TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џонсон оди на кратки прошетки во болницата

Р.С.Европа - 10.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон оди на кратки прошетки како дел од медицинскиот третман откако беше хоспитализиран поради коронавирус. Џонсон до вчера беше на интензивна нега, односно вкупно три ноќи и сега се наоѓа во вообичаениот оддел на ...

Борис Џонсон нема наскоро да се врати на работа

Фокус - 10.04.2020

Британскиот премиер Борис Џоснон ќе има потреба од подолго лекување за да се заздрави од коронавирусот и подготвен да се врати на работа, изјави денеска неговиот татко, Стенли Џонсон, цитиран од американските медиуми.

Борис Џонсон по три ноќи минати на Интензивна нега, подолго време нема да оди на работа

Слободен Печат - 10.04.2020

Британскиот премиер Борис Џоснон ќе има потреба од подолго лекување за да се заздрави од коронавирусот и подготвен да се врати на работа, изјави денеска неговиот татко, Стенли Џонсон, цитиран од американските ...

Џонсон е во многу добро расположение, тврди неговиот портпарол

360 степени - 10.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е во „многу добро расположение“ откако синоќа се премести од одделот за интензивна нега во болничка соба, но неговото закрепнување сè уште е во почетна фаза, изјави денеска неговиот портпарол.

Борис Џонсон е во „многу добро расположение“ откако излезе од интензивна нега

ТВ21 - 10.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е во „многу добро расположение“ откако синоќа се премести од единицата за интензивна нега во болничка соба, но неговото закрепнување сè уште е во почетна фаза, изјави денеска неговиот портпарол.

Борис Џонсон го напушти одделот за интензивна нега

Р.С.Европа - 10.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон, заразен со коронавирус излезе од одделот за интензивна нега, објави синоќа неговиот кабинет. Во соопштението се вели дека Џонсон бил пренесен во вообичаениот оддел на лондонската болница Сент Томас, каде што ...

Раб: Подгответе се за продолжување на изолацијата

Press24 - 09.04.2020

Британската влада предупреди дека граѓаните треба да се подготват за продолжување на изолацијата поради влошување на пандемијата во Велика Британија, чиј премиер Борис Џонсон останува во болница, но е преместен од одделението за интензивна нега.

Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

МКД - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон повеќе не е на одделот за интензивна нега, јави неговиот кабинет и истакна дека тој многу добро се чувствува. „Премиерот е префрлен од одделот за интензивна нега на оддел на кој внимателно ќе се следи неговата ...

Џонсон излезе од интензивна нега

Локално - 09.04.2020

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега и неговата состојба е подобра, соопштија од Даунинг стрит. Џонсон е заразен со коронавирусот. – Тој е пренесен од интензивна нега вечерва и ќе продолжи да се следи неговата ...

Борис Џонсон излезе од одделението за интензивна нега

360 степени - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не е на Одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, соопштил неговиот портпарол, како што пренесоа британските медиуми. Портпаролот додал дека Џонсон внимателно ќе биде следен од медицинската ...

Добра вест, Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

iPortal - 09.04.2020

Вечерва британските медиуми ја објавија добрата вест дека британскиот премиер Борис Џонсон, 55, повеќе не е на Одделот за интензивна нега во болницата “Свети Тома” во Лондон, каде беше хоспитализиран во неделата заради значително влошување на ...

Џонсон преместен од интензивна нега на одделение

Нетпрес - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен од интензивна нега на одделот, објави во четвртокот вечерта неговиот портпарол. „Премиерот вечерва е преместен од интензивна нега на одделението, каде што внимателно ќе се следи неговата состојба во текот ...

Британскиот премиер Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

Макфакс - 09.04.2020

Британскиот премиер, Борис Џонсон, веќе не е на одделот за интензивна нега. Од неговата канцеларија известија дека тој се чувствува многу добро. „Премиерот е пренесен од одделот за интензивна нега во одделение каде ќе биде внимателно набудуван за ...

Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

Press24 - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон повеќе не е на одделението за интензивна нега. Од неговиот кабинет јавуваат дека неговата состојба е добра. -Премиерот е префрлен од одделението за интензивна нега на оддел на кој внимателно се следи неговата ...

Борис Џонсон веќе не е на интензивна нега

Канал5 - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не е сместен на лекување во единицата за интензивна нега. Од неговата канцеларија известија дека се чувствува многу добро. „Премиерот е пренесен од единицата за интензивна нега на одделение каде ќе биде ...

Џонсон не е повеќе на интензивна нега

+инфо - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не се наоѓа на Одделот за интензивна нега на болницата „Сент Томас“ во Лондон, изјави неговиот портпарол, пренесоа британските медиуми. – Тој внимателно ќе биде следен од медицинската екипа во раната фаза од ...

