TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск веќе не е најбогатиот човек во светот, еве зошто

Слободен Печат - 06.03.2021

Бидејќи акциите на компанијата „Тесла“ паднаа за 8,6% во понеделникот, со што се намали богатството на Илон Маск за 15,2 милијарди долари, тој веќе не е најбогатиот човек во светот. Маск, кој минатиот месец го надмина основачот на компанијата ...

Маск пишува наназад, криптовалута скока

Локално - 06.03.2021

Дигиталната валута „dodgecoin“ забележа скок од четири проценти откако шефот на Тесла, Елон Маск објави твит во кој ја спомна таа криптовалута. Маск напишал дека кога името на криптовалутата (doge) е напишано наназад, гласи „Egod“, што предизвика да ...

Маск повеќе не е втор најбогат човек на светот: Кој е човекот кој го престигна на листата?

Точка - 06.03.2021

Основачот на компаниите „Tesla“ и „SpaceX“, Илон Маск повеќе не е вториот најбогат човек на светот, пренесуваат медиумите. Богатството на Маск сега е „помало“ за 6,2 милијарди долари, што го спуштило на третото место на листата на Форбс на најбогати ...

Не, Илон Маск не е мртов

Кајгана - 06.03.2021

Деновиве на социјалните мрежи кружи невкусна шега - некои корисници пишуваат дека Илон Маск починал. Ајде прво да кажеме прилично очигледна работа - Елон Маск е жив. Сега, кога го решивме тоа, ајде да разјасниме малку за што точно станува збор.

Во 2020-та во просек секоја недела имало по 8 нови милијардери во светот

Денар - 06.03.2021

Бројот на милијардери ширум светот се зголемува просечно по 8 неделно, или вкупно 421 во 2020-та година, со што вкупниот број достигна рекордни 3.288, според 10-тото издание на „Hurun Global Rich List“.

Смена на втората позиција најбогати на светот: Бернард Арно го претекна Маск

Вечер Прес - 05.03.2021

Основачот на компаниите „Tesla“ и „SpaceX“, Илон Маск, повеќе не е вториот најбогат човек на светот. Богатството на Маск се намали за 6,2 милијарди долари, што го спушти на третото место на листата на „Forbes“ на најбогати луѓе на светот.

Светот доби нов поредок на најбогатите луѓе во светот! Маск повеќе не е ниту Топ 2 најбогати

Во Центар - 06.03.2021

Основачот на компаниите „Tesla“ и „SpaceX“, Илон Маск повеќе не е вториот најбогат човек на светот, пренесуваат медиумите. Богатството на Маск сега е „помало“ за 6,2 милијарди долари, што го спуштило на третото место на листата на Форбс на најбогати ...

Илон Маск повеќе не е вториот најбогат човек на светот – кој го престигна?

Точка - 05.03.2021

Основачот на компаниите „Tesla“ и „SpaceX“, Илон Маск, повеќе не е вториот најбогат човек на светот. Богатството на Маск е помало за 6,2 милијарди долари, што го спушти на третото место на листата на „Forbes“ на најбогати луѓе на светот.

Илон Маск повеќе не е вториот најбогат човек во светот, еве кој го престигна!

Кумановски м. - 05.03.2021

Основачот на Тесла и Спејс Икс, Илон Маск, веќе не е вториот најбогат човек во светот. Богатството на Маск е помало за 6,2 милијарди долари, што го стави на третото место на листата на Форбс за најбогати луѓе во светот.

„Форбс“: Маск падна на третото место на листата на најбогати

Локално - 05.03.2021

Основачот на компанијата „Тесла“ и „СпејсИкс“, Елон Маск падна на третото место на листата на „Форбс“ за најбогати луѓе. На прво место се уште е Џеф Безос, основачот на „Амазон“, со богатство вредно 175 милијарди долари, а Маск на второто место е ...