TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брнабиќ: Хрватска се покажа како непријателска земја кон Србија

МКД - 06.10.2022

Претседателката на српската влада Ана Брнабиќ оцени денес дека Хрватска се покажала како непријателска земја кон Србија, бидејќи го стопираше доводот на нафта преку нафтоводот Јанаф (Јадрански нафтовод).

Вучиќ: ЕУ ја одложи забраната која Хрватска ја побара за Србија

МКД

Претседателот Вучиќ во Прага импресионира со неговите мудри толкувања и ставови: „Србија и денес не воведе санкции кон Русија.”

Во Центар

(Видео) Вучиќ: Загреб нема да ја води политиката на Белград

Макфакс

САМО ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ПРАВИТЕ КАКО ШТО ПРАВИТЕ ОД 1941 Вучиќ со смирен и ироничен одговор за прекинот на нафта од Хрватска

+инфо

Брнабиќ: „Зошто Србија не и воведе санкции на Русија“, тоа ќе биде единствената точка на дневниот ред

А1 On

Жестока реакција на Брнабиќ: Тоа е политичка одмазда, Хрватска отворено покажа дека и е непријател на Србија

А1 On

Денешен +инфо Во Центар Фокус Точка Press24

Вучиќ: Им благодарам на соседите, само го прават тоа што го прават од 1941!

Фокус - 06.10.2022

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска од Прага учествуваше во живо во телевизиска програма по повод лобирањето на Хрватска во ЕУ за забрана на увоз на руска нафта во Србија, поради што ќе платиме повеќе за тоа.

Вулин за забраната на руска нафта: Секаде каде што усташите можат да и нанесат штета на Србија, тоа ќе го направат

А1 On

Вучиќ за забраната на руска нафта: Хрватска не е виновна, си ја врши работата што ја прави со децении

А1 On

Вучиќ: Хрватска не е виновна, таа го прави истово од 1941 година

Press24

Вучиќ: Побаравме Западен Балкан да биде изземен од одлуките за нафтата, Хрватска само го правеше тоа што го прави со децении

Опсервер

Вучиќ ја замолил ЕУ да размисли околу забраната на увоз на руска нафта

Локално

Вучиќ: Им благодарам на Хрватите, само го прават тоа што го прават од 1941!

24Инфо

Либертас Сител CivilMedia OhridNews Курир MakPress Вечер Прес Н.Македонија

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

Press24 - 06.10.2022

Европската комисија на инсистирање на некои земји-членки на ЕУ реши Србија да остане без руска нафта, а ова предизвика незадоволство кај претседателот Александар Вучиќ. Вучиќ смета дека најодговорна за блокадата е Хрватска, па наскоро се очекува да ...

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

4NEWS

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

24Инфо

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

Centar