TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тоти откри зошто е импресиониран од Мурињо

Вечер Прес - 16.09.2021

Франческо Тоти, најголемиот играч во историјата на италијанскиот калчолигаш Рома, даде ексклузивно интервју за „Газета дело Спорт“ во кое зборуваше и за новиот предводник на римската „волчица“, Жозе Мурињо.

Мурињо: Сакам трофеј во КЛ, но Серија А е најважна

Gol.mk - 16.09.2021

Контроверзниот стручњак, Жозе Мурињо ова лето ја презеде Рома и неговата авантура тргна позитивно. Португалецот со „волчицата“ ќе се натпреварува и во Конференциската лига на УЕФА, во групата Ц со ЦСКА Софија, Бодо/Глимт и Зорја.

Мурињо смирува: Победивме пет натпревари, не 50

Спортски - 15.09.2021

Жозе Мурињо има одличен старт во Рома, но сепак Португалецот е претпазлив. Португалецот победи на сите пет официјални натпревари како тренер на Рома, сепак ја смирува еуфоријата. „Победивме на пет натпревари, не на 50.

Мурињо: Победивме пет натпревари, не 50...

24Фудбал - 15.09.2021

Жозе Мурињо е задоволен од стартот на сезоната, но вели дека не треба веднаш да се размислува премногу оптимистички, сезоната е долга, а ова е само почеток. Жозе Мурињо победи на сите пет официјални натпревари како тренер на Рома, но Португалецот е ...

Мурињо има намера со Рома да ја освои Конференциската лига

Lider - 15.09.2021

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо изјави дека има намера да ја освои Конференциската лига со римскиот тим. – Освоив трофеј во еврокуп којшто повеќе не постои. Тоа беше во 1997 година со Барселона, тогаш го освоивме Купот на победниците на куповите, јас ...

Мурињо ги честел вечера играчите на Рома за илјадитиот натпревар

Нова ТВ - 15.09.2021

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо им приреди специјална вечера на играчите во рибен ресторан во Рим, по повод јубилејниот илјадити натпревар 1000 во неговата тренерска кариера. Португалскиот специјалист имаше причина за славење откако „волците“ го ...

Мурињо има намера со Рома да ја освои Конференциската лига

Опсервер - 15.09.2021

– Тренерот на Рома, Жозе Мурињо изјави дека има намера да ја освои Конференциската лига со римскиот тим. – Освоив трофеј во еврокуп којшто повеќе не постои. Тоа беше во 1997 година со Барселона, тогаш го освоивме Купот на победниците на куповите, ...

Мурињо има намера со Рома да ја освои Конференциската лига

Курир - 15.09.2021

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо изјави дека има намера да ја освои Конференциската лига со римскиот тим. – Освоив трофеј во еврокуп којшто повеќе не постои. Тоа беше во 1997 година со Барселона, тогаш го освоивме Купот на победниците на куповите, јас ...

Мурињо има намера со Рома да ја освои Конференциската лига

MakPress - 15.09.2021

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо изјави дека има намера да ја освои Конференциската лига со римскиот тим. – Освоив трофеј во еврокуп којшто повеќе не постои. Тоа беше во 1997 година со Барселона, тогаш го освоивме Купот на победниците на куповите, јас ...

Мурињо сака со Рома да ја освои Конференциската лига за да има титула во сите европски натпреварувања

Република - 15.09.2021

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо изјави дека има намера да ја освои Конференциската лига со римскиот тим. – истакна Мурињо. Досега во кариерата, Мурињо ги има освоено сите европски натпреварувања.