TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дарбо е ѕвер, знае да лета и забива!

SportMedia - 18.10.2020

И кога се чинеше дека Академија Пандев ги намести „коцките“, почна да игра и да собира бодови се случува Шкупи, нов пораз и тој на домашен терен. Во превод кажано Дембо Дарбо! Одличниот голгетер повторнмо е човек на одлука, човек кој „забива“ за ...

Шкупи и „дише во врат“ на Шкендија

TopSport - 18.10.2020

Гол вреден 3 бода за напад на лидерската позиција на табелата во ПМФЛ постигна Шкупи на гостувањето во Струмица кај екипата на Академија Пандев. На 11 минути пред крајот на мечот со голот на Дарбо чаирскиот прволигаш стигна до нова победа со која се ...

Ренова и Пелистер ги поделија бодовите во Гостивар, во финишот Селмани и Маневски гаѓаа стативи!

SportMedia - 18.10.2020

На Ренова не и оди ни во Гостивар. Попладнево “гипсарите“, во меч од 9.коло во ПМФЛ, одиграа само 0:0 против Пелистер. Па така продлжува нивната серија без победа, овој натпревар бепше многу значаен за двете екипи, но сепак и Ренова и Пелистер ...

ВИДЕО: Дарбо Дембо не простува никому – па ниту на „пандевци“

Екипа - 18.10.2020

Шкупи ја продолжува активната трка со Шкендија за врвот на табелата во Првата македонска фудбалска лига по триумфот од 0-1 на гостувањето против Академија Пандев во Струмица. А, херој за победата на чаирчани, кој друг ако не Дарбо Дембо? По убавата ...

Силекс победи со гол во 94 минута на меч кој беше 7+

Спортманија - 18.10.2020

Голема драма на дуелот во Кратово Силекс со 4:3 го победи Работнички во највозбудливиот меч од 9. коло на Прва фудбалска лига во Македонија. Кратовци по првиот дел имаа минимална предност од 1:0, а во вториот дел се случи вистинско гол шоу.

Се вратија насмевките во Силекс, Борец ги запре „лавовите“ од Ѓорче!

Слободен Печат - 18.10.2020

Шкупи на стадионот „Младост“ во Струмица славеше минимално 0:1 против Академија Пандев, стрелец на голот беше интернационалецот од Гамбија, Дарбое во 79 минута од средбата. Во саботата се одигра „дербито“ на лигашката рунда, Вардар на домашен терен ...

Силекс со гол во 94. минута го победи Работнички, Дембо му донесе триумф на Шкупи во Струмица

24Фудбал - 18.10.2020

Силекс и Работнички одиграа меч со седум голови кој го доби кратовскиот тим со погодок во четвртата минута од судиското продолжение, Дарбо Дембо му донесе победа на Шкупи на гостувањето кај Академија Пандев.

Мируваа мрежите, Пелистер се враќа со бод по натпреварот со Ренова

Sport M - 18.10.2020

Реми, со мирни мрежи и без големи закани од двете екипи помина денешниот натпревар меѓу Ренова и Пелистер, во рамките на 9. коло од Првата македонска фудбалска лига. Ренова уште во 6. минута имаше можност за рано водство, но на крајот испадна само ...

Дембо го врати Шкупи на два бода од Шкендија, Мустафов во 94-та ги расплака „дебармаалци“

Sport 1 - 18.10.2020

Најдобриот стрелец моментно во Првата лига, Дембо Дарбо повторно беше јунак на Шкупи, па неговиот 11-ти погодок сезонава по само девет рунди го приближи повторно чаирскиот прволигаш на два бода од лидерот Шкендија, откако чаирчани славеа денеска во ...

Борец подобар од Македонија Ѓ.П, Силекс ја доби драмата со Работнички

Дерби - 18.10.2020

Возбудливата завршница на дербито меѓу Борец и Македонија Ѓорче Петров, односно драматичната победа на Силекс против Работнички ги одбележаа денешните натпревари од 9. коло на Првата македонска фудбалска лига.

ВИДЕО: Бегството од пораз на Пандевци не успеа – Шкупи ја освои Струмица

Sport M - 18.10.2020

Иако на домашен терен, Академија Пандев попладнево загуби од чаирчани со 0:1. Иако планот беше бегство од шестиот пораз против Шкупи, сепак тоа не се реализираше. Шкупи славеше со голот на Дембо Дарбо во 79.минута и во чекор ја следи Шкендија која ...

