TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Спасени се тројцата планинари со седумгодишното дете, со чамец биле префлени преку реката Пчиња

360 степени - 26.05.2024

„За жал, водејќи се по џи-пи-ес ја промашиле патеката и се заглавиле на стрмните падини и побараа помош на бројот 112. Спасителите не можеа да дојдат до нив, една карпа не дозволуваше да се пристапи до нив.

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

Макфакс

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

Опсервер

[ФОТО/ВИДЕО] Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи

Точка

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

MTM

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

Скопје инфо

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи

Кајгана

Centar

Спасени четирите залутани лица меѓу кои и дете од клисурата на Пчиња

А1 On - 26.05.2024

Тим спасители со пловење со чамец по Пчиња од Катланово па, се до опасната локација на изгубените, пред манастирот Мала Богородица во клисурата на реката под самиот автопат, со голем напор, безбедно ги пронајдоа и ги извлекоа од десниот речен брег ...

Спасени залутаните лица и детето од опасната локација

Скопје1

Спасени четирите залутани лица со чамец од клисурата на Пчиња

Нетпрес

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Опсервер

Спасени четирите залутани лица меѓу кои и дете со чамец од клисурата на Пчиња

Фокус

ВИДЕО: Спасени четирите залутани лица меѓу кои и дете со чамец од клисурата на Пчиња

Либертас

Од клисурата на Пчиња со чамец спасени четирите залутани лица меѓу кои и едно дете

Скопје инфо

Скопје инфо ТВ21 4NEWS

Спасени со чамец четирите лица кои залутале по клисурата на Пчиња

Мета - 26.05.2024

Спасувачката операција била исклучително тешка - во еден момент тимот спасители требало да го лепат дупнатиот чамец Центарот за управување со кризи соопшти дека четирите лица кои залутале по клисурата на реката Пчиња се лоцирани и спасени.

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Независен

Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Локално

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

24 Вести

📷 ДУПНАТИОТ ЧАМЕЦ ГО НОСЕА В РАЦЕ, ИМ ФРЛАВМЕ ШИШИЊА СО ВОДА ЗА ДА НЕ ДЕХИДРИРААТ Најдени се четворицата залутани во Велешко

+инфо

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Канал5

ЦУК: 7-годишно дете, две жени и маж спасени со чамец од Пчиња

Сител

Zoom Бриф Press24 Н.Македонија Денешен Во Центар ММС Телма

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Макфакс - 26.05.2024

Четири лица, две жени, еден маж и едно дете кои се изгубија, а се на возраст од 29, 18, 35 и 7 години доцна синоќа биле заглавени на исклучително стрмен терен, пред манастирот Мала Богородица по клисурата на реката Пчиња под автопатот Скопје Велес.

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Алсат-М

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

MTM

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Точка