TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јоноски откри интересна анегдота со Кире Лазаров, но Столе Стоилов им го „украде“ шоуто!

Дерби - 18.01.2018

Македонските ракометни репрезентативци на пат кон својот хотел одвоија време за големиот број македонски фанови, стационирани во нашата фан-зона, на три километри од салата „Арена“. Момците кои го освоија првото место во својата група беа одлично ...

Јоноски: Кире предвиде победа! Столе: Ама јас ве зезнав (ВИДЕО)

24 Ракомет - 18.01.2018

Ракометарите вечерва се појавија во локалот каде што навивачите беа собрани за да ги поздрават после одличната игра која што беше прикажана во минатите денови во Загреб. Сите ракометари беа дојдени во локалот и славеа за големиот резултат кој беше ...

Стојанче Стоилов пред фановите: Ве чекам сите заедно во Вараждин (ВИДЕО)

24 Ракомет - 18.01.2018

Стојанче Стоилов беше малерозниот ракометар на дуелот против Германија откако го промаши клучниот шут за победа. Сепак, неговите колеги не го оставија сам туку сите заедно му помогнаа да ја надмине тагата.

ФОТО: Соиграчите на Јоновски дојдоа во Загреб да навиваат за Македонија, а не за родната Германија!

Gol.mk - 18.01.2018

Македонскиот репрезентативец Ацо Јоновски во јуни минатата година потпиша на три сезони за членот на третата германска лига Ратинген. 36-годишниот Јоновски оваа одлука ја донесе заради семејството и нивната аклиматизација во Германија, иако имаше и ...

Стоилов: Откако влегов тука, се чувствувам како да не промашив…А сите ме тешеа – како дете со лижавче…

Екипа - 17.01.2018

Стојанче Стоилов беше разочаран по крајот на дуелот со Германија, но расположението драстично му се поправи откако ја виде атмосферата меѓу македонските навивачи во фан-зоната во барот „Роко“.

Стоилов: Јас сум нивно бебе, ме тешеа, демек еве ти лижавче (ВИДЕО)

Sport M - 18.01.2018

По пристигнувањето на ракометарите во фан зоната на Македонија, говор одржа капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров, а по него збор зедоа и дел од ракометарите кои раскажуваа како денеска по натпреварот го тешеле Стоилов.

Стоилов: Бодот не ми е сладок, имав шут за победа

МКД - 17.01.2018

Столе Стоилов не се радува премногу на освоениот бод против Германија, пикерот е свесен дека ја имаше победата во свои раце но не реализираше зицер во последните секунди од мечот Ракометарот на Вардар можеше да биде јунак на средбата со актуелниот ...

Стоилов: Освоивме три, а можеа да бидат четири бода, тоа е спортот

+инфо - 17.01.2018

По дуелот Стоилов изјави дека тоа беше негова грешка и жали што наместо четири ракометната федерација на Македонија освои три бода. Во последниот напад на Македонија на вечерашниот дуел со Германија, Стојанче Стоилов шутираше за победа, но неговиот ...

Стоилов: Имав шут за победа, не ми е толку сладок бодот…

Екипа - 17.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Стојанче Стоилов можеше да биде јунак за победа, а можеше да стане и трагичар ако Германците го реализираа последниот напад.

ВИДЕО: УФ, ШТЕТА! Столе ја имаше победата в раце, но Германија едвај спаси „жива глава“

Gol.mk - 17.01.2018

Стојанче Стоилов ја имаше „меч-топката“ за победа против големата Германија. После тајм-аутот на Раул, при 25-25 на 13 секунди до крајот, нашиот кружен напаѓач прими топка на линијата од шест метри и биеше, но Хајневетер успеа да одбрани.

Мајнов со предлог за името – нека се вика РАКОМЕТНА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Екипа - 17.01.2018

Радоста што и ја носат ракометарите на Македонија е огромна. Трите натпревари без пораз и супериорниот пласман во втората фаза на ЕП во Хрватска предизвика вистинска еуфорија. А, по ремито со Германија, падна предлог и за името.

Стоилов: Овој бод не е сладок!

Sport 1 - 17.01.2018

Можеше да биде херој, но на 11 секунди пред крајот промаши зицер, па Макеоднија мораше да се одбрани за да освои еден бод и да го освои првото место во групата на Европското првенство во Хрватска по ремито со Германија (25-25).

Стојанче Стоилов: За малку нели, затоа ова реми не ми е 'слатко'

SportMedia - 17.01.2018

Стојанче Стоилов ја имаше шансата да биде јунак. Но не го резлизираше зицерот кој го имаше во последниот наш напад од дуелот со Германците, при резултат (25:25). „За малку, нели, кога ќе утнеш еден таков зицер, тогаш ова нерешено не ти е толку ...

