TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

Спортски - 15.01.2022

Додека е во тек борбата на Ѓоковиќ да остане во Австралија и да настапи на Австралија Опен во јавноста најголемо внимание со своите коментари привлекува Шпанецот Рафаел Надал. Надал претходно неколку пати го критикуваше Ѓоковиќ, а сега одново даде ...

Надал со нова провокативна изјава во врска со Ѓоковиќ: Австралија Опен пак ќе е голем, со или без Новак

Дерби

Надал пак удри: Новак не е поголем од АО, не се согласувам со тоа што го прави!

Sport 1

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал: Никој не е поголем од Австралија опен!

Екипа

Надал го нападна Ѓоковиќ: Австралијан опен е поважен од секој тенисер!

СуперСпорт

Надал: Ѓоковиќ не е поважен од Австралија опен

Макфакс

Надал: Австралија Опен е голем турнур, со или без Новак

Слободен Печат

Денар А1 On Спортклуб Локално Курир Zoom Вечер Прес Sport 1

ДОЈДЕ ДА ИГРА ТЕНИС, НЕ Е ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ: Австралискиот тенисер Кирјос ќе носи маска со „Новак“ и маица ...

Фактор - 15.01.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва од 23.30 часот го чека судењето, по што дефинитивно ќе знае дали ќе може да учествува на овогодинешниот Австралија опен. Неговиот адвокатски тим веќе оствари една „победа“, бидејќи одлуката ќе ја донесе ...

Австралискиот Федерален суд на 16 јануари ќе одлучува за случајот Ѓоковиќ

Р.С.Европа

Прва снимка од приведувањето на Ѓоковиќ 🎥

Спортски

Ѓоковиќ повторно во притвор

Deutsche Welle

Австралиските власти го сметаат присуството на Ѓоковиќ во земјата за закана за јавниот ред

Локално

Каква бламажа е случајот Ѓоковиќ, Новак пак е во притвор во истиот хотел за мигранти и изгледа депримирано (Фото)

Спортманија

Ѓоковиќ пак е ставен „зад решетки“, ноќеска ќе си ја дознае конечната судбина!

Sport 1

Gol.mk Макфакс Спортски Во Центар СуперСпорт Sport M Независен Спортклуб

Мала победа на адвокатите на Ѓоковиќ, ќе има тројца судии на судењето

Слободен Печат - 15.01.2022

Адвокатскиот тим на Новак Ѓоковиќ успеа да се избори на сослушување на српскиот тенисер кое е закажано за 23.30 часот по средноевропско време да има совет од тројца судии. Судењето пред сојузниот суд на Австралија ќе го води врховниот судија Џејмс ...

Ѓоковиќ ја доби првата битка : Судот го исполни барањето на неговите адвокати!

СуперСпорт

Ѓоковиќ повторно е во имиграциски притвор

Телма

Судењето на Ѓоковиќ започнува пред полноќ

Слободен Печат

Судењето на Ѓоковиќ е вечерва во 23.30 часот

Макфакс

Новиот судија го притвори и одреди точен термин: Познато е кога Ѓоковиќ ќе ја дознае конечната одлука за неговата судбина

Дерби

Ѓоковиќ повторно е во имиграциски притвор

Курир

24Инфо Сител Zoom Н.Македонија Lider Нетпрес Слободен Печат Макфакс

ЃОКОВИЌ ВРАТЕН ВО ПРИТВОР Вечерва ќе се обиде повторно да добие виза (ВИДЕО)

+инфо - 15.01.2022

За жалбата на Ѓоковиќ ќе заседава австралискиот Федерален суд во 23.30 часот по средноевропско време. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по вчерашното сослушување, одново е вратен во притвор, откако Австралија повторно му ја одби визата.