Силекс го победи Работнички во натпревар со седум погодоци

Sport M - 18.10.2020

Кратово, 18 октомври 2020 (МИА) – Во натпревар со седум постигнати голови, Силекс попладнево во Кратово го совлада Работнички со 4:3. Домашни победи на неделните средби од 5. коло во Првата македонска фудбалска лига забележаа и Борец и Струга, ...

ВИДЕО: Три пенали и седум гола во Кратово, Силекс во последната секунда слави победа

Gol.mk - 18.10.2020

Во еден од најлудите, најнеизвесни и најдраматични натпревари сезонава во ПМФЛ , Силекс и го совлада Работнички со 4-3 (1-0) во Кратово во дуелот од деветтото коло на ПМФЛ. Во дуел со три пенали, пресврт и враќања, на крајот дојде до поделба на ...

Шкупи ја освои Струмица и ја следи Шкендија, Силекс славеше во голеадата во Кратово

Екипа - 18.10.2020

Шкупи успеа да го совлада тимот на Академија Пандев во Струмица со 0-1 со голот на Дембо Дарбо во 79.минута и во чекор ја следи Шкендија која се наоѓа на лидерската позиција со 21 бод. Шкупи се доближи со 19 бода и се одлепи од Македонија ЃП, која ...

ВИДЕО: Пелистер го преживеа гостувањето кај Ренова и со бод се враќа за Битола

Gol.mk - 18.10.2020

Екипите на Ренова и Пелистер ниту по меѓусебниот дуел не успеаја да им се вратат на победите во Првата македонска фудбалска лига ( ПМФЛ ), затоа што на дербито во Гостивар одиграа непопуларно реми од 0-0.

ВИДЕО: „Пандевци“ нова жртва на Дарбо, Шкупи минимално до три бода во Струмица

Gol.mk - 18.10.2020

Академија Пандев им се врати на старите навики и загуби на домашен терен од Шкупи (0-1). Чаирчани го освоија стадионот „Младост“ во рамки од деветтото коло во ПМФЛ и остана во чекор со водечката екипа на Шкендија.

ПМФЛ: Ревија на пенали, Борец слави во Велес, пак тој Дарбо, инфаркт меч во Кратово, Трим Лум ефектно…

SportMedia - 18.10.2020

Супер интересни натпревари попладнево во ПМФЛ од 9. коло. Ревија на пенали, победа на Борец во Велес во финишот, инфаркт – меч во Кратово и победа на Силекс од 4:3 нас Работнички. Струга Трим Лум беше ефектна, сосема доволно со 3:0 против Беласица, ...

ВИДЕО: Шкупи ја победи Академија Пандев, Силекс подобар од Работнички во Кратово со 4:3

Дриблинг - 18.10.2020

Фудбалерите на Шкупи со голот на Дембо Дарбое се израдуваа на шестата овосезонска победа во ПМФЛ откако славе на гостувањето кај Академија Пандев со 1:0. За Дембо ова беше 10 овосезонски гол во нашето најсилно фудбалско првенство.

Полувреме во ПМФЛ: Струга “ЕКСПРЕС“, Силекс има водство во Кратово…

SportMedia - 18.10.2020

Завршија првите полувремиња на петте мечеви од 9. коло во ПМФЛ. Струга Трим Лум има водство од 2:0 против Беласица, и тоа со головите на Лена и Миленковски уште во првите десет минути. Голема доминација на момците на стратегот Срѓан Захариевски.

ПМФЛ: Сиромашно полувреме со голови, водство за Силекс и Струга

Дриблинг - 18.10.2020

Само три гола донесоа првите 45 минути на преостанатите пет натпревари од 9 коло во ПМФЛ, на кои предност на домашен терен имаат Силекс и Струга. Кратовчани се на добар пат да ја прекинат серијата од три порази и реми на последните четири ...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Драма во Кратово – три пенали и седум гола, Работнички загуби со гол во 94. минута, победи на Шкупи ...

Екипа - 18.10.2020

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 9. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – ШКУПИ (0-1) Дербо 79′ Гостивар: РЕНОВА – ПЕЛИСТЕР (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – БЕЛАСИЦА (3-0) Лена 2′ (п), Миленковски 9′, Османи 69′ Велес: БОРЕЦ – МАКЕДОНИЈА ЃП (2-1) Пеев 85′, Ѓорѓиев 90’+1 ...

