TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов гол за Македонецот: Серафимов игра во одбрана, ама без милост ги „кине“ мрежите!

Sport 1 - 22.10.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Никола Серафимов, продолжува со одличните игри во дресот на Залаегерсег, откако попладнево беше стрелец на победничкиот погодок за својата екипа во триумфот на домашен терен против Ѓирмот (2-1).

Продолжи голгетерската серија: Серафимов донесе нова победа за Залаегерсег!

Gol.mk - 22.10.2021

Македонскиот фудбалер Никола Серафимов донесе победа за екипата на Залаегерсег на домашниот дуел против Ѓирмот (2-1) во десеттото коло од унгарскиот шампионат. 22-годишниот дефанзивец ја продолжи голгетерската серија и погоди за 1-2 во првиот дел.

Серафимов игра во извонредна форма: Нов гол во дресот на Залаегерцег (ВИДЕО)

Екипа - 22.10.2021

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов игра во извонредна форма сезонава во дресот на Залаегерцег во унгарскиот шампионат. На дуелот против Ѓирмот, Серафимов го постигна и својот четврти гол сезонава продолжување и со беспрекорната ...

Серафимов прави чуда во Унгарија, пак даде гол и е топ-голгетер кај дефанзивците

Спортманија - 22.10.2021

Македонскиот репрезентативец ја затресе мрежата и на Ѓирмот, што му е четврти гол сезонава и е топ-голгетер кога се во прашање одбранбени играчи во унгарското првенство Никола Серафимов гази со голови во унгарското првенство, денеска повторно е ...

Серафимов не запира: Повторно стрела за Залаегерсег!

Спортски - 22.10.2021

Дефанзивецот на македонската фудбалска репрезентација, Никола Серафимов не запира и денес постигна нов гол за неговиот тим Залаегерсег. Серафимов ја затресе мрежата на Ѓирмот во 36. минута и тоа беше гол за водство од 2:0.

Не запира: Серафимов повторно стрелец за Залаегерсег!

SportMedia - 22.10.2021

И дефинитивно Никола Серафимов, стоперот на нашата репрезентација нема намера да запре во постигнувањето голови за својот Залаегерсег. Па така тој на денешниот меч, кој што е во тек, против Ѓирмот, во 36.минута стрелаше за 2:0 за својот тим.