TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врие во СДСМ, Шилегов му порача на Зечевиќ дека ќе биде отстранет

МКД - 10.07.2024

Меѓусебните пресметки во СДСМ не прекинаа. По очигледните недоразбирања и препукувања за време на изборите за претседател на СДСМ меѓи Славјанка Петровска, Јован Деспотовски и Венко Филипче, на површина излегуваат нови непријатности и по изборот на ...

Врие во СДСМ: Шилегов распука против Зечевиќ – која е причината?

Lider - 10.07.2024

Врие во СДСМ. За нивната тензија веќе се зборува и јавно. Поранешниот градоначалник на Скопје Петре Шилегов кој моментално е член на извршниот одбор на СДСМ објави статус против генералниот сектретар на партијата Миле Зечевиќ.

Шилегов распука против Зечевиќ: Дворските кавги во СДСМ ескалираат

Скопје1 - 10.07.2024

Продолжуваат кавгите и поделбите во СДСМ. Веќе и не се знае кој со кого и против кого е. Последната во низата е меѓу екс градоначалникот на Скопје, виден член на СДСМ и поранешен пратеник и портпарол, Петре Шилегов со генералниот секретар во оставка ...

Се разгорува конфликтот во СДСМ, Шилегов „удри“ по Зечевиќ

Скопје инфо - 10.07.2024

Ескалира конфликтот во СДСМ откако поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов на неговиот Фејсбук профил сподели фотографија каде може да се забележи дека поранешниот генерален секретар на партијата, Миле Зечевиќ го тргнал од групата каде ...

ТЕНЗИИТЕ ЗОВРИВААТ ВО СДСМ: Шилегов „го нападна“ Зечевиќ на Фејсбук

Фактор - 10.07.2024

Лошата атмосфера што владее во внатрепартиските односи во СДСМ изби на површина кај социјалните мрежи. Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов и член на Извршниот одбор на СДСМ „го нападна“ партискиот генерален секретар во оставка Миле ...

Допрва следи “римув”, му порача Шилегов на Зечевиќ

ММС - 10.07.2024

Лошата атмосфера во СДСМ се прелеа на социјалните мрежи. Денес екс градоначалникот на Скопје и член на ИО на СДСМ, Петре Шилегов испрати остри пораки до Миле Зечевиќ, генералниот секретар на СДСМ, кој е во остава.

Допрва следи „римув“, му порача Шилегов на Зечевиќ

Локално - 10.07.2024

И по доаѓањето на Венко Филипче на лидерската функцијата во СДСМ, се чини дека атмосферата во партијата се уште не е на завидно ниво по поразот на последните двојни избори. По обвинувањата за нелегитимноста на изборите во партијата од страна на дел ...

ШИЛЕГОВ НА ФЕЈСБУК „МАВНА“ ПО ЗЕЧЕВИЌ Ескалира конфликтот во СДСМ

+инфо - 09.07.2024

Конфликтите во СДСМ достигнаа ново ниво по објавата на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, кој сподели фотографија на која се гледа дека поранешниот генерален секретар на партијата, Миле Зечевиќ „Вардарски“ го отстранил од група на ...

„Миле римув ју“ – продолжуваат кавгите во СДСМ, Шилегов „распука“ по Зечевиќ

Телма - 10.07.2024

Продолжуваат кавгите и поделбите во СДСМ. Веќе и не се знае кој со кого и против кого е. Последната во низата е меѓу екс градоначалникот на Скопје, виден член на СДСМ и поранешен пратеник и портпарол, Петре Шилегов со генералниот секретар во оставка ...