TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Гора – првата лига во Европа која продолжува со навивачи на трибините

SportMedia - 25.05.2020

Шампионатот во Црна Гора ќе продолжи во сабота, но за разлика од останатите првенства во Европа, во оваа земја стадионите ќе бидат отворени за фановите. Оваа одлука ја соопшти премиерот, Душко Марковиќ.

Црногорскиот премиер ја симна маската и најави отворање на границите на 1 јуни

Слободен Печат - 25.05.2020

Нагласи дека Црна Гора беше последна држава во Европа во која е регистран вирусот и прва во Европа која го победи. Црногорскиот премиер Душко Марковиќ денеска најави, откако Црна Гора стана прва држава во Европа без коронавирус, дека земјата ќе ги ...

Црна Гора од 1 јуни ги отвора границите, но не за Македонија затоа што има голем процент на заболени од Ковид-19

Фактор - 25.05.2020

Премиерот на Црна Гора, Душко Марковиќ, денеска доцна попладне најави дека неговата земја ќе ги отвори своите граници со државите што ги исполнуваат критериумите на Институтот за јавно здравје во првите денови од јуни.

Со дисциплина го победивме вирусот, можете и вие – вели црногорскиот музичар Бојан Маровиќ

Фокус - 25.05.2020

Црна Гора вчера прогласи победа над корона вирусот, откако 20 дена не бил регистриран ниту еден позитивен случај. Земјата започнува да се враќа во нормала, а популарниот црногорски поп музичар Бојан Маровиќ, за ,,Фокус” раскажува дека се радува што ...

СТОП ЗА СРБИЈА ВО ЦРНА ГОРА: Од 1 јуни се отвораат границите, но не и за СРБИЈА!

Магазин - 25.05.2020

„Ја победивме битката со злобниот вирус во Црна Гора, рече премиерот Душко Марковиќ. Премиерот ја започна денешната презентација со соблекување на маската. Ќе бидат дозволени свадби, крштевки, ограничен број публика на спортски настани, со соодветни ...

Црна Гора ги отвора границите, но не и за граѓани од Македонија

Expres - 25.05.2020

Црна Гора од 1 јуни ќе ги отвори своите граници за граѓаните од Хрватска, Словенија, Австрија, Германија, Полска, Чешка, Унгарија, Албанија и Грција. Премиерот Душко Марковиќ рече дека се отвараат граници за државите што ги исполнуваат критериумите ...

Марковиќ најави отворање на границите на Црна Гора

Локално - 25.05.2020

Во првите денови од јуни, Црна Гора ќе ги отвори своите граници кон оние земји што ги исполнуваат епидемиолошките критериуми на Институтот за јавно здравје. Ова го изјави на прес-конференција премиерот на земјата, Душко Марковиќ.

Само Црна Гора и Фарски Острови се исчистени од коронавирусот во Европа

Сакам да кажам - 25.05.2020

Словенија прва во Европа прогласи крај на епидемијата, а Црна Гора вчера стана прва европска држава без активен случај на коронавирус. „Ова е заеднички успех на здравствените власти и на граѓаните на Црна Гора“, изјави министерот за здравство Кенан ...

Храповиќ: Црна Гора е прва „корона фри“ држава во Европа

Макфакс - 25.05.2020

Црногорскиот министер за здравство, Кенан Храповиќ, соопшти дека Црна Гора последна во Европа го регистрира првиот случај на Ковид-19 и првата во Европа што го искорени вирусот. Тој им се заблагодари на сите здравствени работници и на граѓаните на ...

Црна Гора во моментот без активни случаи со ковид-19

Нова ТВ - 25.05.2020

Црна Гора е првата државата во Европа без активни случаи на коронавирус. Националниот Институт за јавно здравје во последните 24 часа направи 140 тестови при што не е регистриран ниту еден позитивен примерок.

Црна Гора прва европска земја без заболени од Ковид-19, наскоро прогласување на крај на епидемијата

ТВ21 - 25.05.2020

После 68 дена од првиот случај на коронавирус, Црна Гора стана првата европска земја во која нема активен случај на Ковид-19. Со тоа стана првата „corona free” држава во Европа. Во оваа земја веќе 20 дена последователно нема ниту еден нов случај на ...

