TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Човекот кој финансиски ја уништи Барселона сега тврди: Да останев јас, Меси немаше да замине

Sport M - 16.10.2021

Поранешниот претседател на Барселона, Жозеп Бартомеу, кој практично е посочуван за човек кој финансиски го уништи клубот и го презадолжи со над една милијарда евра, се огласи со изјава која уште повеќе ги налути навивачите.

Бартомеу: Ако останев во Барселона, Меси немаше да замине!

Sport 1

Бартомеу: За Дембеле одбив повеќе од што го плативме, Кутињо го сакаа Меси и Суарез

Спортклуб

Бартомеу: Да останев во Барселона и Меси ќе беше тука

Спортманија

Бартомеу се правда: Никогаш немаше да го дозволам тоа!

Спортклуб

Бартомеу: Само луд човек може да дозволи заминување на најдобриот фудбалер, ако јас останев Меси немаше да ја напушти Барса

Екипа

Бартомеу: Не требаше да си оди Меси, нашето раководство не беше катастрофално

Слободен Печат

Курир Zoom Локално Локално