TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гру во последното интервју: Можев и подобро да поминам во животот

Press24 - 11.09.2019

Српскиот рапер кој загина во понеделникот возејќи кајт пред само три месеци му било последното интервју во кое рекол дека најголема љубов му биле музиката и адреналинот. „Имам жена и два сина, тоа е чиста среќа, онаа примарна и поради која не трчаш ...

Трагедија: Раперот Гру не можел да се отплетка од јажињата, па се удавил во водите на Дунав

Вечер - 11.09.2019

За познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру, кој пред некој ден трагично загина во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал и се удавил во водите во разбранетиот Дунав, откриени се детали околу неговата смрт.

„Јас ова не можам да го издржам“ – Сопругата на Гру пристигна на комеморацијата, солзите не може да ги запре

Убавина и Здравје - 11.09.2019

Даница Андонов заедно со синовите пристигна на комеморацијата на својот трагично загинат сопруг Далибор , а веднаш штом ги здогледала новинарите почнала да плаче. На комеморацијата присуствуваа голем број на пријатели и колеги на раперот, а погребот ...

Умирал во ужасни маки пред него - Пријателот на Гру раскажа што се случило

Press24 - 11.09.2019

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру почина во страшна несреќа на вода додека уживаше во екстремен спорт, а неговите пријатели кои во моментот на трагдијата биле со него уште не можат да се опорават од шокот и тагата.

„Ќе ти ја чуваме Даница и децата“: Актерот Сергеј Трифуновиќ се прости од Гру (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Познатиот актер напиша и чудна порака за својот друг, но очигледно тој најдобро го познавал Од легендарниот хип-хоп артист Гру се опростија многу јавни личности од Србија, а помеѓу нив и неговиот пријател Сергеј Трифуновиќ, кој на Инстаграм објави ...

Вдовицата на српскиот рапер неутешна плачела на цел глас на комеморацијата- она што го правел неговиот брат ќе ви ја ...

Курир - 11.09.2019

Денеска во Белград се одржа комеморација по повод трагичната смрт на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој загина возејќи кајт на вода. На комеморацијата пристигнаа многумина познати личности, роднини и пријатели, а први пристигнаа неговата сопруга ...

„Брате зошто не ме послуша, зошто не остави" - Семејството на српскиот рапер скршено од болка

Press24 - 11.09.2019

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот во вода во Земун при страшна несреќа, е скршено од болка и завиено во црно. Неутешните членови на неговото семејство не можат да се помират дека Гру веќе го нема, а ...

„Последен пат го видов со ранец на грбот“: Првиот сосед откри што правел Гру пред да почине

Вистина.мк - 11.09.2019

Раперот Далибор Андонов Гру почина на 9 септември во Земун откако возел кајт. Според првите резултати на обдукцијата, Далибор се удавил откако претходно се здобил со повреди на рбетот. Во разговор за „Ало“, негов сосед последен пат го видел со ранец ...

Ветерот го носеше со 70км на час, брзавме по него, снимка од местото на несреќата на Гру

Сител - 10.09.2019

Ветерот го носеше со 70 км на час, 20 секунди три пати удри од вода, трчавме по него, ова беше најсилниот ветер кој некогаш сум го видел, тој налет на ветер всушност го однесе. Толку брзо се движеше што неможевме да го стигнеме ниту со чамец, ниту ...

Македонската пејачка се прости од загинатиот рапер: Мојот омилен и единствен

Курир - 10.09.2019

Македонската пејачка Дани Димитровска се огласи на социјалните мрежи за смртта на раперот Гру. – Мојот омилен и единствен српски лик, почивај во мир, напиша таа. Далибор Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при ...

Црн ден на српската естрада: По Гру почина уште еден српски пејач

Press24 - 10.09.2019

Бојан Васиќ, фронтменот на групата „Безобразно зелено" од Србија, починал вчера, а од него се прости неговиот пријател Дејан Цукиќ со објава на Фејсбук. - Каков ужасен ден беше вчера, Се повратив едвај по шокот за загубата на Гру, а сега не напушти ...