ВИДЕО: Праведна одлука на судијата? Хот срушен, но нема пенал за Пелистер против Ренова

Gol.mk - 18.10.2020

По почетната иницијатива на Ренова, фудбалерите на Пелистер конечно се ослободија од притисокот и започнаа да го напаѓаат голот на домаќините, а во 21. минута протестираа кон главниот судија, барајќи најстрога казна.

ВИДЕО: Одличен зицер за водство на Ренова, но Мухарем промаши иако имаше одлична позиција

Sport M - 18.10.2020

Во шестата минута од натпреварот, Ренова можеше да донесе водство над Пелистер со одличен гол од зицер, но трагичар беше Мухарем кој иако беше на одлична позиција, сепак промаши. Поради освежување на тревникот на „Градскиот стадион“ во Тетово, ...

ВИДЕО: Талески и одбраната подарија зицер, но Мухарем промаши од невозможна позиција!

Gol.mk - 18.10.2020

Малку фалеше Ренова уште во шестата минута да го отвори резултатот против битолски Пелистер . По еден незгоден центаршут на Шала, голманот Талески и одбранбените фудбалери не комуницираа најдобро и му подарија зицер на домашниот офанзивец Мухарем, ...

Незгодни гостувања за Шкупи и Македонија ЃП, Работнички три години не го освоил Кратово

Sport 1 - 18.10.2020

Актуелниот прволигашки лидер Шкендија вчера го распарчи Вардар во Скопје (5-1) за да го задржи првото место на табелата, па денеска Шкупи и Македонија ЃП ќе бидат под притисок на незгодни гостувања да останат во тесната трка за лидерската позиција ...

Академците на Пандев бегаат од шестка против Шкупи

Спортманија - 18.10.2020

Пет порази по ред во првенствени дуели имаат струмичани против денешниот гостин, па на домашен терен ќе се обидат да ја сопрат црната серија Шкупи е фаворит на гостувањето во Струмица кај Академија Пандев денеска од 14.30 часот, а подобриот квалитет ...

Шкупи гостува кај разиграните „пандевци“, Беласица првата победа ќе ја брка во Струга

Gol.mk - 18.10.2020

Академија Пандев конечно се издигна од проблемите кои ја влечеа на стартот од новата сезона во Првата македонската фудбалска лига, но по победата над Силекс и ремито со Работнички, следуваше репрезентативна пауза, па сега струмичани против ...

Целта на Силекс и Работнички им е иста – стоп на лошата серија во ПМФЛ

Gol.mk - 18.10.2020

Откако Вардар повторно остана без лиценца за европски натпревари, ова лето Силекс беше нашиот претставник во квалификациите за Лигата на шампионите, па затоа кратовчани многу порано од останатите прволигаши ги стартуваше подготовките за новата ...

ПМФЛ – 9.КОЛО: “Пандевци“ против забревтаниот Шкупи, ќе биде “жешко“ во Велес…

SportMedia - 18.10.2020

Попладнево се играат пет мечеви од 9.коло во ПМФЛ. Вчера во дребито Шкендија го “торпедираше“ Вардар со 5:1 и тоа среде Арената во Скопје. Не се сомневаме дека и денеска ќе гледаме квалитетен прволигашки фудбал.

Шкупи пред тежок предизвик во Струмица, Достаниќ сака победа во Кратово

Екипа - 18.10.2020

Екипата на Шкупи во желбата за активно продолжување на трката за врвот со Шкендија во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига денеска пред тежок предизвик против Академија Пандев во Струмица.

Работнички без капитенот Силјановски во Кратово оди по бод(ови)!

SportMedia - 18.10.2020

Работнички во изминатите осум кола нема резултати од кои би биле задоволни сите во таборот на клубот од Градски парк. Иако има најмалку порази од сите во ПМФЛ, само еден, подобра е само Шкендија која нема ниту еден, сепак петте ремија и двете победи ...

Пелистер против традицијата на мегдан со Ренова, нема победа на гости шест години

Gol.mk - 18.10.2020

Фудбалерите на Пелистер и Ренова за само три дена двапати ќе ги вкрстат копјата, но дефинитивно денешниот кој се игра во рамки 9. коло од Првата македонска фудбалска лига е далеку поважен за двете екипи, од оној в среда во Купот на Македонија.

