TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали

Сител - 12.01.2019

Рударскиот град Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали, неговата реализација ќе почне годинава, најави градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов. Музејот на ретки минерали ќе чини 12 милиони денари, од кои девет милиони денари ќе се ...

Мерцедес се заби во паркирани возила - тешка несреќа во Македонија

Press24 - 12.01.2019

Во 03,10 часот било пријавено дека во Пробиштип на улицата „Миро Барага“ патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од 29-годишниот К.А. од Пробиштип, излетало од патот, притоа удирајќи во четири паркирани возила ...

Работник повреден во фабрика за акомулатори во Пробиштип

Press24 - 11.01.2019

Вчера во 23.00 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Здравствениот дом Пробиштип со повреди бил донесен 27- годишниот С.М од Пробиштип. Според пријавата, тој се повредил при извршување на работни задачи во Фабриката за ...

Пробиштип го реализира капиталниот проект за водоснабдување

MTM - 11.01.2019

Пробиштип почна со проширување на Филтер станицата. Станува збор за капиталeн проект, што се реализира со најголемата донација досега за oпштината. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов за МИА вели дека од декември 2018 година ...

Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали

Н.Македонија - 12.01.2019

Рударскиот град Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали, неговата реализација ќе почне годинава, најави градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов. Музејот на ретки минерали ќе чини 12 милиони денари, од кои девет милиони денари ќе се ...

Излетал и удрил во четири возила, тешко повреден 29-годишник

ТВ21 - 12.01.2019

Во Пробиштип на улицата „Миро Барага“, вчера напладне патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од К.А.(29) од Пробиштип, излетало од патот, притоа удирајќи во четири паркирани возила: три возила “Голф“и едно ...

Повреден работник од Фабриката за акумулатори во Пробиштип

Опсервер - 12.01.2019

На 10.01.2019 година во 23.00 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Здравствениот дом Пробиштип со повреди бил донесен С.М.(27) од Пробиштип. Според пријавата, тој се повредил при извршување на работни задачи во Фабриката за ...

Се проширува филтер-станицата во Пробиштип – донација од “Искра” Словенија

Вечер - 11.01.2019

Пробиштип почна со проширување на Филтер-станицата. Станува збор за капитален проект што се реализира со најголемата донација досега за општината. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов, вели дека од декември 2018 година фирмата ...

Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали

MTM - 12.01.2019

Рударскиот град Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали, неговата реализација ќе почне годинава, најави градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов. Музејот на ретки минерали ќе чини 12 милиони денари, од кои девет милиони денари ќе се ...

Автомобил излетал од патот и удрил во четири паркирани возила, возачот тешко повреден

Макфакс - 12.01.2019

Синоќа околу 3 часот по полноќ на улицата Миро Барага во Пробиштип патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки излетало од патот и удирило во четири паркирани возила, инфомираат од полицијата.

Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали

Вечер - 13.01.2019

Рударскиот град Пробиштип ќе добие Музеј на ретки минерали, неговата реализација ќе почне годинава, најави градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов. Музејот на ретки минерали ќе чини 12 милиони денари, од кои девет милиони денари ќе се ...

Автомобил излетал од патот и удрил во четири паркирани возила, возачот тешко повреден

24Инфо - 12.01.2019

Синоќа околу 3 часот по полноќ на улицата Миро Барага во Пробиштип патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки излетало од патот и удирило во четири паркирани возила, инфомираат од полицијата.

Автомобил излета од патот и удри во четири паркирани возила, возачот итно пренесен во болница

Скопје1 - 12.01.2019

На 12.01.2019 година во 03,10 часот било пријавено дека во Пробиштип на улицата „Миро Барага“ патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од К.А.(29) од Пробиштип, излетало од патот, притоа удирајќи во четири ...

Автомобил излетал од патот и удрил во четири паркирани возила, возачот тешко повреден

Centar - 12.01.2019

Синоќа околу 3 часот по полноќ на улицата Миро Барага во Пробиштип патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки излетало од патот и удирило во четири паркирани возила, инфомираат од полицијата.

Излетал од патот и удрил во четири паркирани возила, возачот тешко повреден

Република - 12.01.2019

Синоќа околу 3 часот по полноќ на улицата Миро Барага во Пробиштип патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки излетало од патот и удирило во четири паркирани возила, инфомираат од полицијата.

Со мерцедес удрил во четири паркирани возила

Опсервер - 13.01.2019

На 12.01.2019 година во 03,10 часот било пријавено дека во Пробиштип на улицата „Миро Барага“ патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од К.А.(29) од Пробиштип, излетало од патот, притоа удирајќи во четири ...