Обдукцијата ја покажа причината за смртта на раперот Гру

iPortal - 10.09.2019

Далибор Андонов-Гру почина во страшна трагедија во Земун, откако се удавил во вода. Раперот кој зад себе остави сопруга и две дечиња, се занимаваше со години со екстремни спортови на вода кои сега го чинеа живот.

Први резултати од обдукцијата на раперот: Гру бил парализиран поради повредите, по што се удавил

А1 On - 10.09.2019

Далибор Андонов Гру настрадал како последица на давење, се неофицијалните резултати на обдукцијата, објавија српските медиуми. На неговото давење во реката Дунав, му претходеле повреди на рбетот на две места, поради што останал парализиран.

(Видео) Се појави снимка од загинувањето на познатиот рапер Гру

Репортер - 10.09.2019

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру загина додека сурфал на вода, а несреќата ја снимил еден од случајните минувачи. „Пет пати во 20 секунди ветрот го крена, па го давеше во вода. Не стигна да се одврзе“, раскажува сведокот додавајќи дека ...

Бледо лице и еден тон солзи- први фотографии од сопругата на трагично загионатиот рапер, а кога ќе го видите неговиот ...

Курир - 10.09.2019

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру загина вчера на 47 годишна возраст откако бизарно падна додека возел параглајдер на вода во Земун. Неговата сопруга на ужасен начин ја дознала веста дека тој загинал, а неколку часа подоцна се упати кон ...

Двојна скршеница на рбетот: Познато е од што починал Гру

PressingTV - 10.09.2019

Познати се резултатите од обдукцијата на српскиот рапер Гру.Лекарите соопштија дека тој имал двојна скршеница на рбетот како последица од ударите во водата предизвикани од ветрот. Очевидци тврдат дека бил исфрлан во водата пет пати за 20 секунди и ...

Пристигнаа првите резултати од обдукцијата на телото на српскиот рапер Гру

Вистина.мк - 10.09.2019

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Според првите резултати на обдукцијата, раперот се удавил во Дунав бидејќи претходно се ...

„Што лупаат дека Гру загинал?“- сопругата дознала за смртта на раперот од пријателка

Репортер - 10.09.2019

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува сè додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: „Што лупаат дека Гру загинал?“ Тоа било шок за неа, се јавила кај другарите на раперот, кои ѝ ја ...

Првичните резултати од обдукцијата ги откриваат причините за смртта на Гру

Република - 10.09.2019

Првичните резултати од обдукцијата откриваат дека раперот Далибор Андонов Гру се удавил, но претходно бил парализиран по силен удар. Како што пренесува српски „Пинк“, ветрот го носел падобранот за кој бил закачен Гру, и притоа раперот неколку пати ...

Несреќата во која загина Гру случајно снимена со телефон? ВИДЕО

+инфо - 10.09.2019

Тоа последно возење, пред несреќата, можеби е сосема случајно забележано со телефонот на еден минувач. Раперот Далибор Андонов Гру (46) загина вчера околу 3:30 кога при кајтбординг паднал во Дунав.

Тијана Дапчевиќ прва пристигна во домот на српскиот рапер за да изрази сочуство (фото)

Вистина.мк - 10.09.2019

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Голем број на пријатели и колеги се простија од својот колега, а некои од нив се ...

Протече снимка од несреќата на српскиот рапер Гру (видео)

Вистина.мк - 10.09.2019

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Еден случаен минувач мисли дека вчера сосема случајно го снимил последното возење со кајт ...

СЕ БЕШЕ ГОТОВО ЗА 20 СЕКУНДИ, му немаше спас: Вака настрада раперот Гру!

Слободен Печат - 09.09.2019

Гру го поминал целото лето спортувајќи на Дунав и бил доста искусен спортист. Попладнево во Земун загина познатиот српски рапер Далибор Андонов – Гру. Тој веше љубител на ектремните водени спортови, особено на кајтинг, комбинација на сурфање и ...

Последно интервју на Гру во кое зборува за љубовта кон екстремните спортови: „Не можеш да доживееш несреќа, а да не ...