ПМФЛ: Шкупи ја брка Шкендија на табелата, тимот од Чаир нема право на пораз во Струмица

Дриблинг - 18.10.2020

Денеска се играат пет средби од 9 коло во ПМФ, Шкупи кој е втор на табелата гостува кај Акдемија Пандев во Струмица. Академија Пандев на три средби дома сезонава запиша две победи и еден пораз, нема нерешено, Шкупи на гости има само една победа на ...

Убедлив, но контроверзен пораз на Вардар од Шкендија

Вардар - 17.10.2020

Вардар загуби од Шкендија со 1:5. Убедлив, но и крајно контроверзен пораз на нашиот тим во дуелот со тетовскиот тим. Зошто? Затоа што не беа досудени два пенали, а еден гол на противникот беше постигнат од офсајд.

Шампионот Вардар поразен во Скопје

Поглед - 18.10.2020

ШАМПИОНОТ ПОРАЗЕН ВО СКОПЈЕ Во дербито на 9-тото коло од 1 МФЛ Вардар загуби од Шкендија во Скопје со резултат 1:5. Почетните минути од натпреварот му припаднаа на домаќинот, Вардар ја имаше иницијативата па во 11-тата минута Попзлатанов по убаво ...

ВИДЕО: Судиските одлуки кои го налутија Вардар на дербито со Шкендија

Gol.mk - 17.10.2020

Наместо да се зборува за дербито, по натпреварот на Вардар и Шкендија пак се говори за судиите. Незадоволен од арбитражата е актуелниот фудбалски шампион, од каде тренерот Александар Васоски потенцира три моменти по кои неговата екипа била ограбена.

Васоски ептен лут: Вардар по којзнае кој пат со Шкендија е оштетен!

Gol.mk - 17.10.2020

Александар Васоски, стратегот на Вардар, по дуелот со Шкендија (1-5) беше револтиран на арбитражата и истакна дека неговиот тим по којзнае кој пат кога игра со тетовчани е драстично оштетен.

Шампионот немоќен против лидерот Шкендија

Сител - 17.10.2020

Фудбалерите на Вардар загубија убедливо со 5-1 во дербито со лидерот на прволигашката табела Шкендија Мечот на Арената Тоше Проески започна со радост за домашниот тим откако Поп Златанов донесе предност за Вардар.

Васоски по поразот од Шкендија распали по судиите: Катастрофална судиска тројка, драстично сме оштетени

Спортклуб - 17.10.2020

Актуелнито македонски првак Вардар денес на домашен терен беше убедливо поразен од големиот конкурент Шкендија со резултат од 1-5. По мечот, на својот профил на фејсбук се огласи тренрот на скопските „црвено-црни“, Александар Васовски кој беше видно ...

ПМФЛ: Вардар немоќен против Шкендија

Бриф - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

ДЕБАКЛ НА СКОПЈАНИ: Вардар немоќен против Шкендија, претрпе пораз од 5:1

Денешен - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

Вардар поразен од Шкендија

+инфо - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

Фудбал: Вардар немоќен против Шкендија

Независен - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

Вардар немоќен против Шкендија

Кајгана - 17.10.2020

Скопје, 17 октомври 2020 (МИА) – Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над ...

Шкендија во дербито го декласира Вардар

Опсервер - 17.10.2020

Бранителот на титулата Вардар доживеа тежок пораз во дербито со Шкендија. Попладнево во Скопје Шкендија славеше со 5:1 и ја задржа првата позиција на табелата. Екипата од Тетово нема пораз од вардар на последните 13 натпревари.

ПМФЛ: Вардар немоќен против Шкендија

А1 On - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

Тежок пораз за Вардар од Шкендија

Нетпрес - 17.10.2020

ајтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

Шкендија во дербито го декласира Вардар

MTM - 17.10.2020

Бранителот на титулата Вардар доживеа тежок пораз во дербито со Шкендија. Попладнево во Скопје Шкендија славеше со 5:1 и ја задржа првата позиција на табелата. Екипата од Тетово нема пораз од вардар на последните 13 натпревари.

ПМФЛ: Вардар немоќен против Шкендија

MakPress - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.

1-5 на „Градски“:Вардар одмана не претрпел ваков пораз од Шкендија

Република - 17.10.2020

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив начин ги освоија трите бода, демонстрирајќи доминација над младите вардарови фудбалери.