TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ со нови обвинувања против ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 22.04.2014

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев со нови обвинувања против ВМРО-ДПМНЕ. Денеска презентираше каса-прими потврди, кои според него, докажуваат дека во 2006 та најголемата владејачка партија во ...

Димовски: Груевски поднесе тужба за клевета и навреда против Заев

Фокус - 22.04.2014

Од партијата тврдат дека Заев на суд ќе бара оправдувања за своите лаги и конструкции со кои го клевети премиерот во изминатите неколку денови, дека земал кеш 1,5 милони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев покажа груб и смешен фалсификат, клеветите ќе ги оправдува на суд

Курир - 22.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференција на Илија Димовски, ...

Принципите на Груевски и аферите и скандалозните изјави на Зоран Заев: Граѓаните пред избор

Сител - 22.04.2014

Принципите на Груевски и аферите и скандалозните изјави на Зоран Заев. Граѓаните во недела ќе бидат пред одлука дали довербата да ја води владата да му ја дадат на ГРуевски зад кого стои работа, ...

Груевски или Заев – програма и проекти или напади и навреди - граѓаните во недела бираат меѓу два концепта

Алфа - 22.04.2014

Никола Груевски или Зоран Заев. Програмата и проектите на ВМРО-ДПМНЕ или нападите и навредите од СДСМ. Граѓаните во недела бираат меѓу два концепта. Отчет за сработеното и програма за следните ...

ВИДЕО ЗАЕВ: СНИМКАТА Е 100% ВАЛИДНА И ЧИСТА - Навистина премиерот ни е вплеткан во Криминал

Sky - 22.04.2014

На следното Новинарско прашање: Што очекувате од јавното обвинителство? Минатиот период се покажа дека до нив не допира гласот за криминалот којшто вие го посочувавте.

Заев: После овие афери ништо нема да биде исто

+инфо - 22.04.2014

Канџите на власта кои се во функција на притисок, закани, уцени, малтертирања, купување на гласови, нема да се случат на 27-ми април, рече на пресконференција лидерот на опозицијата Зоран Заев, ...

Јанкуловска: Автентичноста на аудио-снимката Заев ќе ја докажува на суд

Нова ТВ - 22.04.2014

За обвинувањата и клеветите изнесени од страна на Зоран Заев веќе е најавена тужба за клевета, изјави денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, пренесува Вести 24.

Јанкуловска : Заев ќе мора да ја докаже автентичноста на аудиоснимката

24 Вести - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ, Заев ќе мора да ја докажува автентичноста на аудио – снимката за која тврди дека е од премиерот Груевски, порача министерката за внатрешни работи Јанкуловска.

Јанкуловска: Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на аудио-снимката

Фактор - 22.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на презентираните аудио снимки за кои тврди дека откриваат криминал поврзан со продажбата на „Македонска банка“ во кој ...

Гласачите в недела ќе бираат меѓу Груевски и Заев

Канал5 - 22.04.2014

В недела, гласачите ќе треба да се одлучат дали да го дадат гласот за Груевски или за Заев. Зад Груевски стои програма и работа, а Заев е познат по бројните афери.

(ВИДЕО) Јанкулоска: Заев ќе ја докажува автентичноста на снимката во процесот за клевета

Либертас - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање за обвинувањата на Заев за тоа дека ...

Заев: Груевски за криминал се одговара, не сме во Северна Кореја

Фокус - 22.04.2014

Тој истакна дека аферата „Македонска Банка“ не смее да остане неказнето и дека игрите со кеш мора да прекинат. Му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара и конечно да ги ...

Граѓаните одлучуваат- принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Курир - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Заев на прес конференција во 14:30 со нов случај на корупција во власта

Либертас - 22.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија известува дека во 14:30 часот, ќе се одржи прес конференција во седиштето на СДСМ, на која ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев.

ФОТО: ЗОРАН ЗАЕВ на ИТЕН ПРЕС - Што ќе обелодени!?

Sky - 22.04.2014

Денеска, со почеток во 14:30 часот, ќе се одржи прес конференција во седиштето на СДСМ, на која ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев. Денеска по се изгледа, ќе има едно големо ...

Заев: За криминал се одговара, криминалот мора да биде казнет

Макфакс - 22.04.2014

Ниту еден криминал не може да остане неказнет и за криминал се одговара, му порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето обраќање пред своите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев фалсификатите ќе ги оправдува на суд

Нова ТВ - 22.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференција на Илија Димовски, ...

Говорат за фалсификат, а немаат ниту еден приговор до ДИK

Дневник - 22.04.2014

Без ниту еден приговор до Државната изборна комисија за резултати од првиот круг на претседателските избори кога нивниот кандидат Стево Пендаровски освои 123 илјади гласови помалку од ...

