TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој хороскопски знак е вашата сродна душа?

Press24 - 20.11.2023

Овен Најмногу му одговараат Лав и Стрелец. Потребата на Овните за авантури најдобро ќе ги поврзе со Лавови и Стрелци. Од друга страна, Вагата е сосема спротивен знак од Овенот, а останатите воздушни знаци го фрустрираат Овенот поради ...

Вистински среќници: Овие 3 хороскопски знаци совршено ќе ја започнат 2024 година, ќе ги решат финансиските проблеми, а ...

Женски магазин - 20.11.2023

Овие знаци се вистински среќници. Астролозите им предвидуваат одличен почеток на 2024 година. Вага Во Новата година влегувате со огромна енергија и сила кои можете да ги искористите за остварување на вашите лични цели.

Декември носи среќа за овие 3 астро знаци: Еве на кој сѐ ќе му тргне од рака

Женски магазин - 20.11.2023

Познатиот руски астролог Павел Глоба ја даде својата визија за декември и наведе три знаци кои ќе имаат најмногу среќа во последниот месец од 2023 година. Глоба предвидува дека декември 2023 година ќе биде особено поволен и плоден за Овенот, ...

Ова се четирите ментално најсилни хороскопски знаци: Родени се за неверојатни успеси!

Убавина и Здравје - 20.11.2023

Истражуваме што ги прави овие четири знака најмоќни во хороскопот Овните се полни со енергија и виталност, имаат интензивен и авантуристички дух. Тие не се плашат од ништо, секогаш се подготвени за нови предизвици.

4 хороскопски знаци кои се толку дволични што не си веруваат ни самите себе – не влегувајте во конфликт со овие ...

Точка - 20.11.2023

Астрологијата отсекогаш нѐ интригира и инспирира со одредени приказни за нашата личност. Но, дали е можно некои хороскопски знаци да имаат склоност кон лажење? Во оваа статија ќе ги откриеме најлажливите хороскопски знаци, откривајќи како ѕвездите ...

Овие хороскопски знаци немаат доверба во другите луѓе

Локално - 20.11.2023

Довербата е основата на секоја здрава врска, било да е тоа пријателство, љубов или деловна соработка. Кога им веруваме на другите, ја отвораме вратата за взаемна поддршка, разбирање и искреност.

Четири знаци на зодијакот се толку дволични што не си веруваат ни на самите себе – не правете бизнис со овие ...

ТВ21 - 20.11.2023

Астрологијата отсекогаш не заинтригирала и инспирирала имагинативни приказни за нашите личности. Но, дали е можно некои хороскопски знаци да имаат тенденција да лажат? Во оваа статија ќе ги разоткриеме најизмамните хороскопски знаци, откривајќи како ...

Три хороскопски знаци кои се големи „нарциси“

Независен - 20.11.2023

Според астрологијата, овие три хороскопски знаци секогаш ќе им даваат до знаење на другите колку се добри, колку се одлични во нешто што го прават и уживаат да бидат во центарот на вниманието, а сакаат и да „делат памет“.

4 ментално најсилни хороскопски знаци

Кајгана - 20.11.2023

Родени се за неочекуван успех и што и да помислат, го постигнуваат. Овенот е еден од најсилните знаци во зодијакот. Тој е полн со енергија и виталност, со интензивна и авантуристичка личност.

Овие три хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во декември

Мастило - 20.11.2023

Астролозите прогнозираат дека годинава ќе им заврши на најдобар можен начин Неверојатен успех на речиси сите полиња ги очекува припадниците на следните три хороскопски знаци! Бик Ќе ви се врати самодовербата на голема врата и конечно ќе имате волја ...

Овие хороскопски знаци сакаат да манипулираат и да ги искористуваат луѓето

Локално - 20.11.2023

Скорпиите можат суптилно да ги искористат предностите на другите, влечејќи ги конците зад сцената, додека Рибите користат емоционална интелигенција за да манипулираат со ситуации, суптилно, со тоа што ќе влијаат на другите токму преку длабоко ...

