TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите ја бараат Франција кога треба да се анализираат црни кутии од авионски несреќи

Сакам да кажам - 15.03.2019

Црните кутии од паднатиот авион на „Етиопијан ерлајнс“ пристигнаа во Франција на анализа, додека роднините на 157 загинати бараат одговори. Неделната несреќа беше втора на авион од типот „боинг 737 макс 8“ за период од пет месеци, што доведе до ...

Црните кутии од етиопскиот авион однесени во Париз

Канал5 - 14.03.2019

Црните кутии од паднатиот авион Боинг 737 Макс на „Етиопиа ерлајнс“ се пренесени од Адис Абеба во Париз, соопшти денеска етиопската авио – компанија. Тимот на истражители црните кутии од боингот ги однел во Париз поради анализирање , пренесува ...

Семејствата на загинатите патници револтирани го напуштија брифингот со „Етиопијан ерлајнс“

Макфакс - 14.03.2019

Околу 200 членови на семејства на патниците кои загинаа во авионската несреќа во Етиопија, денеска го напуштија брифингот со претставниците на компанијата „Етиопијан ерлајнс“, револтирани дека авиокомпанијата не обезбедила соодветни информации за ...

Црните кутии од падот на авионот на Етиопијан Ерлајнс се испратени во Париз

МКД - 14.03.2019

Двете црни кутии од авионот Боинг 737 Макс, кој се урна во Етиопија, се однесени во Париз за истрага, изјавија од Етиопијан Ерлајнс, додека регулаторите од целиот свет чекаат известување дали е безбедно да се продолжат летовите со тие авиони.

Црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“ пренесена во Париз

Макфакс - 14.03.2019

Црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“ што се урна во неделата е пренесена од Адис Абеба во Париз, соопштија од авиокомпанијата. „Истражниот тим ја однесе црната кутија од авионот ‘боинг 737-8 макс’ во Париз за анализирање“, се наведува во ...

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

Курир - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

Пилоти со месеци се жалеле на безбедносните механизми на Боинг 737 Макс 8

Нова ТВ - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имал потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам, во врска со авионската ...

Германија нема да врши анализа на црната кутија на Боингот

+инфо - 13.03.2019

Германскиот Сојузен институт за истражување несреќи во воздухопловството (БФУ) нема да врши анализа на црната кутија на патничкиот авион на компанијата „Етиопиан ерлајнс“, бидејќи нема услови за тоа, изјави денеска портпаролот на БФУ, Гермут Фрајтаг.

Директорот на „Етиопијан ерлајнс“ откри што пријавил пилотот пред трагичната несреќа

Макфакс - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопијан ерлајнс“ имал потешкотии со управувањето на авионот, непосредно пред боингот 737 макс 8 да се урне на подрачјето на гратчето Бишофт, 62 километри југоисточно од Адис Абеба, рече извршниот директор на авиокомпанијата за Си-ен-ен.

Се огласи шефот на „Етиопиан ерлајнс“: Пилотот бараше да се врати назад, а потоа само исчезна од радар.

Press24 - 13.03.2019

Пилото на „Етиопиан ерлајнс“ чиј „боинг 737“ макс 8 се сруши во неделата, по што загинаа 157 лица, пријавил дека има потешкотии со управувањето на авионот и побарал враќање во базата, кажал главниот извршен директор на авио-компанијата, Товолде ...

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

Бриф - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

1tv - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Семејствата на загинатите патници револтирани го напуштија брифингот со „Етиопијан ерлајнс“

24Инфо - 14.03.2019

Околу 200 членови на семејства на патниците кои загинаа во авионската несреќа во Етиопија, денеска го напуштија брифингот со претставниците на компанијата „Етиопијан ерлајнс“, револтирани дека авиокомпанијата не обезбедила соодветни информации за ...

Црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“ пренесена во Париз

Точка - 14.03.2019

Црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“ што се урна во неделата е пренесена од Адис Абеба во Париз, соопштија од авиокомпанијата. „Истражниот тим ја однесе црната кутија од авионот ‘боинг 737-8 макс’ во Париз за анализирање“, се наведува во ...

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

А1 On - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

Германија нема да врши анализа на црната кутија на Боингот 737 Макс 8

Опсервер - 14.03.2019

Германскиот Сојузен институт за истражување несреќи во воздухопловството (БФУ) дема да врши анализа на црната кутија на патничкиот авион на компанијата „Етиопиан ерлајнс“, бидејќи нема услови за тоа, изјави денеска портпаролот на БФУ, Гермут Фрајтаг.

Директорот на „Етиопијан ерлајнс“ откри што пријавил пилотот пред трагичната несреќа

24Инфо - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопијан ерлајнс“ имал потешкотии со управувањето на авионот, непосредно пред боингот 737 макс 8 да се урне на подрачјето на гратчето Бишофт, 62 километри југоисточно од Адис Абеба, рече извршниот директор на авиокомпанијата за Си-ен-ен.

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

А1 On - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион на „Етиопиан ерлајнс“ ќе се анализира во странство

Независен - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиан ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Семејствата на загинатите патници револтирани го напуштија брифингот со „Етиопијан ерлајнс“

Точка - 14.03.2019

Речиси 200 члена на семејствата на патниците што загинаа во авионската несреќа во Етиопија, денеска го напуштија брифингот со претставниците на компанијата „Етиопијан ерлајнс“ револтирани дека авиокомпанијата не обезбедила соодветни информации за ...

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

Н.Македонија - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

Директорот на „Етиопијан ерлајнс“ откри што пријавил пилотот пред трагичната несреќа

Точка - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопијан ерлајнс“ имал потешкотии со управувањето на авионот, непосредно пред боингот 737 макс 8 да се урне на подрачјето на гратчето Бишофт, 62 километри југоисточно од Адис Абеба, рече извршниот директор на авиокомпанијата за Си-ен-ен.

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

1tv - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион на анализа во странство

+инфо - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ ќе се преслушуваат во Париз

+инфо - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“, кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

Опсервер - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс” ќе се анализира во странство

24Инфо - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс” денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз- почнува анализа на податоците од урнатиот боинг

Press24 - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

MTM - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

Бриф - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс” испратени во Париз

24Инфо - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс” кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

Либертас - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

MTM - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

24 Вести - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

„Етиопиан ерлајнс“: Пилотот побара да се врати

+инфо - 13.03.2019

Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имаше потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, изјави извршниот директор на авио-компанијата Теволде ГебреМариам.

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс” ќе се анализира во странство

ТВ21 - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс” денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

1tv - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

А1 On - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

Опсервер - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

Либертас - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ испратени во Париз

Либертас - 14.03.2019

Црните кутии од авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ кој се урна кусо време по полетувањето од Адис Абеба, се испратени во Париз, соопшти авиокомпанијата. – Етиопска делегација, предводена од претставници на Бирото за истраги на несреќи (АИБ) ги однесе ...

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс” ќе се анализира во странство

4NEWS - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс” денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

Опсервер - 13.03.2019

Портпаролот на „Етиопиен ерлајнс“ денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде испратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.