TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот менаџер на Кристал Палас: Не сум Дејвид Коперфилд

Екипа - 24.02.2024

Новиот менаџер на Кристал Палас, Оливер Гласнер вели дека не е волшебник и дека не може веднаш да се очекува од него и неговиот тим да направи чуда во скоро време. Гласнер, сепак, смета дека Палас заслужува да биде погоре на табелата од сегашното 15.

Новиот менаџер на Кристал Палас: „Не сум магионичар“

Локално - 24.02.2024

Новоименуваниот менаџер на Кристал Палас, Оливер Гласнер, не се смета себеси за волшебник, но е убеден дека клубот може да ја заврши сезоната на подобра позиција во англиската Премиер лига.