Заев со митинзи во Куманово и Кратово

Алсат-М - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска престојуваше во Кратово каде одржа повеќе средби со граѓаните. Тој им се заблагодари што и покрај дождот дојдоа во голем број да го слушнат и да го поддржат ...

Јанкулоска: Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на снимки за „Македонска банка“

Н.Македонија - 22.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на презентираните аудио снимки за кои тврди дека откриваат криминал поврзан со продажбата на „Македонска банка“ во кој ...

(ВИДЕО) Јанкулоска: Заев ќе ја докажува автентичноста на снимката во процесот за клевета

Локално - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање за обвинувањата на Заев за тоа дека ...

Граѓаните одлучуваат – принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Република - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Граѓаните згрозени од изјавата на Заев: „Не е секој за политика“

Press24 - 22.04.2014

Бура од коментари по навредливата изјава на Заев упатена на говорната маана на премиерот Никола Груевски. Во изјава која ја објави опозициската ТВ Телма, Заев му порача на Груевски да научи да каже ...

ЗАЕВ ОД КУМАНОВО: Груевски, за криминал се одговара! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 21.04.2014

Од овде, од Куманово, му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот граѓански собир.

ВИДЕО: Еве што порача Заев од Куманово

Sky - 22.04.2014

- Македонија е жедна за промени. Ние нудиме чесен и искрен концепт кој е модел за спас на Република Македонија. Заедно ќе ја градиме, заедно ќе кажеме во кој правец ќе се движиме.

ВИДЕО: Еве што порача Заев од Кратово

Sky - 21.04.2014

- Наша задача е да го демаскираме Никола Груевски, а на изборите на 27-ми април да го делегитимираме, затоа што Македонија не е негова приватна компанија, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, на ...

Заев на средби со кратовчани

Телеграф - 21.04.2014

Благодарение на вас, јас сум непоправлив оптимист. Сите заедно да опстоиме храбро на браникот на вистината , порача Заев Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска престојуваше во Кратово каде одржа ...

(ВИДЕО) Заев: Да го делегитимираме Груевски в недела

А1 On - 21.04.2014

Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев: Крајот на диктаторот се гледа

+инфо - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средбата со жителите на Кратово рече дека граѓаните на Република Македонија не ги уживаме своите права загарантирани со Уставот.

ВМРО ДПМНЕ: Заев покажа груб и смешен фалсификат, клеветите ќе ги оправдува на суд

Република - 22.04.2014

Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференција на Илија Димовски, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Агресија, гнев и паника се вистинското лице на Заев

Фактор - 21.04.2014

Зоран Заев си го покажува своето вистинско лице. Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, гнев и паника,реагираат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ на новата ...

ВИДЕО Јанкулоска: Заев ќе мора да ја докаже автентичноста на аудиоснимката

+инфо - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ, Заев ќе мора да ја докажува автентичноста на аудио – снимката за која тврди дека е од премиерот Груевски, порача министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, извести ...

Јанкулоска: Заев ќе ја докажува автентичноста на снимката во процесот за клевета

Бриф - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање за обвинувањата на лидерот на опозицијата ...

Граѓаните одлучуваат- принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Вистина.мк - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Заев од Куманово (ВИДЕО): Груевски, за криминал се одговара!

Бриф - 21.04.2014

- Од овде, од Куманово, му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара – рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот граѓански собир.

(Видео) Заев: Да го делегитимираме Груевски в недела

Либертас - 21.04.2014

Наша задача е да го демаскираме Никола Груевски, а на изборите на 27-ми април да го делегитимираме, затоа што Македонија не е негова приватна компанија, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, на ...

Заев: да го делегитимираме Груевски в недела

Sky - 21.04.2014

-Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

Заев во Кратово: Се гледа крајот на диктаторот!

Либертас - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средбата со жителите на Кратово рече дека граѓаните на Република Македонија не ги уживаат своите права загарантирани со Уставот.

Заев: За криминал се одговара, криминалот мора да биде казнет

Тера - 22.04.2014

Ниту еден криминал не може да остане неказнет и за криминал се одговара, му порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето обраќање пред своите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев покажа груб и смешен фалсификат, клеветите ќе ги оправдува на суд

Вистина.мк - 22.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференција на Илија Димовски, ...

Заев од Куманово: Ниеден криминал не може да остане неказнет

Телеграф - 22.04.2014

На собирот се обрати и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски кој повика на целосна политичка промена за Македонија да биде подобра држава за сите граѓани Од овде, од Куманово, му порачувам на ...

Заев (ВИДЕО): Да го делегитимираме Груевски в недела

Бриф - 21.04.2014

- Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

Заев: Крајот на диктаторот се гледа

Локално - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средбата со жителите на Кратово рече дека граѓаните на Република Македонија не ги уживаме своите права загарантирани со Уставот.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев покажа груб и смешен фалсификат, клеветите ќе ги оправдува на суд

Press24 - 22.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференција на Илија Димовски, ...