Каков партнер ни е потребен според хороскопскиот знак? Дали правилно сте избрале ќе знаете според одредени ...

Вечер Прес - 20.11.2023

Секој хороскопски знак има одредени карактеристики кои одредуваат многу работи во животот, вклучувајќи го и изборот на партнер. Сите сакаме различни работи во врската. А што сакаме и што всушност ни треба во врската зависи од нашите карактеристики ...

Овие три хороскопски знаци ги очекува луда среќа во 2024: Многу пари и неочекувани понуди

Слободен Печат - 19.11.2023

Хороскопот за 2024 година ќе биде особено плоден за три хороскопски знаци . Ги очекуваат промени кои позитивно ќе се одразат на нивниот живот и ќе имаат многу повеќе среќа отколку во годината зад нив.

Финансиска среќа ги очекува овие 3 хороскопски знаци! Дали сте меѓу овие среќници?

Во Центар - 19.11.2023

Крајот на годината ќе биде особено поволен за родените во одредени хороскопски знаци. Во толкувањето на судбината, индиските астролози користат соѕвездија, а знаците се нарекуваат Раси. Како и во западната астрологија, постојат 12 знаци, но ...

Ова се трите најпаметни хороскопски знаци

ТВ21 - 19.11.2023

Најпаметните луѓе на светот имаат многу заеднички работи: тие се вродено паметни, лесно доаѓаат до идеи и често имаат силна работна етика која ги води до успех. Овие квалитети можат да им помогнат да создадат нови пронајдоци, да пишуваат аудио или ...

Моќни енергетски промени: Четири хороскопски знаци ќе доживеат драстичен пресврт следната недела

Еспресо - 19.11.2023

На хоризонтот на ѕвезденото небо веќе се шират моќни енергетски промени. Според астролозите, тие најмногу ќе влијаат на четирите знаци на Зодијакот. На овие четири хороскопски знаци ѕвездите им приредуваат вистински шок следната недела, ветувајќи ...

Дневен хороскоп за НЕДЕЛА, 19.11.2023: Овни - ќе го фатите партнерот во лага

Црнобело - 19.11.2023

Вагите во врска денес ќе имаат лоша реакција пред партнерот, па ќе мора да се извинат за ...

Ова се трите најпаметни хороскопски знаци

Zoom - 19.11.2023

реклама Најпаметните луѓе на светот имаат многу заеднички работи: тие се вродено паметни, лесно доаѓаат до идеи и често имаат силна работна етика која ги води до успех. Овие квалитети можат да им помогнат да создадат нови пронајдоци, да пишуваат ...

Четири знаци на зодијакот се толку дволични што не си веруваат ни на самите себе – не правете бизнис со овие ...

Zoom - 20.11.2023

реклама Астрологијата отсекогаш не заинтригирала и инспирирала имагинативни приказни за нашите личности. Но, дали е можно некои хороскопски знаци да имаат тенденција да лажат? Во оваа статија ќе ги разоткриеме најизмамните хороскопски знаци, ...

Моќни енергетски промени: Четири хороскопски знаци ќе доживеат драстичен пресврт оваа недела

Убавина и Здравје - 20.11.2023

На хоризонтот на ѕвезденото небо веќе се шират моќни енергетски промени. Според астролозите, тие најмногу ќе влијаат на четирите знаци на Зодијакот. На овие четири хороскопски знаци ѕвездите им приредуваат вистински шок оваа недела, ветувајќи ...

Овие хороскопски знаци немаат доверба во другите луѓе

Точка - 20.11.2023

Довербата е основата на секоја здрава врска, било да е тоа пријателство, љубов или деловна соработка. Кога им веруваме на другите, ја отвораме вратата за взаемна поддршка, разбирање и искреност.

Космосот им подготвува само убави работи, конечно ќе живеат како што сакаат:2024 им носи среќа, љубов и спокој на 3 ...

Вечер Прес - 21.11.2023

До крајот на тековната година ќе се случат многу промени во животот на хороскопските знаци. Често космосот ни испраќа непредвидени планови во животот, со кои треба да се справиме на најдобар можен начин.