Црна Гора е првата “corona free“ држава во Европа

Panacea.mk - 25.05.2020

Црна Гора вчера, 68 дена по првиот евидентиран случај на заболен од КОВИД-19, нема повеќе заразени лица со новиот коронавирус на својата територија, со што стана прва “corona free“ земјва во Европа, според податоците на Институтот за јавно здравје ...

Црна Гора му кажа „чао“ на корона вирусот: Нема веќе заболени

еМагазин - 25.05.2020

Во Црна Гора веќе нема пациенти заразени со коронавирусот по 68 дена од првиот регистриран случај, објави тамошниот Институт за јавно здравје. Црногорските медиуми пренесуваат дека во последните 24 часа биле тестирани 140 лица и сите биле негативни.

Црна Гора прогласи победа над коронавирусот

360 степени - 24.05.2020

Нема веќе заболени, успешно заврши оваа голема борба, порача претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ на Твитер и прогласи победа над пандемијата на коронавирусот. Во изминатите 24 часа биле направени 140 тестирања и меѓу нив немало ниеден нов ...

Црна Гора прогласи победа над корона вирусот

Фокус - 24.05.2020

Црна Гора денеска објави дека го победила корона вирусот, пренесуваат црногорските медиуми Според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје, во оваа држава нема нови потврдени случаи на вирусот веќе 20 дена.

Црна Гора објави дека веќе нема активни случаи на коронавирус

Сакам да кажам - 24.05.2020

Црна Гора нема веќе ниеден активен случај на коронавирус, објави тамошниот Институт за јавно здравје, со што стана прва држава во Европа со таков статус. Во изминатите 24 часа биле направени 140 тестирања и меѓу нив немало ниеден нов случај на ...

Црна Гора првата „corona free“ држава во Европа

ММС - 24.05.2020

Црна Гора денес, 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, нема веќе заразени со Ковид-19, што ја прави првата „corona free“ земја во Европа, според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје.

Црна Гора првата „корона фри“ држава во Европа

Нетпрес - 24.05.2020

Црна Гора во неделата, 68 дена по првиот регистриран случај на короанвируост, нема повеќе заразени на својата територија, со што станала првата „корона фри“ држава во Европа, според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје.

Во Црна Гора веќе нема заразени од Ковид-19

Макфакс - 24.05.2020

Во Црна Гора воопшто нема пациенти заразени со новиот коронавирус, по 68 дена од првиот регистриран случај, објави денеска Институтот за јавно здравје на земјата. Во последните 24 часа биле тестирани 140 лица, пренесе порталот „Вјести“.

Грна Гора го победи КОРОНА ВИРУСОТ

Пулс24 - 24.05.2020

Повеќе од два месеци по избувнувањето на епидемијата или 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, денеска според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје во таа држава веќе нема заразени.

Во Црна Гора нема повеќе заболени од Ковид-19

Независен - 24.05.2020

Во Црна Гора нема повеќе заболени од новиот корона вирус, 68 дена од првиот забележан случај, соопшти денеска Институтот за јавно здравје на таа земја. Во последните 24 ласа тестирани се 140 лица, пренесе Вијести.

Црна Гора е првата држава во Европа без коронавирус

Локално - 24.05.2020

Црна Гора денес, 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, веќе нема заразени со Ковид-19 на нејзина територија, со што ќе стане првата земја во Европа без вирусот, според црногорскиот Институт за јавно здравје.

Во Црна Гора веќе нема заразени од Ковид-19

24Инфо - 24.05.2020

Во Црна Гора воопшто нема пациенти заразени со новиот коронавирус, по 68 дена од првиот регистриран случај, објави денеска Институтот за јавно здравје на земјата. Во последните 24 часа биле тестирани 140 лица, пренесе порталот „Вјести“.