Швеѓаните го игнорираа вирусот, а сега почнува хаосот: Наредено постарите пациенти да не се примаат на интензивна нега

Точка - 09.04.2020

Раководството на болниците во Шведска на лекарите им издало наредба пациентите постари од 80 години во текот на лечењето на коронавирусот да не ги ставаат во одделенијата за интензивна нега.

Раб: Немав контакт со премиерот Џонсон

+инфо - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон немал никаков контакт со својот заменик, шефот на британската дипломатија Домниник Раб, откако тој ја извршува неговата премиерска функцијата, изјави денеска Раб и додаде дека има доволно моќ да ги донесе склучните ...

ХАОС ВО ШВЕДСКА: На лекарите наредено старите пациенти да не се примаат на интензивна нега!

Магазин - 09.04.2020

Раководството на шведската болница им нареди на лекарите да не сместуваат пациенти над 80 години на третман на коронавирус во единиците за интензивна нега. Афтонбладет пишува дека таков налог дал раководството на Универзитетската болница Каролинска, ...

Борис Џонсон се чувствува подобро

МКД - 09.04.2020

Состојбата на британскиот премиер Борис Џонсон кој се наоѓа на одделението за интензивна нега поради коронавирусот денес е подобра. Тој во неделата вечер е примен во болницата Свети Томас по повеќедневна повишена температура и кашлање, а во ...

Здравствената состојба на Борис Џонсон се подобрува

360 степени - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, објави Би -би-си повикувајќи се на британската влада. Џонсон (55) во неделата беше хоспитализиран , десет дена откако неговиот тест за ковид-19 се покажа позитивен.

Борис Џонсон во подобра здравствена состојба

+инфо - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Состојбата на Џонсон се подобрува

Нетпрес - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон во текот на хоспитализацијата на одделот за интензивна нега поради зараза со коронаворусот, се подобрила во четвртокот, соопштија од владата во Лондон.

Џонсон се уште на интензивна нега, но состојбата му се подобрува (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон и понатаму е на одделението за интензивна нега во стабилна состојба која се подобрува, изјави денеска министерот за култура Оливер Дауден. – Кога станува збор за состојбата на премиер, исто е како што рековме и вчера.

Џонсон и натаму на интензивна нега, но ситуацијата му се подобрува

ТВ21 - 09.04.2020

Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон од недела вечер е во болница, а од понеделник е префрлен на интензивна нега каде што добива терапија со кислород, но не е на респиратор. Сепак, неговата ситуација се подобрува, велат од неговата служба ...

Британскиот премиер со подобрена здравствена состојба на интензивна нега

Р.С.Европа - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон останува во стабилна и подобрена состојба во интензивната нега, изјави министерот за култура Оливер Дауден за Би Би Си. Борис Џонсон е во стабилна состојба „Во однос на состојбата на премиерот, останува како што ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Макфакс - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Позната состојбата на Џонсон

Press24 - 08.04.2020

Состојбата на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, може да се исправи и да седне на кревет и да контактира со болничкиот персонал, изјави министерот за финансии Риши Сунак. -Најновите информации од болницата велат дека премиерот сѐ уште е ...

Состојбата на Борис Џонсон се подобрува, но и натаму е на интензивна нега

360 степени - 08.04.2020

Се подобрува здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, кој помина две ноќи на интензивна нега поради коронавирусот, соопштија од неговата канцеларија. Џонсон, како што се соопштува, постојано напредува, ама и натаму е на интензивна ...

Поглед во одделенијата за интензивна нега во време на COVID-19

Кајгана - 08.04.2020

Велика Британија за едно деноноќие забележа рекордни 938 нови смртни случаи од коронавирус, со што вкупниот број на починати во земјата надмина 7.000 лица. Според британското Министерство за здравство, досега во земјата има аат 7.097 смртни случаи ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега

MakPress - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во британската јавност се ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

24Инфо - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Точка - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Н.Македонија - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. – Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

MTM - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Сител - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

А1 On - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Курир - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Република - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

24Инфо - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас” во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Локално - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Вечер - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си . Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Опсервер - 09.04.2020

Лондон, 9 април 2020 () – Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Либертас - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Алсат-М - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

iPortal - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

Press24 - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Се подобрува здравствената состојба на Борис Џонсон

MakPress - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Раб: Немав контакт со премиерот Џонсон

А1 On - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон немал никаков контакт со својот заменик, шефот на британската дипломатија Домниник Раб, откако тој ја извршува неговата премиерска функцијата, изјави денеска Раб и додаде дека има доволно моќ да ги донесе склучните ...

Раб: Немав контакт со премиерот Џонсон

24Инфо - 09.04.2020

– Британскиот премиер Борис Џонсон немал никаков контакт со својот заменик, шефот на британската дипломатија Домниник Раб, откако тој ја извршува неговата премиерска функцијата, изјави денеска Раб и додаде дека има доволно моќ да ги донесе склучните ...