TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски ги нарече незнајковци лекарите од Комисијата за заразни болести

Фактор - 17.10.2020

Како што кажа министерот за здравство Венко Филипче, по скратена постапка идната недела ќе се носи законот со кој ќе се воведат новите мерки, како што се маски на отворено, забрането групирање и гости после 22 часот.

Мицкоски останува на ставот дека Софија нуди нов договор, бара лидерска средба

Канал5 - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски останува на ставот дека е разговарано за нов договор меѓу Македонија и Бугарија кој вклучува уставни измени. И покрај демантите од министерот за надворешни Османи и премиерот Заев, за Мицкоски е чудно ...

Мицкоски му порача на Филипче да ја консултира опозицијата ако сака поддршка за антиковид мерките

+инфо - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини власта дека не ги консултирала за анти-ковид мерките. Тој е на ставот дека не може власта да бара поддршка од опозицијата, без претходно да биде консултирана.

Мицкоски бара лидерска средба за разговорите со Бугарија

360 степени - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека Бугарија бара нов Договор по пример на Преспанскиот кој ќе опфати уставни измени Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на ...

Мицкоски: ФРОДЕМ преминува во ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 17.10.2020

Препознавајќи ги политиките на новото раководство, а потребите на новото време за обединување на опозицискиот фронт ФРОДЕМ одлучи во иднина да дејствува во рамките на структурите на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија.

ВИДЕО: Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

А1 On - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски бара лидерска средба за проблемот со Бугарија

Р.С.Европа - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика лидерите на политичките партии на лидерска средба за да разговараат „за проблемите со нашиот источен сосед“ Бугарија.

СДСМ: Мицкоски одамна ја нема поддршката од граѓаните

Макфакс - 17.10.2020

Очајниот Мицкоски станува изолиран маргиналец заглавен во режимо-радикална матрица кој освен лажни вести и деструкција не може ништо друго да понуди, велат од СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

(Видео) Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Опсервер - 17.10.2020

Новинарско прашање : Во врска со Законот за здравствена заштита, во однос на мерките за КОВИД кризата, без вашите гласови тешко дека истите ќе се реализираат? Одговор: Насилнички политика во Македонија не се води, пред да се донесат мерки, а за тоа ...

Мицкоски бара лидерска за проблемот со Бугарија, од Османи повеќе политичка култура ВИДЕО

+инфо - 17.10.2020

И порано имав телефонска комуникација со Османи, за жал навикнат сум да слушам невистинити работи од другата страна на линијата. Многу политичари заборавија што значи чест и честитост и збор.

Наместо оставка, очајниот Мицкоски станува изолиран маргиналец кој освен деструкција ништо друго не може да понуди

24Инфо - 17.10.2020

Губитникот Христијан Мицкоски наместо да даде оставка како што вети пред изборите, продолжува да се однесува деструктивно. Денес, Мицкоски продолжува да врши упади во други политички партии само за да го прикрие фактот што не го исполни ветувањето ...

Мицкоски бара лидерска средба за проблемот со Бугарија

Локално - 17.10.2020

Уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ, соопшти денеска Христијан Мицкоски. Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Сител - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски оствари средба со хрватската амбасадорка

Канал5 - 16.10.2020

„Се соочуваме со пандемија за која е потребен по сериозен пристап од власта“. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ.

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка, се соочуваме со пандемија за која е потребен по сериозен пристап од ...

Курир - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените предизвици ...

Мицкоски со хрватската амбасадорка: Се соочуваме со пандемија за која е потребен по сериозен пристап од власта

24Инфо - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените предизвици ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка: „Власта не знае како да се справи со пандемијата“

Вечер - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. Како што информираат од партијата, на средбата се разговарало за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка во Македонија: Се соочуваме со пандемија а власта нема капацитет да ја ...

Вечер - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените предизвици ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка: „Власта не знае како да се справи со пандемијата“

Опсервер - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. Како што информираат од партијата, на средбата се разговарало за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка, се соочуваме со пандемија за која е потребен по сериозен пристап од ...

Нетпрес - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените предизвици ...

Мицкоски се сретна со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ

PressingTV - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. Како што информираат од партијата, на средбата се разговарало за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка, се соочуваме со пандемија за која е потребен по сериозен пристап од ...

Алфа - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените предизвици ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка: „Власта не знае како да се справи со пандемијата“

Centar - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. Како што информираат од партијата, на средбата се разговарало за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените ...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка: Се соочуваме со пандемија за која е потребен по сериозен пристап од ...

MakPress - 16.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес (16.10.2020) оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, но и здравствените предизвици ...

Губитникот Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕЛЕМ и најмалку повикан да зборува за цените на електрична енергија

24Инфо - 16.10.2020

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски Најнеспособниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски е најмалку повикан да зборува за цените на струјата, затоа што што како советник за енергетика на Никола Груевски има ...

СДСМ: Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕЛЕМ -официјални податоци ги побиваат неговите манипулации

Press24 - 16.10.2020

Најнеспособниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски е најмалку повикан да зборува за цените на струјата, затоа што што како советник за енергетика на Никола Груевски има удел во покачувањето на цената на електрична енергија за 100 отсто, велат ...