Стоилов: Ремито не е слатко кога ќе промашиш шут за победа!

Gol.mk - 17.01.2018

Стојанче Стоилов, пивотот на македонската ракометна репрезентација, по натпреварот против Германија истакна дека жали што не успеал да погоди за победа на „црвено-жолтите“ против Германија, но потенцира дека таков е ракометот и дека во иднина може ...

Стоилов: Денес можеби промашив, утре можеби ќе погодам…

Спортски - 17.01.2018

Пикерот на нашата репрезентација, Столе Стоилов истакна дека жали за непрецизниот удар во последните моменти од мечот, но среќата секогаш треба да се земе предвид. „Ремито не е слатко, ако шутнеш и не погодиш за победа.

Стојанче Стоилов: Срце ме боли луѓе мои

Фактор - 17.01.2018

Срце ме боли луѓе мои, ама тоа е спорт ... Фала на сите за поддршката во овие моменти !!! Се гледаме во Вараждин со кренати глави и 3 бодa, напиша ракометарот Стојанче Стоилов на Фејсбук. Натпреварот со Германија, Македонија го заврши со резултат ...

Познатиот македонски ракометар со предлог за решение за името

Курир - 17.01.2018

Ракометна треска ја тресе Македонија во изминатите денови, а благодарение на успехот на нашите ракометари на ЕП во Хрватска, оваа еуфорија ќе потрае подолго. По ремито со Германија и освоеното прво место во групата, поради што ќе пренесеме 3 бода во ...

Стојанче Стоилов: Нерешеното не е слатко кога имаш шут за победа

24 Ракомет - 17.01.2018

Пивотот Стојанче Стоилов имаше неколку атрактивни потези на средбата против Германија, го имаше и шутот за победа, но не успеа да го искористи. „Кога ќе промашуш шут за победа нерешеното не е слатко. Имав шанса да го решам натпревар.

Момент на натпреварот: „Шрауба“ ала Стојанче Стоилов (ВИДЕО)

24 Ракомет - 17.01.2018

Големиот борец и еден од играчите коишто на ова првенство играат одличен ракомет, Стојанче Стоилов го има потегот на средбата против Германија. Тој го постигна голот со кој Македонија поведе со 17:16. Се работеше за вистинска мајсторија.

“МАКЕДОНИЈА НЕПОКОРЛИВА!! Еден народ, една вера, еден јазик! МАКЕДОНИЈА ГАЗИ”

Маркукуле - 17.01.2018

Македонија стигна до првото место во почетната групна фаза на Европското првенство во Хрватска и ќе пренесе 3 бодови во наредната фаза во Вараждин. Конечни Германија-Македонија 25:25 (12:11 на полувремето), иако на двесетина секунди до крајот ...

Стоилов: Наше е да дадеме сѐ од себе, па ќе видиме што ќе биде...

Н.Македонија - 17.01.2018

Стоилов: Наше е да дадеме сѐ од себе, па ќе видиме што ќе биде Македонскиот репрезентативец, кој доби најмногу ќотек во изминатите два меча, пикерот Стојанче Стоилов, вечерва очекува уште еден тежок дуел со многу борба и силни дуели.

Стојанче Стоилов за 24 Ракомет ТВ: Играме ракомет, нормално е да има тепање (ВИДЕО)

24 Ракомет - 17.01.2018

Големиот борец на теренот, Стојанче Стоилов имаше големи битки со одбранбените ракометари на противниците на претходните две средби, па и денеска не се очекува ништо поинаку. Тој знае што го очекува, а самиот вели: „Ракомет играме и нормално е да ...

Миркуловски: Нема шанси да го пропуштам мечот со Германија - одиме на прво место

Скопје инфо - 17.01.2018

Нема шанси да не играм против Германија. Македонскиот среден бек Филип Миркуловски во изјава која ја пренесе Балкан Хендбал вели дека и покрај заморот и серијата хронични повреди нема шанси да го пропушти мечот за прво место во нашата група.

Стоилов: Германија игра агресивно и има врвни ракометари

Шеталиште - 16.01.2018

Пивотменот на нашата ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов, потенцира дека двете победи на стартот на европското првенство треба да не мотивираат за утрешниот меч со Германија. „Пред почетокот на Европското првенство кажавме дека ќе одиме чекор ...

Големиот Столе: Благодарение на вас, се чувствувам како да дадов гол, не како да промашив

SportMedia - 18.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева Стојанче Стоилов по мечот со Германија беше видливо разочаран. Но, како и секогаш, така и сега, македонските фанови се погрижија за да пикерот брзо го промени расположението.

