TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13 од затвор се заканува: Знам како крадат Заев и Харадинај!

Република - 14.08.2019

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13 кој е во притвор за аферата „Рекет“ се заканува и вели дека знае како крада Зоран Заев, премиерот на Македонија и Рамуш Харадинај, косовскиот премиер во оставка.

Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај (ФОТО)

Курир - 14.08.2019

Српскиот весник „Информер“ на својата насловна страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Боки 13 кој овие денови ја тресе македонската јавност. Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај со ваков ...

Нови 30 дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец, одлучи судот

Сакам да кажам - 13.08.2019

Основниот кривичен суд Скопје ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена за двајцата осомничени во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец, соопштија од судот.

На Боки 13 и Зоки Кичеец им е продолжен притворот за нови 30 дена

Нова ТВ - 13.08.2019

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и ја продолжи мерката притвор за Бојан Јовановски Боки 13 и Зоран Милески познат како Зоки Кичеец за ...

На Боки 13 и Кичеец притворот им е продолжен за уште 30 дена

Фокус - 13.08.2019

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во притвор во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притворот им е продолжена за уште 30 дена. -Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста ...

Боки 13 и Кичеец добија нови 30 дена притвор

+инфо - 13.08.2019

Обвинителството побара, а судот донесе решение и го прифати барањето за нови 30 дена притвор за Бојан Јовановски Боки 13 и Зоран Милески Кичеец кои се осомничени во случајот „Рекет“. Тие се товарат за примање награда за противзаконито влијание, а ...

Обвинителството бара продолжување на притворот за Боки 13 и Зоки Кичеец

Макфакс - 13.08.2019

Обвинителството за организиран криминал побарало продолжување на притворот на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец. Притворот им истекува утре, а барањето веќе е испратено до судот.Во кривичниот судот се уште ...

Боки 13 и Зоки Кичеец добија по уште 30 дена притвор

365 - 13.08.2019

По барање на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, поднесено на 9. август, Бојан Јовановски – Боки Тредичи/Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, денеска добија по уште 30 дена притвор.

Нови триесет дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Бриф - 13.08.2019

Советот на Кривичниот суд во Скопје одговори позитивно на барањето на Обвинителството за организиран криминал и коруцпија за продолжување на притворот на двајцата осомничени во случајот „Рекет“ – Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски (Зоки ...

Обвинителството бара Боки и Кичеец да останат во Шутка, Стефанова веќе 4 часа раскажува

+инфо - 13.08.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција бара Бојан Јовановски Боки 13 и Зоран Милески Кичеец да останат во притвор како осомничени во истрагата за „Рекет“. Барањето било поднесено во петокот на 9 август.

ОСТАНУВААТ ВО ШУТКА: Нови 30 дена за Боки 13 и Кичеец

Фактор - 13.08.2019

На осомничените во истрагата „Рекет“, Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, мерката притворот им е продолжена за нови 30 дена. Осомничени се за примање награда за противзаконито влијание, а Боки и за перење пари.

Уште по 30 дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Expres - 13.08.2019

Основниот кривичен суд Скопје ја продолжи мерката притвор со нови 30 дена за двајцата осомничени во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец. Боки 13 и Зоки Кичеец беа уапсени на 15 јули и по распитот во Основниот ...

БОКИ 13 ВО ИНФОРМЕР: Знам како крадат Заев и Харадинај

Денешен - 14.08.2019

Српскиот весник Информер на насловната страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Бојан Јовановски Боки 13, кој овие денови ја тресе македонската јавност. Боки 13 се заканува од притвор: Знам како крадат Заев и Харадинај! ...

Дали Кичеец е заштитениот сведок на СЈО за „Империја“?, прашува ВМРО-ДПМНЕ

PressingTV - 12.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали е точна информацијата која се појави во медиумите дека Зоран Милески Кичеец кој во моментов се наоѓа во притвор, бил заштитен сведок во случајот „Империја“ на СЈО. „Јавно прашуваме дали е ова точно? Дали на човекот кој е ...