Убавина и Здравје - 10.09.2019

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру , кој при спортска несреќа загина вчера, пред само две недели дал интервју за порталот „Телеграф“, во кое зборува за својата љубов кон екстремните спортови и адреналинот.

Загина српскиот рапер Гру

Независен - 10.09.2019

Србија – Славниот српски рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, вчера загина кај наутичкиот клуб „Земун“ откако со параглајдер паднал во вода, дознава српски „Блиц“. Андонов трагично насрадал околу 15 часот, а од водата го извлекле ...

Во несреќа со кајтбординг почина српскиот рапер Гру

Хитпортал - 09.09.2019

Фатално заврши денешниот ден на српскит рапер Гру ( Далибор Андонов) кој во наутичкиот клуб „Земун“ починал откако паднал во водата за време на кајтбординг. Трагичната случка се случила денеска по 15 часот, неговите пријатели веднаш го извлекле ...

Загина српскиот рапер Гру

Кумановски м. - 10.09.2019

Раперот Далибор Андонов Гру (46) загина вчера околу 3.30 часот кога при кајтбординг паднал во Дунав. Телото на пејачот со чамец на брегот го извадиле неговите пријатели во наутичкиот клуб Земун. loading... Тимот на брза помош ја констатирал смртта.

Ветерот го удирал пет пати од водата: Моментот кога загина раперот Гру (ВИДЕО)

PressingTV - 10.09.2019

Сигурносните камери на шеталиштето на Дунав го забележале моментот кога настрадал српскиот рапер Гру. Настанало големо невреме и кајтот што го управувал раперот почнал неконтролирано да го удира од водата неколку пати.

Ветрот го чинеше живот: Трагично загина српскиот рапер Гру!

Вистина.мк - 09.09.2019

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата го ...

Братот на српскиот рапер Гру скршен од болка довикува: “Брате зошто не остави, зошто не ме послуша?!“

Пулс24 - 11.09.2019

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот при страшна несреќа на Дунав во Земун, е скршено од болка и завиено во црно. Неутешните членови на неговото семејство не можат да се помират дека Гру веќе го нема, а ...

„Последен пат го видов со ранец на грбот“ - Соседот на Гру откри што правел пред да почине

Press24 - 11.09.2019

Раперот Далибор Андонов Гру почина на 9 септември во Земун откако возел кајт, по што се удави во силно невреме. Во разговор за „Ало“, негов сосед последен пат го видел со ранец на грбот и со мотор како тргнува за Земун. - „Многу добар човек.

Што лупаат дека Гру загинал: Сопругата дознала од пријателка, а децата на училиште

Република - 10.09.2019

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува се додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: Што лупаат дека Гру загинал?! Тоа било за неа шок и набрзо се јавила кај другарите на раперот кои ѝ ја ...

Гру пред само две недели ги изговорил зборовите од кои денеска сите се ежат

Република - 09.09.2019

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру, кој при спортска несреќа загина попладнево, пред само две недели даде интервју за порталот „Телеграф“, во кој зборуваше за својата љубов кон екстремните спортови и адреналинот.

Несреќата во која загина Гру случајно снимена со телефон

Република - 10.09.2019

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру вчера загина во спортска несреќа кај Земун. На „Фејсбук“ е споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата и последните моменти на раперот.

Ветерот го носеше со 70км на час, брзавме по него, снимка од местото на несреќата на Гру

4NEWS - 10.09.2019

Ветерот го носеше со 70 км на час, 20 секунди три пати удри од вода, трчавме по него, ова беше најсилниот ветер кој некогаш сум го видел, тој налет на ветер всушност го однесе. Толку брзо се движеше што неможевме да го стигнеме ниту со чамец, ниту ...

Црн ден на српската естрада: По Гру почина уште еден српски пејач

Курир - 10.09.2019

Бојан Васиќ, фронтменот на групата „Безобразно зелено” од Србија, починал вчера, а од него се прости неговиот пријател Дејан Цукиќ со објава на Фејсбук. – Каков ужасен ден беше вчера, Се повратив едвај по шокот за загубата на Гру, а сега не напушти ...