Во Црна Гора 20 дена по ред нема нови случаи на корона вирус

Сител - 24.05.2020

Нема потврдени нови случаи на зараза во Црна Гора веќе 20 дена по ред. "Од вчерашниот пресек на состојбата, анализирани се 140 примероци, меѓу кои нема нови случаи на инфекција. Исто така, во моментот нема активни случаи на инфекција со новиот ...

Во Црна Гора веќе нема заразени од ковид-19

Н.Македонија - 24.05.2020

Во Црна Гора воопшто нема пациенти заразени со новиот коронавирус, по 68 дена од првиот регистриран случај, објави денеска Институтот за јавно здравје на земјата. Во последните 24 часа биле тестирани 140 лица, пренесе порталот „Вјести“.

Во Црна Гора веќе нема заразени од Ковид-19

MTM - 24.05.2020

Во Црна Гора воопшто нема пациенти заразени со новиот коронавирус, по 68 дена од првиот регистриран случај, објави денеска Институтот за јавно здравје на земјата. Во последните 24 часа биле тестирани 140 лица, пренесе порталот „Вјести“.

Првата „corona free“ земја во Европа е Црна Гора

+инфо - 24.05.2020

Црна Гора денес, 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, нема веќе заразени со ковид-19, што ја прави првата „corona free“ земја во Европа, според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје.

Црна Гора го победи Ковид -19: Веќе 20 дена по ред нема нови случаи

Република - 24.05.2020

Повеќе од два месеци по избувнувањето на епидемијата или 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, денеска според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје во таа држава веќе нема заразени.

Во Црна Гора веќе нема заразени од Ковид-19

Frontline - 25.05.2020

Во Црна Гора воопшто нема пациенти заразени со новиот коронавирус, по 68 дена од првиот регистриран случај, објави денеска Институтот за јавно здравје на земјата. Во Црна Гора воопшто нема пациенти заразени со новиот коронавирус, по 68 дена од ...

Црна Гора прва европска земја без ниту еден новозаразен од коронавирус, наскоро ќе прогласи победат на епидемијата

Centar - 25.05.2020

После 68 дена од првиот случај на коронавирус, Црна Гора стана првата европска земја во која нема активен случај на Ковид-19. Со тоа стана првата „corona free” држава во Европа. Во оваа земја веќе 20 дена последователно нема ниту еден нов случај на ...

Храповиќ: Црна Гора е прва „корона фри“ држава во Европа

Точка - 25.05.2020

Црногорскиот министер за здравство, Кенан Храповиќ, соопшти дека Црна Гора последна во Европа го регистрира првиот случај на Ковид-19 и првата во Европа што го искорени вирусот. Тој им се заблагодари на сите здравствени работници и на граѓаните на ...

Црна Гора е прва „корона фри“ држава во Европа

Денар - 25.05.2020

Црногорскиот министер за здравство, Кенан Храповиќ, соопшти дека Црна Гора последна во Европа го регистрираше првиот случај на Ковид-19 и првата во Европа што го искорени вирусот. Тој им се заблагодари на сите здравствени работници и на граѓаните на ...

Црна Гора e прва европска земја без заболени од Ковид-19

Независен - 25.05.2020

. Вкупно 68 дена од првиот случај на коронавирус, Црна Гора стана првата европска земја во која нема активен случај на Ковид-19. Со тоа стана првата „corona free” држава во Европа. Во оваа земја веќе 20 дена последователно нема ниту еден нов случај ...

Храповиќ: Црна Гора е прва „корона фри“ држава во Европа

24Инфо - 25.05.2020

Црногорскиот министер за здравство, Кенан Храповиќ, соопшти дека Црна Гора последна во Европа го регистрира првиот случај на Ковид-19 и првата во Европа што го искорени вирусот. Тој им се заблагодари на сите здравствени работници и на граѓаните на ...

Во Црна Гора нема активен случај на Ковид 19

Тера - 25.05.2020

После речиси 70 дена од првиот случај на коронавирус, Црна Гора стана првата европска земја во која нема активен случај на Ковид-19. Во оваа земја веќе 20 дена последователно нема ниту еден нов случај на коронавирус, пренесува агенцијата „Хина“.