Ѓоковиќ во имиграциски притвор го чека сослушувањето за жалбата против депортација

Сакам да кажам

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно во притвор, го очекува судењето за конечната одлука

А1 On

Ѓоковиќ нема да биде депортиран до окончување на жалбата

Сител

Ѓоковиќ вечерва дава исказ, па повторно во притвор

Спортски

Австралиска адвокатка тврди: Мали се шансите овојпат Ѓоковиќ да победи!

Sport 1

Ѓоковиќ во „невозможна мисија“: Нема да има депортација додека не заврши постапката!

Слободен Печат

Sport M Р.С.Европа Сакам да кажам Мета Дриблинг Екипа Нова ТВ Локално

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак во притвор, конечната одлука се очекува на крајот од денот

Gol.mk - 15.01.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде во центарот на огромен скандал, откако допатува во Мелбурн за Австралија Опен без примена вакцина против коронавирусот. Неговата виза беше укината, па потоа по одлука на судот вратена.

Судењето на Ѓоковиќ ќе започне во 23:30, за неговата судбина ќе решаваат тројца судии

МКД

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ОДВЕДУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ: Раката му е преку лицето, има и полициска придружба

Фактор

Се појави ВИДЕО од приведувањето на Ѓоковиќ

Локално

ВИДЕО | ВО ЖИВО: Има ли правда за Ѓоковиќ? После сослушувањето Новак оди во притвор!

Слободен Печат

Почнува распитот на Ѓоковиќ, по што ќе оди во притвор

Канал5

Сеир на векот: Ѓоковиќ ќе игра на Австралија опен, ама ќе оди на суд после секој - гем!

Sport 1

Бриф Слободен Печат Порта Макфакс Sport 1 Спортски MTM А1 On

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

Либертас - 15.01.2022

– Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е сместен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе остане до официјалното сослушување на кое ќе биде одлучено дали ќе остане во Австралија или ќе биде депортиран, откако вчера втор пат му беше ...

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

Frontline

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

360 степени

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

OhridNews

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

Опсервер

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

Канал5

Ѓоковиќ пак во имиграциски притвор во Австралија

24 Вести

„Шарли Ебдо“ објави серија карикатури против Ѓоковиќ (ФОТО)

Локално - 15.01.2022

Сагата за престојот на Новак Ѓоковиќ во Австралија се уште трае и се уште не е позната неговата судбина во Мелбурн. На Ѓоковиќ по вторпат му беше укината визата, а неговите адвокати поднесоа жалба.

„Шарли Ебдо“ објави брутални карикатури за Ѓоковиќ

360 степени

Морбидни карикатури: „Шарли Ебдо“ „го погреба“ Ѓоковиќ – „Дајте му ја земјата што ја заслужува“/ФОТО

Вечер Прес

Морбидно!Шарли Ебдо „го погреба“ Ѓоковиќ: Го нацртаа до мртовечки сандак и му порачаа – Дајте му ја земјата што ја заслужува

Во Центар

„Шарли Ебдо“ објави серијал брутални карикатури за Новак Ѓоковиќ

Република

Charlie Hebdo објави карикатури на Ѓоковиќ со ковчег и неколку грозоморни пораки

Кајгана

„Шарли Ебдо“ удри по Ѓоковиќ, го нацртаа како гробар на невакцинирани

А1 On

Sport M Спортклуб

Ѓоковиќ повторно во имиграциски притвор: Сојузниот суд на Австралија ќе одлучува по неговата жалба

еМагазин - 15.01.2022

Адвокатите соопштија дека повторно е вратен во имиграциски притвор и случајот сега е префрлен во Сојузниот суд на Австралија. Неговиот адвокат изјави дека е загрижен за безбедноста на светскиот тенисер број еден доколку биде објавено местото каде ...

ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Експерт за имиграција остро ја осуди депортацијата на Ѓоковиќ

Слободен Печат

Ѓоковиќ не е во притвор, во сабота е повикан на разговор министерството

Макфакс

Ѓоковиќ остана без виза, ама може да игра: Постои опција која може да го спаси!

СуперСпорт

Ѓоковиќ нема да оди во нов притвор, закажан му е разговор со службеници за имиграција!

