TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лоциран убиецот кој го бара цела Босна и Херцеговина - очи во очи со деца

Press24 - 12.02.2019

Серискиот убиец Един Гачиќ, поранешен припадник на одредот „Ел Муџахедин“, кој веќе неколку денови се наоѓа во бекство конечно е лоциран. Според неофицијалните информации се наоѓа на локација на Хаџиќ, близу арапска населба.

Полицајците со долги цевки ги претреесуваат возовите - ни трага ни глас од бруталниот убиец од БиХ

Press24 - 11.02.2019

Поради постоење сомнение дека серискиот убиец Един Гачиќ може да се врати на територија на општината Коњиц, припадниците на Министерството за внатрешни работи на БиХ интензивно ги контролираат сите возови кои доаѓаат и заминуваат од Коњиц, како и ...

Паника меѓу мештаните, седат заклучени дома и со спуштени ролетни - убиецот од Суходол уби полицаец

Press24 - 11.02.2019

Додека припадниците од полицијата трагаат по 43-годишниот Един Гачиќ, кој се сомничи за убиство на 46-годишниот полицаец Махир Бегиќ во саботата вечерта во Суходол, одалечено 30 километри од Сараево, мештаните се заклучени во своите кучи и без ...

Паника во БИХ поради сериски убиец, луѓето не спијат и седат заклучени во своите домови

ТВ21 - 11.02.2019

Специјалните единици на БИХ и натаму се во потрага по Един Гачиќ, повеќекратен убиец кој што сее страв. Според последните информации од полицијата, тој се крие во шумата во околината на Тарчин.

Сериски убиец сее страв во босанското место Ушивак, полицијата со денови трага по него

Макфакс - 10.02.2019

Во местото Ушивак кај Хаџиќ, во Босна и Херцеговина, владее страв кај населението поради бегство на сериски убиец, кој наводно синоќа убил полицаец, пренесе „Дневни Аваз“. Како што се наведува, улиците се празни, а луѓето се заклучени во нивните ...

Најбараната личност, сериски убиец на слобода – во Босна предупредување до граѓаните да не излегуваат од дома

Скопје1 - 10.02.2019

Обвинителството на кантонот во Сараево отвори истрага против Един Гачиќ, бидејќи постои сомневање дека сторил сериозно убиство. Тој е обвинет за убиството на Сауд Султаниќ во Подораш во понеделникот и убиството на полицаецот Махир Бегиќ минатата ноќ ...

Полицијата трага по Един Гачиќ кој уби полицаец во БиХ

Скопје1 - 10.02.2019

Обвинителството во Сараево отвори истрага против Един Гачиќ поради сомнение дека извршил тешко убиство, потврди портпаролот Азра Бавчиќ. Един и понатаму е најбараното лице во Босна и Херцеговина, а потрагата по него е проширена на територијата на ...

Сериски убиец сее страв во босанското место Ушивак, полицијата со денови трага по него

24Инфо - 10.02.2019

Како што беше најавено, промената на името прво ќе почне на граничните премини. Таблата на која е испишано Северна Македонија веќе е на граничниот премин Богородица, но се уште не е поставена. Тоа најверојатно ќе биде направено утре.

Паника во БИХ поради сериски убиец, луѓето не спијат и седат заклучени во своите домови

4NEWS - 11.02.2019

Специјалните единици на БИХ и натаму се во потрага по Един Гачиќ, повеќекратен убиец кој што сее страв. Според последните информации од полицијата, тој се крие во шумата во околината на Тарчин.

Сериски убиец сее страв во босански Ушивак

А1 On - 10.02.2019

Во местото Ушивак кај Хаџиќ, во Босна и Херцеговина, владее страв кај населението поради бегство на сериски убиец, кој наводно синоќа убил полицаец, пренесе „Дневни Аваз“. Како што се наведува, улиците се празни, а луѓето се заклучени во нивните ...

БиХ: Награда од 25.000 евра за информации за муџахединот во бегство

Нетпрес - 12.02.2019

Владата на Сараевската жупанија во вторникот распиша награда од 50.000 конвертабилни марки, односно 25.500 евра, за информација којашто би довела до апсење на Еден Гачиќ, повеќекратен убиец, поранешен припадник на муџахединска единица на Армијата на ...

БиХ: Сериски убиец сее страв во Ушивак, улиците се празни, а луѓето заклучени во нивните куќи

Слободен Печат - 11.02.2019

Голем број полицајци го пребаруваат местото, а во акцијата учествува и хеликоптер. Според министерството за внатрешни работи, бројни екипи цела ноќ го истражувале теренот околу местото на убиството.