TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарникари од Радовиш од вчера гаснат опожарена дабова шума

360 степени - 28.05.2024

Гаснењето на пожарот, во кој гори дабова шума, трае од вчера од 18:30 часот и интервенцијата продолжила до доцна во ноќта Пожарникари од територијалната противпожарна екипа од Радовиш од вчера интервенираат во гаснење на шумски пожар во селото ...

Пожарникари од Радовиш цела ноќ гаснеле опожарена дабова шума, пожарот се уште активен

Сител

Пожарникари од Радовиш цела ноќ гаснеле опожарена дабова шума, пожарот се уште активен

Бизнис Вести

Пожарникари од Радовиш цела ноќ гаснеле опожарена дабова шума, пожарот се уште активен

Канал5

ЦЕЛ НОЌ ГАСНЕЛЕ ПОЖАР ВО РАДОВИШ Огнот зафатил дабова шума во селото Коџалија

+инфо

Пожарникари од Радовиш цела ноќ гаснеле опожарена дабова шума, пожарот се уште активен

Либертас

Пожарникари од Радовиш цела ноќ гаснеле опожарена дабова шума, пожарот уште е активен

Курир

Press24 Нетпрес Слободен Печат А1 On МКД Телма Република Алсат-М

Пронајдени 1 408 стари пушки при изведување градежни работи во Битола

360 степени - 28.05.2024

Од ЦУК апелираат до граѓаните доколку случајно пронајдат оружје, бомби, гранати и слични неексплодирани убојни средства од минатите војни да не ги допираат и поместуваат, туку само да пријават на единствениот повикувачки борј за итни случаи 112 При ...

Во битолската Касарна досега пронајдени 1.822 пушки од Балканските војни

Сакам да кажам

1.408 пушки од балканските војни пронајдени кај Битола

МКД

Во Битола пронајдени 1.408 пушки од Балканските војни

Независен

Во Битола пронајдени 1408 пушки од балканските војни

Сител

1.408 ПУШКИ ОД ВОЈНИТЕ ПРОНАЈДЕНИ ВО БИТОЛА Граѓаните да пријават ако пронајдат гранати и оружје, вели ЦУК

+инфо

Пронајдени 1 408 стари пушки при изведување градежни работи во Битола

Lider

365 А1 On Алсат-М Макфакс Опсервер Press24 Фокус Скопје инфо