TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во болниците во земјата се лекуваат 608 ковид-пациенти

Макфакс - 22.01.2021

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 608 и има околу 580 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за ...

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 610 пациенти со Ковид-19

Press24

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со Ковид-19

Frontline

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со Ковид-19

Опсервер

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со Ковид-19

А1 On

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со COVID-19

Кајгана

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 608 пациенти со Ковид-19

24Инфо

Фокус Вечер Либертас +инфо MTM Граѓански збор Точка +инфо

Скопските ковид-центри со 34 хоспитализации за 24 часа: Вкупно се лекуваaт 286 пациенти, има 119 слободни кревети

Слободен Печат - 22.01.2021

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 34 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 286 потврдени и суспектни лица за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти – вкупно се лекуваaт 280 болни

Курир

МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти

Канал5

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти, вкупно се лекуваaт 286

Опсервер

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти, вкупно се лекуваaт 286

24Инфо

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти, вкупно се лекуваaт 286

Либертас

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти, вкупно се лекуваaт 286

Телма

Бизнис Вести Р.С.Европа еМагазин Слободен Печат Frontline