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милески

Независен - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Боки 13 и Кичеец добија нови 30 дена притвор

Република - 13.08.2019

Обвинителството побара, а судот донесе решение и го прифати барањето за нови 30 дена притвор за Бојан Јовановски Боки 13 и Зоран Милески Кичеец кои се осомничени во случајот „Рекет“. Тие се товарат за примање награда за противзаконито влијание, а ...

Продолжен притворот на Боки 13 и Зоки Кичеец

Н.Македонија - 13.08.2019

Основниот кривичен суд Скопје ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена за двајцата осомничени во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец, соопштија од судот.

Обвинителството бара Боки 13 и Кичеец да останат во Шутка - Стефанова веќе 4 часа дава исказ

Press24 - 13.08.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција бара Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милески-Кичеец да останат во притвор како осомничени во истрагата за „Рекет“, објави „ Плусинфо “ Барањето било поднесено во петокот на 9 август.

Ги слушаш снимките и си потплакуваш оти ти текнува дека идејата зад СЈО беше расчистување на еден огромен скандал

Скопје1 - 12.08.2019

Не стивнуваат реакциите на јавноста по објавените снимки за случајот „Рекет“ каде осомничени се Боки 13 и Зоки Кичеец, а во материјалите се слушаат гласовите на Орце Камчев и Катица Јанева.

Јанушев: Дали Кичеец е заштитен сведок на СЈО за „Империја“?

МКД - 12.08.2019

Дали Зоран Милески-Кичеец е заштитениот сведок на Специјалното јавно обвинителство случајот „Империја", прашува ВМРО-ДПМНЕ. Милески е во притвор за случајот „Рекет". „Јавно прашуваме дали е ова точно? Дали на човекот кој е осомничен за рекет, од ...

Боки-13 и Кичеец остануваат во притвор

Алсат-М - 13.08.2019

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Б.Ј. и З.М.

Боки 13 и Кичеец добија нови 30 дена притвор

Либертас - 13.08.2019

Обвинителството побара, а судот донесе решение и го прифати барањето за нови 30 дена притвор за Бојан Јовановски Боки 13 и Зоран Милески Кичеец кои се осомничени во случајот „Рекет“. Тие се товарат за примање награда за противзаконито влијание, а ...

Побарано продолжување на притворот за Боки 13 и Зоран Милевски

Р.С.Европа - 13.08.2019

Обвинителството за организиран криминал побарало продолжување на притворот на Бојан Јовановски - Боки 13 и Зоран Милевски - Кичеец. Притворот и на двајцата им истекува утре, а барањето од Обвинителството е испратено до судот.

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милески

Канал5 - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет", ќе останат во притвор уште 30 дена. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Обвинителството бара продолжување на притворот за Боки 13 и Зоки Кичеец

Скопје инфо - 13.08.2019

Обвинителството за организиран криминал побарало продолжување на притворот на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец. Притворот им истекува утре, а барањето веќе е испратено до судот.Во кривичниот судот се уште ...

Нови 30 дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Слободен Печат - 13.08.2019

Двајцата се осомничени за аферата „Рекет“. Обвинителството ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание", а првоосомничениот Јовановски и за „перење пари и други приноси од казниво дело".

Обвинителството бара уште 30 дена притвор за Јовановски и Кичеец

ММС - 13.08.2019

Обвинителството за организиран криминал побарало продолжување на притворот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец. Притворот им истекува утре, а барањето веќе е испратено до судот.

Боки-13 и Кичеец остануваат во притвор уште 30 дена

Курир - 13.08.2019

Обвинителството побара, а Судот донесе решение и го прифати барањето за нови 30 дена притвор за Бојан Јовановски- Боки 13 и Зоран Милески- Кичеец кои се осомничени во случајот „Рекет“. Кривичниот совет при Основниот кривичен суд- Скопје постапувајќи ...

Нови 30 дена притвор за Јовановски и Милевски

AKO - 13.08.2019

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Б.Ј. и З.М.

