три победи на Бакс.

Вечер на Јокиќ, Вучевиќ и Кари во НБА

Кајгана - 07.04.2021

Изминатава ноќ се одиграа осум натпревари, а ги одбележаа настапите на Јокиќ, Вучевиќ и Кари. Никола Јокиќ го предводеше Денвер Нагетс до победа над Детроит Пистонс од 134:119, Српскиот центар натпреварот го заврши со 27 поени, 8 скокови и 11 ...