Стојанче Стоилов: Дојдовме без очекувања, а имаме две победи!

Sport M - 16.01.2018

„Имаме две победи, сега сме во многу добра позиција. Дојдовме без очекувања, Германија е апсолутен фаворит, ќе пробаме да ги изненадиме. Ако успееме добро, ако не здравје. Очекувам многу борба, Германците имаат врвни ракометари, но тоа не го плаши ...

Дејан Манасков за 24 Ракомет ТВ: Да ни понудеа четири бода ќе прифатевме со две раце (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.01.2018

Играчот на првиот меч на Европското првенство против Словенија, Дејан Манасков ја крева формата како што поминува времето и верува дека Македонија може да одигра уште добри натпревари до крајот на првенството.

Стоилов: Очекувам голема борба, ќе дадеме се од себе, па што сака нека биде!

Дерби - 16.01.2018

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Нашата репрезентација денеска „одмара“ на европскиот шампионат, но воедно и се подготвува за третиот и последен предизвик од првата фаза битката со Германија.

Стоилов: Освоивме три, а можеа да бидат четири бода, тоа е спортот (ВИДЕО)

Канал5 - 17.01.2018

Во последниот напад на Македонија на вечерашниот дуел со Германија, Стојанче Стоилов шутираше за победа, но неговиот удар го одбрани германскиот голман Силвио Хајневетер. По дуелот Стоилов изјави дека тоа беше негова грешка и жали што наместо четири ...

СТОИЛОВ: На ред е Германија, ако ни се отвори шанса ќе изненадиме, ако не – здравје!

Спортклуб - 16.01.2018

Sportclub.mk директно од Загреб Македонската ракометна репрезентација денеска одржа брифинг со новинарите по вчерашната победа над Црна Гора со што Македонија со сигурност обезбеди пласман во следната фаза и тоа со сигурни пренесени два бода.

Стоилов: Подготвени сме и за агресивните Германци

SportMedia - 16.01.2018

Нема предавање без разлика кој е противникот. Тоа го размислуваат сите во нашата селекција. Стојанче Стоилов, кој во првите два меча доби многу „ќотек“ во дуелите со Словенија и Црна Гора, најавува нова „лавовска“ борбва против Германија, која по ...

Победата му избега на Стоилов (ВИДЕО)

Република - 17.01.2018

Стојанче Стоилов ја имаше „меч-топката“ за победа против големата Германија. После тајм-аутот на Раул, при 25-25 на 13 секунди до крајот, нашиот кружен напаѓач прими топка на линијата од шест метри и биеше, но Хајневетер успеа да одбрани.

Стоилов: Ќе дадеме се од себе, па што биде нека биде!

Екипа - 16.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стевам Цаневски, Игор Паневски Македонската репрезентација има перфектни два од два од првите натпреври на ЕП. Со веќе обезбеден пласман во втората фаза на ЕП, македонските ракометари утре го играат ...

Столе по натпреварот: Кога ќе промашиш шут за победа, тоа реми не ти е слатко

Сител - 17.01.2018

Можеше да биде херој на нацијата, но на 11 секунди пред крајот промаши голема шанса за победа, па Макеоднија мораше да се одбрани за да освои еден бод и да го освои првото место во групата на Европското првенство во Хрватска по ремито со Германија ...

Стоилов: Имав шанса да го решам натпреварот, но шутнав лошо

Макфакс - 17.01.2018

„Имав шанса да го решам натпреварот, избрзав, шутнав лошо. Имав среќа, соиграчите ме ‘покрија’. Тој бод сега не е толку сладок каков што можеше да биде. Да имавме четири бода. Но, тоа е тоа. Денеска не погодив, но утре можеби ќе биде поинаку.

Стоилов: Ова реми не ми е слатко

Република - 17.01.2018

Стојанче Стоилов ја имаше шансата да биде јунак, но не го резлизира зицерот кој го имаше во последниот наш напад од дуелот со Германците, при резултат (25:25). -За малку, нели, кога ќе утнеш еден таков зицер, тогаш ова нерешено не ти е толку слатко.

Стоилов: Ремито не е слатко кога ќе промашиш шут за победа!

Вечер - 17.01.2018

Стојанче Стоилов, пивотот на македонската ракометна репрезентација, по натпреварот против Германија истакна дека жали што не успеал да погоди за победа на „црвено-жолтите" против Германија, но потенцира дека таков е ракометот и дека во иднина може ...

Стоилов: Дојдовме без очекувања, а имаме две победи!

