TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Белингам мора на операција!?

Спортски - 08.12.2023

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите. Англичанецот има проблем со рамото и работи специфична терапија, но Анчелоти призна дека во иднина можно е да биде потребна ...

Анчелоти за ситуацијата со Белингем: Засега не му е потребна операција, но…

Дерби - 08.12.2023

Џуд Белингем е најдобриот, најконстантниот играч на Реал Мадрид во оваа сезона, сезона во која „кралевите“ досега се соочија во многу пехови, повреди на доста фудбалери. Мала пауза мораше да направи и Белингем поради проблемот со рамото, повреда ...

Белингам ќе заврши на операција!?

СуперСпорт - 08.12.2023

Англискиот репрезентативец Џуд Белингам оваа сезона е најголема ѕвезда на Реал Мадрид, но се здоби со повреда и тоа ги загрижи навивачите. Тренерот Карло Анчелоти призна дека во иднина Белингам би можел да заврши на операција и поради тоа ќе паузира.

Белингем наскоро ќе мора да оди на операција на рамото?

SportSport - 08.12.2023

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, призна дека в о иднина, играчот од средниот ред на мадриѓани, Џуд Белингем, ќе мора да оди на операција на рамото, кое го повреди оваа сезона. „Неговото рамо е нешто за што треба добро да се грижи за да го ...

Руни: Белингем може да ја освои „Златната топка“

Дерби - 07.12.2023

Џуд Белингем игра фантастично во својата прва сезона во Реал Мадрид, тим во кој е прв стрелец, тим во кој со своите партии едноставно се наметна и како лидер на теренот иако само неколку месеци е во шпанскиот великан.

Белингем: Целта ми е да освојам многу трофеи со Реал и Англија

Спортклуб - 07.12.2023

Англискиот репрезентативец Џуд Белингем игра брилијантно откако дојде во Реал Мадрид и веројатно е фудбалер со најдобра форма во светот од почетокот на сезоната. Трансферот на Белингем од Борусија Дортмунд летово го чинеше Реал 103 милиони евра, а ...