TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Пред 30 години го освои светот со спотот во базен, а денес на 50 години изгледа уште подобро

А1 On - 16.05.2018

Популарната италијанска пејачка, Сабрина Салерно својата светска слава ја стекна со песната „Boys“, која што го преживеа тестот на времето и денес е се уште популарна. После успехот со хитот, Сабрина долго се бореше со депресија, а животот на село ...

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на Саманта: Пред 30. години го шокираше светот со своето видео а денес изгледа уште подобро

Екран - 16.05.2018

После успехот со песната „Boys”,Сабрина долго се борела со депресија,а животот на село со семејството и донел мир. Неколку пати се обидела да се врати на сцената а интересно е дека во 2010.

Пред 30 години го шокирала целиот свет со спотот во базенот: Денес, на 50 години, изгледа уште подобро

Точка - 16.05.2018

Еднаш одамна, во свет кој не бил како овој денешниот, луѓето наместо за Ким, Кајли, Бела и другите убавиците, се расправале за тоа чие деколте е поубаво - тоа на Саманта или тоа на Сабрина.

Се сеќавате ли на Саманта: Пред 30. години го освои светот со спотот во базен, а денес изгледа уште подобро ...

Скопје24 - 16.05.2018

После успехот со песната „Boys”,Сабрина долго се борела со депресија,а животот на село со семејството и донел мир. Неколку пати се обидела да се врати на сцената а интересно е дека во 2010.