ФОТО: Последна фотографија од српскиот рапер неколку минути пред смртта

Press24 - 10.09.2019

Славниот рапер Далибор Андонов Гру почина во страшна несреќа на вода во Земун, а со него за време на несреќата биле и неговите пријатели кои се обидувале да го спасат од водата. Пријател на раперот кој зад себе остави сопруга и два сина, сподели ...

Сопругата на Гру ужасно ја дознала вистината за трагедијата

Сител - 11.09.2019

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру загина вчера на 47 годишна возраст откако бизарно падна додека возел параглајдер на вода во Земун. Неговата сопруга на ужасен начин ја дознала веста дека тој загинал, а неколку часа подоцна се упати кон ...

(ВИДЕО) Објавено видео од загинувањето на српскито рапер Гру

iPortal - 10.09.2019

Раперот Далибор Андонов Гру (46) загина вчера околу 3:30 кога при кајтбординг паднал во Дунав. Телото на пејачот со чамец на брегот го извадиле неговите пријатели во наутичкиот клуб Земун.

Македонската пејачка прва пристигна во домот на трагично загинатиот колега- солзите не можеше да ги сопре ни пред ...

Курир - 10.09.2019

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Голем број на пријатели и колеги се простија од својот колега, а некои од нив се ...

Снимка од несреќата на српскиот рапер Гру (видео)

24Инфо - 10.09.2019

Снимка од несреќата на српскиот рапер Гру Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

Страшна смрт: Пристигнаа првите резултати од обдукцијата на телото на српскиот рапер Гру

Press24 - 10.09.2019

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Според првите резултати на обдукцијата, раперот се удавил во Дунав бидејќи претходно се ...

Загина познат српски рапер: „Сè беше готово во 20 секунди, му немаше спас“

Press24 - 10.09.2019

Вчера попладне во Земун загина познатиот српски рапер Далибор Андонов – Гру. Тој веше љубител на ектремните водени спортови, особено на кајтинг, комбинација на сурфање и параглајдеризам врз површината на водата.

Во несреќа со кајтбординг загина српскиот рапер Гру

1tv - 10.09.2019

Далибор Андонов – Гру (46) загина вчера околу 3.30 часот кога при кајтбординг паднал во Дунав. Телото на раперот со чамец на брегот го извадиле неговите пријатели во наутичкиот клуб Земун. Тимот на брза помош само ја констатирал смртта.

Таа му беше најголема љубов: Српскиот рапер кој загина на бизарен начин зад себе остави две деца и сопруга

Убавина и Здравје - 10.09.2019

Српскиот рапер Далибор Андонов , познат под уметничкото име Гру , загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата го ...

Загина српскиот рапер Гру

iPortal - 10.09.2019

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун”, откако од својата даска за кајт паднал во вода. Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата ...

Протече видео снимка од несреќата во која загина српскиот рапер

Магазин - 10.09.2019

Трагедија го потресе регионот откако вчера трагично загина познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру, кој животот го загуби во спортска несреќа кај Земун. Денеска на социјалната мрежа„Фејсбук“ беше споделено видео за кое се верува дека ја прикажува ...

Несреќата во која загина Гру случајно снимена со телефон

Курир - 10.09.2019

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру вчера загина во спортска несреќа кај Земун. На „Фејсбук“ е споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата и последните моменти на ...

Очевидец раскажа како починал српскиот рапер Гру

Фактор - 10.09.2019

Ветерот го носеше со 70 км на час, 20 секунди три пати удри од вода, трчавме по него, ова беше најсилниот ветер кој некогаш сум го видел, тој налет на ветер всушност го однесе, раскажува очевидец за смртта на познатиот рапер Далибор Андонов Гру ...

ФОТО: Последна фотографија од српскиот рапер неколку минути пред смртта

Курир - 10.09.2019

Славниот рапер Далибор Андонов Гру почина во страшна несреќа на вода во Земун, а со него за време на несреќата биле и неговите пријатели кои се обидувале да го спасат од водата. Пријател на раперот кој зад себе остави сопруга и два сина, сподели ...