TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре стартуваат натпреварите во Купот на Македонија

РК Металург - 17.05.2018

Утре во Битола, во салата Младост, почнуваат натпреварите во Купот на Македонија. Во полуфиналето ќе видиме две пресметки меѓу екипите од Скопје и од Битола: 18 мај, 16.30 часот: РК Вардар – РК Пелистер 18 мај, 19.15 часот: РК Еурофарм Работник – РК ...

ФОТО: Спортската сала „Младост“ во Битола блесна во полн сјај

Sport M - 17.05.2018

Речиси се е подготвено за овогодишниот завршен турнир на ракометниот Куп на Македонија. Оваа година ракометните клубови од градот по Пелистер ќе го организираат завршниот турнир. Пелистер и Еурофарм работник се домаќини на Ф4 турнирот, а оваа година ...

Блесна новата подлога во „Младост“, средствата од билетите од Купот во хуманитарни цели

Gol.mk - 17.05.2018

Од вчера новата подлога блесна во спортската сала „Младост“ во Битола и само часови ја делат од официјалното деби на завршниот турнир на Купот на Македонија во ракомет за мажи. Ракометната федерација на Македонија, двата битолски клуба, Пелистер и ...

Битола подготвена за Купот: Пелистер и Вардар ja отвораат двојната битолско-скопската пресметка

24 Ракомет - 16.05.2018

Екипите кои во понеделникот ги одмерија силите во Скопје во рамки на првенството, Пелистер и Вардар в петок ќе излезат први на терен на пресметката од Купот на Македонија која ќе биде одржана в Битола.

ФОТО: Во Битола за првпат ќе се игра ракомет на герфлор подлога

Gol.mk - 16.05.2018

Организаторите на овогодишниот завршен турнир на ракометниот Куп на Македонија , ги вршат последните подготовки за спектаклот кој ќе се одржи овој викенд. Битолските екипи, Пелистер и Еурофарм Работник заеднички ќе го организираат овој Ф4 турнир, а ...

ФОТО: „Младост“ се подготвува за Ф4 во Купот на Македонија

Sport M - 16.05.2018

Спортсаката сала „Младост“ во Битола деновиве се подготвува за Ф4 во Купот на Македонија во Битола. Денеска се поставува специјалната ракометна подлога „герфлор“ . Ова е прв пат во Битола да се игра ракомет на на герфлор ...