СДСМ: Губитникот Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕЛЕМ и најмалку повикан да зборува за цените на електрична ...

iPortal - 16.10.2020

Најнеспособниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски е најмалку повикан да зборува за цените на струјата, затоа што што како советник за енергетика на Никола Груевски има удел во покачувањето на цената на електрична енергија за 100 отсто.

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Христијан Мицкоски беше директор на ЕЛЕМ цената на струјата беше во континуиран пад

Press24 - 16.10.2020

Цената на струјата никогаш не била повисока. Со СДСМ граѓаните плаќаат најскапа струја до сега, велат во реакција од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата реагираат и велат дека за разлика од сега со СДСМ во време кога Христијан Мицкоски беше директор на ЕЛЕМ ...

Кога Христијан Мицкоски беше директор на ЕЛЕМ цената на струјата беше во континуиран пад

24Инфо - 16.10.2020

Цената на струјата никогаш не била повисока. Со СДСМ граѓаните плаќаат најскапа струја до сега. За разлика од сега со СДСМ во време кога Христијан Мицкоски беше директор на ЕЛЕМ цената на струјата беше во континуиран пад.

ВМРО-ДПМНЕ:Кога Христијан Мицкоски беше директор на ЕЛЕМ, цената на струјата беше во континуиран пад

Канал5 - 16.10.2020

Цената на струјата никогаш не била повисока. Со СДСМ граѓаните плаќаат најскапа струја до сега, се наведува во соопштението на ВМРО - ДПМНЕ.. За разлика од сега со СДСМ во време кога Христијан Мицкоски беше директор на ЕЛЕМ цената на струјата беше ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

4NEWS - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Освен за Бугарија, лидерски средби треба да има и за попис, платформата за образованието, лошата економска ...

PressingTV - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Република - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикувам тоа да не се случи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Вечер - 17.10.2020

- Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикувам тоа да не се случи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Курир - 17.10.2020

По денешната прес конференција, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му беа поставени неколку прашања во однос на актуелната состојба со Македонија и Бугарија. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју, денес беше прашан дали ...

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Макфакс - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Опсервер - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Press24 - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се разговара за сите битни прашања како за проблемот со Бугарија, пописот, економијата, образованието.

Мицкоски повика на лидерска средба ЗА АКТУЕЛНИТЕ СЛУЧУВАЊА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Вечер - 17.10.2020

По денешната прес конференција, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му беа поставени неколку прашања во однос на актуелната состојба со Македонија и Бугарија. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју, денес беше прашан дали ...

Мицкоски повика на лидерска средба за актуелните состојби во земјата

Нетпрес - 17.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите релевантни политички лидери на лидерска средба и да дускутираат за сите актуелни а крупни политички прашања коишто треба да ја детерминираат иднината на македонските граѓани и на Македонија како држава, порача лидерот на ...

Мицкоски повика на лидерска средба

Точка - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски бара лидерска за проблемот со Бугарија, од Османи повеќе политичка култура

Либертас - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се разговара за сите битни прашања како за проблемот со Бугарија, пописот, економијата, образованието.

СДСМ: Наместо оставка, очајниот Мицкоски станува изолиран маргиналец

Канал5 - 17.10.2020

Наместо оставка, очајниот Мицкоски станува изолиран маргиналец кој освен деструкција ништо друго не може да понуди. реакција на прес-конференција на Христијан Мицкоски Губитникот Христијан Мицкоски наместо да даде оставка како што вети пред ...

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

MakPress - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговараше на новинарски прашања, ви ги пренесуваме сите прашања и одговори во целост. Новинарско прашање: Во врска со Законот за здравствена заштита, во однос на мерките за КОВИД кризата, без вашите гласови тешко ...

Мицкоски бара лидерски средби, не очекува дека Бугарија ќе не блокира, останува на изјавата дека Захариева побарала нов ...

Денешен - 17.10.2020

На денешната прес конференција на која го објави преминувањето на ФРОДЕМ во ВМРО-ДПМНЕ, Христјан Мицкоски беше прашан и за изјавата дека Захариева побарала од Бујар Османи нов договор, по што министерот за надворешни работи реагираше и побара од ...

Мицкоски: ФРОДЕМ преминува во ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 17.10.2020

Почитувани, За мене претставува посебна чест и задоволство еве да соопштам дека уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ. Како што и претставникот самиот кажа препознавајќи ги ...

Мицкоски: Не верувам дека Бугарија ќе ги блокира нашите евроинтеграции (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Мицкоски не верува дека Бугарија ќе ја блокира земјава во евроинтеграциите. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што ...

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Опсервер - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

СДСМ: Мицкоски наместо да даде оставка продолжува да се однесува деструктивно

МКД - 17.10.2020

Губитникот Христијан Мицкоски наместо да даде оставка како што вети пред изборите, продолжува да се однесува деструктивно, велат од СДСМ. „Денес, Мицкоски продолжува да врши упади во други политички партии само за да го прикрие фактот што не го ...

Мицкоски бара лидерска за проблемот со „источниот сосед“

Expres - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика лидерите на политичките партии на лидерска средба за да разговараат „за проблемите со нашиот источен сосед“ Бугарија.