TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борел: Загрижува трупањето на српска војска во близина на границата со Косово

Канал5 - 30.09.2023

Со партнерите и сојузниците разговараме за актуелната ситуација на северот на Косово, која пред се бара деескалација и стабилизација на безбедносната ситуација. За ова прашање сме во близок и редовен контакт со САД, изјави за странските медиуми ...

Борел: ЕУ е загрижена поради распоредувањето на српската војска во близина на границата со Косово

МКД

ЕУ ја повика Србија да ги повлече војниците од границата со Косово

Алсат-М

ЕУ загрижена за распоредувањето на српската војска на границата со Косово

Вечер Прес

Борел: Загрижува зголемениот број на српски војници во близина на административната линија

А1 On

Седум земји од ЕУ бараат санкции против Србија?

Expres

Борел: Загрижува трупањето на српска војска во близина на границата со Косово

Локално

365 Во Центар Lider Макфакс Опсервер Zoom MakPress Скопје1

Борел во посета на Одеса, руските напади ги нарече варварски

Р.С.Европа - 30.09.2023

Шефот за надворешна политика на Европската унија (ЕУ), Жозеп Борел, на 30 септември го посети украинскиот пристанишен град Одеса на Црното Море. Тој жали што овој град е во фокусот на вестите, не поради неговата убавина и историско значење, туку ...

Борел во посета на Одеса

Локално

Борел во посета на Одеса

Република

Борел од Одеса повтори дека Украина ја има целосната поддршка на ЕУ

Канал5

Борел во посета на Одеса

24 Вести

Русија варварски го напаѓа историскиот град Одеса, вели Борел

Слободен Печат