Gol.mk - 16.01.2018

Столе Стоилов, еден од најголемите борци во македонската ракометна репреѕентација, одржа говор пред новинарите еден ден по триумфот над Црна Гора и истакна дека Македонија има одличен реѕултат, со две победи по два меча.

Стоилов: Дојдовме тука без ветувања, но веќе сме во главна фаза

24 Ракомет - 16.01.2018

Македонија е веќе во следната фаза на Европското првенство, по двете победи над Словенија и Црна Гора. Еден од репрезентативците кои истрпеа најмногу удари од противниците е пикерот Столе Стоилов, кој вели дека е подготвен за борба и со Германците.

Миркуловски: Нема да се штедиме да дојдеме и до трета победа

Шеталиште - 16.01.2018

Нашиот ракометен репрезентативец, Филип Миркуловски, по вчерашната победа против Црна Гора и обезбедениот пласман во втората фаза на евро-шампионато во Хрватска, вели дека ќе одиме на победа и против фаворитот Германија.

Вардарци се во форма: Освен Марсениќ сите се без пораз

24 Ракомет - 16.01.2018

Ракометарите коишто играат за екипата на Вардар и се дел од Европското првенство во Хрватска имаат одлични резултати со своите репрезентации. Тие веќе имаат по две победи, а тука исклучок е само пивотот Марсениќ.

Миркуловски: Нема шанси да го пропуштам мечот со Германија - одиме на прво место

Вечер - 17.01.2018

Нема шанси да не играм против Германија. Македонскиот среден бек Филип Миркуловски во изјава која ја пренесе Балкан Хендбал вели дека и покрај заморот и серијата хронични повреди нема шанси да го пропушти мечот за прво место во нашата група.

ЕП - Хрватска 2018: Стоилов: За жал моја грешка, тоа е спорт, тоа е ракомет

Сител - 17.01.2018

Во последниот напад на Македонија Стојанче Стоилов шутираше за победа, но неговиот удар го одбрани германскиот голман Силвио Хајневетер. По дуелот Стоилов изјави: Три бодови, а можеа да бидат и четири.

Стоилов: Очекувам многу борба со Германија

Макфакс - 16.01.2018

„Имаме два натпревари, две победи. Пред да дојдеме тука, рековме дека ќе одиме чекор по чекор, без еуфорија, без ветувања. Одигравме супер тежок натпревар со Словенија и го добивме, одигравме тежок натпревар со Црна Гора, исто така го добивме.

Македонија испушти победа против европскиот првак – браво за лавовската борба, Германците се спасија од пораз

МК News - 17.01.2018

Драма, солзи, војна, солзи и на крајот нерешен резултат во големата пресметка помеѓу европскиот првак Германија и Македонија на ЕП во Хрватска кој заврши 25-25.Во последниот напад на Македонија Стојанче Стоилов шутираше за победа, но неговиот удар ...

Стоилов: Имав шанса да го решам натпреварот, но шутнав лошо

А1 On - 17.01.2018

„Имав шанса да го решам натпреварот, избрзав, шутнав лошо. Имав среќа, соиграчите ме ‘покрија’. Тој бод сега не е толку сладок каков што можеше да биде. Да имавме четири бода. Но, тоа е тоа. Денеска не погодив, но утре можеби ќе биде поинаку.

Столе се огласи за промашениот зицер

Курир - 17.01.2018

Стојанче Стоилов ја имаше шансата да биде јунак, но не го резлизира зицерот кој го имаше во последниот наш напад од дуелот со Германците, при резултат (25:25). -За малку, нели, кога ќе утнеш еден таков зицер, тогаш ова нерешено не ти е толку слатко.

Миркуловски: Нема да се штедиме, ќе одиме на победа и против Германија

Макфакс - 16.01.2018

„Ќе одиме на победа и против фаворитот Германија“, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски, по вчерашната победа против Црна Гора и пласманот во втората фаза на евро-шампионатот во Хрватска „Сакаме да направиме три победи и нема да се ...

Миркуловски: Нема шанси да го пропуштам мечот со Германија – одиме на прво место

Курир - 17.01.2018

Нема шанси да не играм против Германија. Македонскиот среден бек Филип Миркуловски во изјава која ја пренесе Балкан Хендбал вели дека и покрај заморот и серијата хронични повреди нема шанси да го пропушти мечот за прво место во нашата група.

Стоилов: Три бодови, а можеа да бидат и четири. За жал, моја грешка!

Стандард - 17.01.2018

Во последниот напад на Македонија на вечерашниот дуел со Германија, Стојанче Стоилов шутираше за победа, но неговиот удар го одбрани германскиот голман Силвио Хајневетер. По дуелот Стоилов изјави дека тоа беше негова грешка и жали што наместо четири ...