Уште 30 дена притвор за Боки 13 и Кичеец

Сител - 13.08.2019

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во притвор во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притворот им е продолжена за уште 30 дена. -Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста ...

Боки 13 и Зоки Кичеец добија нови триесет дена притвор

А1 On - 13.08.2019

Кривичниот суд одлучи да го одобри барањето на Обвинителството за организиран криминал и корупција, од каде бараа продолжување на притворот за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец.

Нови 30 дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Макфакс - 13.08.2019

Кривичниот суд одлучи да го одобри барањето на Обвинителството за организиран криминал и корупција, од каде бараа продолжување на притворот за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец.

Јовановски и Кичеец добија уште 30 дена притвор

Локално - 13.08.2019

Осомничените во случајот „Рекет“, Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец остануваат во притвор во истражниот затвор „Скопје“, откако Кривичниот суд им ја продолжи мерката притворот за уште 30 дена.

Нови 30 дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Нетпрес - 13.08.2019

Кривичниот суд одлучи да го одобри барањето на Обвинителството за организиран криминал и корупција, од каде бараа продолжување на притворот за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец.

Уште 30 дена притвор за Боки 13 и Кичеец

Press24 - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Продолжен притворот на Боки 13-ка и Кичеец

Centar - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Уште 30 дена притвор за Боки 13 и Кичеец

4NEWS - 13.08.2019

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во притвор во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притворот им е продолжена за уште 30 дена. -Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста ...

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец

еМагазин - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Уште 30 дена притвор за Боки 13 и Кичеец

Вечер - 13.08.2019

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во притвор во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притворот им е продолжена за уште 30 дена. -Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста ...

Нови 30 дена притвор за Боки 13 и Кичеец

ТВ21 - 13.08.2019

На барање на Обвинителството, Кривичниот суд го продолжи притворот за Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец, осомничени во случајот „Рекет“ за нови 30 дена. Боки 13 и Кичеец беа уапсени на 15 јули, а по распитот во судот веднаш беа ...

Продолжен притворот на Боки 13-ка и Кичеец

iPortal - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Продолжен притоворот на Боки 13 и Кичеец- ќе останат во Шутка уште 30 дена

Магазин - 13.08.2019

Продолжен притворот на првоосомничениот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13 и второосомничениот Зоран Милески- Кичеец во случајот „Рекет“. Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција го продолжи притворот за ...

Нови триесет дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

ММС - 13.08.2019

Советот на Кривичниот суд во Скопје одговори позитивно на барањето на Обвинителството за организиран криминал и коруцпија за продолжување на притворот на двајцата осомничени во случајот „Рекет“ – Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски (Зоки ...

Продолжен за 30 дена притворот на Јованоски и Милески

MakPress - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет", ќе останат во притвор уште 30 дена. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Продолжен притворот на Боки 13 и Зоки Кичеец

PressingTV - 13.08.2019

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притвор им е продолжена за уште 30 дена. Основниот кривичен суд-Скопје соопшти: Заради интерес на повеќе медиуми, ја ...

На Боки 13 и Кичеец притворот им е продолжен за уште 30 дена

24Инфо - 13.08.2019

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во притвор во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притворот им е продолжена за уште 30 дена. – Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста ...

Нови 30 дена притвор за Јовановски и Милевски за „Рекет“

Р.С.Европа - 13.09.2019

Бојан Јовановски - Боки 13 и Зоран Милески - Кичеец, осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена, соопшти Кривичниот суд во Скопје. „Кривичниот совет на Одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот ...

Боки 13 и Зоки Кичеец остануваат во притвор уште 30 дена

Скопје1 - 13.08.2019

Продолжен притворот за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец, за уште 30 дена, вака одлучи Кривичниот суд по барањето на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Нови 30 дена притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Скопје24 - 13.08.2019

Кривичниот суд одлучи да го одобри барањето на Обвинителството за организиран криминал и корупција, од каде бараа продолжување на притворот за Бојан Јовановски, познат како Боки 13, и Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец.

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милески

24 Вести - 13.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. – „Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...