TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кузмановски на чекор до ЕХФ-групите, Борко и Бенфика поразени во Нашице

Gol.mk - 17.11.2019

Покрај Металург кој за осум дена ќе мора да надополни пет гола против Горење Велење, уште неколку македонски ракометари се борат за место на големата сцена. Германски Магдебург убедливо го совлада Горњик Забже во Полска со 24-37, а нашиот ...

ЕХФ Куп: Кузмановски пред портите на групна фаза, Борко и Бенфика ќе бркаат четири гола негатива

24 Ракомет - 16.11.2019

Покрај натпреварите од Лигата на шампионите, во текот на денешниот ден се одиграа и дел од натпреварите од третото квалификациско коло во ЕХФ Купот. Покрај дуелот на македонскиот претставник Металург, тука беа и средбите на нашите интернационалци – ...

Ристовски и Бенфика загубија од Нексе, шансата за групната фаза во ЕХФ купот ќе ја бараат дома

SportMedia - 16.11.2019

Македонскиот репрезентативец Борко Ристовски и неговата Бенфика претрпеа пораз, 30:26 (18:12) во првиот меч од третото квалификациско коло од ЕХФ купот, на гостувањето во Нашице, кај Нексе.

ЕХФ КУП: Кузмановски и Магдебург веќе обезбедија место во групната фаза

SportMedia - 16.11.2019

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски и неговиот Магдебург уште по првата средба обезбедија место во групната фаза во ЕХФ Купот. Бундес-лигашот на гостувањето кај Горник славеше со убедливи 25-37.

Нант ќе аплицира за Ф4 на ЕХФ Купот, Лазаров го брка трофејот кој му недостига

Gol.mk - 16.11.2019

Францускиот клуб Нант достави кандидатура за организација за завршниот турнир на ЕХФ Купот на 23 и 24 мај 2020 година. Клубот каде што настапува македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров аплицираше во предвидениот рок и заедно со бундеслигашот ...