Gol.mk

ПОЧНУВА ПЕКОЛОТ ЗА НОВАК ВО МЕЛБУРН Ѓоковиќ пред депортација, адвокатите подготвуваат жалба, битка со времето!

+инфо

Ѓоковиќ новата одлука ќе ја дочека на слобода

Спортски

Макфакс Оff.net Спортклуб Дерби А1 On Вечер Прес Канал5 Слободен Печат

Вучиќ со поддршка за Ѓоковиќ и распали по австралискиот премиер: Ќе ги добиете ли изборите?

Канал5 - 14.01.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ испрати видео порака за поддршка на Новак Ѓоковиќ и му одговори на австралискиот премиер Скот Морисон. Да потсетиме, Австралија повторно му ја одби визата на најдобриот тенисер на светот и планира да го протера ...

Вучиќ со порака до премиерот на Австралија: „Зошто го малтретирате?“ (ВИДЕО)

МКД

Вучиќ со поддршка за Ѓоковиќ: „Да живее Србија. Новак, ние сме со тебе“!/ВИДЕО

Вечер Прес

Гојковиќ: Ѓоковиќ беше позитивен на ковид-19, не може да биде казнет

Слободен Печат

(Видео) Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз целата нација?

Макфакс

Вучиќ застана во одбрана на Ѓоковиќ и му се обрати на австралискиот премиер: „Ова изживување треба да престане!“

Во Центар

ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

Слободен Печат

Република Sport M А1 On Press24 Точка 24Инфо Скопје1 Н.Македонија

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Макфакс - 14.01.2022

Австралискиот премиер Скот Морисон ги коментираше последните случувања во врска со Новак Ѓоковиќ, откако австралискиот министер за имиграција Алекс Хок го искористи своето дискреционо право и му ја поништи визата на најдобриот светски тенисер.

Морисон: Австралијците жртвуваа многу за време на пандемијата, со право очекуваат дека ќе бидат заштитени

А1 On

Премиерот на Австралија објасни зошто сака да го депортира Ѓоковиќ

Sport 1

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Курир

Новинар ја нападна австралиската власт: Ѓоковиќ го загуби мечот поради политика!

Sport 1

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Press24

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

MTM

Centar Точка Zoom Курир Вечер Прес Zoom МКД Екипа

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Независен - 14.01.2022

Австралија – Австралиската Влада денеска втор пат му ја поништи визата на Новак Ѓоковиќ, образложувајќи дека најдобриот светски тенисер, кој не е вакциниран против коронавирусот, може да претставува ризик за општеството во контекст на неговата ...

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Lider

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Бриф

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Слободен Печат

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Опсервер

Хронологија на настаните поврзани со укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

Денешен

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ"

Press24

24Инфо Либертас MakPress ТВ21 Вечер Прес

Морисон: Оваа пандемија беше неверојатно тешка за секој Австралиец, одлуката за Ѓоковиќ е од јавен интерес

МКД - 14.01.2022

Премиерот на Австралија, Скот Морисон вели дека одлуката на министерот Алекс Хоук да ја укине визата на Новак Ѓоковиќ е поради јавниот интерес на земјата која за време на пандемијата жртвувала многу во борбата против ковид-19.

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

Бриф

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

Сител

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

ТВ21

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

24 Вести

Морисон за поништувањето на визата на Ѓоковиќ: Австралијците направија многу жртви за време на оваа пандемија

Слободен Печат

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

24Инфо

Опсервер Канал5 Фокус Либертас Локално Независен Вечер Прес еМагазин

По Тома, спремете се за филм за Ноле

Република - 14.01.2022

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ во форма на серијал кој ќе има неколку епизоди. Серијата ќе го прати неговиот врв кон светскиот тенис и малтретирањето во Австралија Повеќе информации ќе бидат познати наскоро, додека режисер би ...

По Тома, филм и за Ноле

PressingTV

По Тома, ќе се снима филм и за Ноле

Lider