TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал има неверојатен почеток на 2024 година – најдобри се во Премиер лигата!

Спортски - 25.02.2024

Екипата на Арсенал е тимот со најдобра форма во 2024 година во Премиер лигата. Во Премиер лигата избраниците на Микел Артета одиграа шест натпревари и победија на секој од нив, а играа и со Ливерпул.

Пеколен старт на 2024 година на Арсенал: Шест победи на шест меча и гол разлика 25-3

Sport 1 - 25.02.2024

Арсенал е убедливо најдобриот тим во Премиер лигата во 2024 година и ако вака продолжи, може да се надева на прекин не дводеценискиот пост кога станува збор за титулата во англиското првенство.

ВИДЕО | Aрсенал убедлив против Њукасл за шеста победа во низа

Слободен Печат - 25.02.2024

Тимот на Арсенал продолжува со максимален ефект во Премиер лигата во 2024 година и по шестиот одигран натпревар. Избраниците на Микел Артета вечерва го победија Њукасл со резултат 4:1 и така го задржаа чекорот со Ливерпул и Манчестер Сити.

ВИДЕО: Арсенал убедлив, го надигра и декласира Њукасл во Лондон

Gol.mk - 24.02.2024

Четата на Микел Артета , екипата на Арсенал демонстрира сила и убедливо го совлада Њукасл со 4-1 (2-0) во дуелот од 26. коло на Премиер лигата кој се одигра на „Емирати“. Неславно деби меѓу стативите на „страчките“ имаше Лорис Кариус , бидејќи Еди ...

Серијата продолжува: Нова фуриозна партија на Арсенал во Премиер лигата (ВИДЕО)

Дерби - 24.02.2024

Арсенал разочара на соочувањето со Порто во Лигата на шампионите, но „топчиите“ кога играат во Премиер лигата едноставно летаат на теренот и за тоа вечерва добивме нова потврда, победа над Њукасл од 4-1.

Арсенал со убедлив триумф над Њукасл ја продолжи битката за титула (ВИДЕО)

Екипа - 24.02.2024

Арсенал ја продолжува трката за шампионската титула, откако на домашен терен на „Емирати“ во Лондон, ја совлада убедливо екипата на Њукасл со 4-1. Победникот беше познат уште по 69. минути игра, кога „топчиите“ се стекнаа со предност од 4-0, а на ...

Арсенал го разнесе Њукасл за шеста победа по ред (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.02.2024

Екипата на Арсенал се уште е со максимален ефект во Премиер лигата во 2024 година и по шестиот одигран натпревар. Вечерва „топчиите“ го прегазија Њукасл со 4-1 и го задржаа чекорот со водечкиот тандем Ливерпул-Манчестер Сити.

Премиер лига: Победи на Арсенал и Сити, нов шок на „Олд Трафорд“

Нетпрес - 24.02.2024

Во последниот натпревар од 26. коло на англискиот шампионат во саботата, фудбалерите на Арсенал на свој терен убедливо го совладаа Њукасл Јунајтед со 4:1 (2:0). Арсенал уште од самиот почеток доминираше на теренот, а подобрата игра беше наградена со ...

„Топчиите“ пукаа жестоко кон Њукасл

Спортклуб - 24.02.2024

Арсенал успеа да забележи рутинска победа против Њукасл на „Емирати“, иако на оваа средба се очекуваше и поголем отпор од гостинската екипа. На полувреме Арсенал водеше веќе со 2:0, а тоа на крајот излезе една уверлива победа од 4:1 и со тоа ја ...

Арсенал го декласира Њукасл (ВИДЕО)

МакФудбал - 24.02.2024

Арсенал ја продолжи победничката серија во Премиер – лигата совладувајќи го Њукасл на „Емирати“ со 4-1. Сега „топчиите“ се на третата позиција, но само со два бода негатива во однос на лидерот Ливерпул и еден бод зад Манчестер Сити.

(Видео) Арсенал го растури Њукасл

TopSport - 24.02.2024

Фудбалерите на Арсенал го совладаа Њукасл со резултат 4:1 во дербито од 26. коло на Премиер лигата. Лошо започна за гостите на „Емирати“, во 18. минута кога топката го погоди Свен Ботман во коленото и заврши во мрежата од голот на Лорис Кариус.

Арсенал останува во чекор со Ливерпул и Манчестер сити

24Инфо - 24.02.2024

И Арсенал без проблеми стаса до нов триумф во 26. коло од англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција, победувајќи го убедливо Њукасл со 4:1. „Топчиите“ остануваат во чекор со Ливерпул и Манчестер сити во неизвесната трка за титулата.

Арсенал немаше милост против Њукасл, трката за титулата ќе биде драматична (Видео)

Спортманија - 24.02.2024

Арсенал без многу проблеми, со убедливи 4:1 го победи Њукасл во меч од 26 коло на Премиер лигата. Со оваа победа Топчиите стигнаа до нови три бода и заедно со Манчестер сити и Ливерпул остануваат најсериозни кандидати за титулата.

Арсенал го декласираше Њукасл

SportSport - 24.02.2024

Арсенал ја оправда фаворитската улога против Њукасл и ја вжешти трката за титулата во Премиер-лигата. Избраниците на Микаел Артета на домашен терен дојдоа до убедлива победа од 4-1 во рамките на 26-то коло во Премиер-лигата.

Арсенал, Ливерпул и Манчестер Јунајтед ќе играат еден против друг во САД

Екипа - 24.02.2024

Премиерлигашите Арсенал, Ливерпул и Манчестер Јунајтед летово ќе се подготвуваат во САД, и ќе играат натпревари еден против друг. Првиот меч е на програмата на 27. јули во Лос Анџелес каде ќе се сретнат Арсенал и Манчестер Јунајтед.

(Видео) Арсенал го растури Њукасл

Макфакс - 24.02.2024

Фудбалерите на Арсенал го совладаа Њукасл со резултат 4:1 во дербито од 26. коло на Премиер лигата. Лошо започна за гостите на „Емирати“, во 18. минута кога топката го погоди Свен Ботман во коленото и заврши во мрежата од голот на Лорис Кариус.

(Видео) Арсенал го растури Њукасл

Опсервер - 24.02.2024

Фудбалерите на Арсенал го совладаа Њукасл со резултат 4:1 во дербито од 26. коло на Премиер лигата. Лошо започна за гостите на „Емирати“, во 18. минута кога топката го погоди Свен Ботман во коленото и заврши во мрежата од голот на Лорис Кариус.

Премиер лига: Победи на Арсенал и Сити, нов шок на „Олд Трафорд“

365 - 25.02.2024

Во последниот натпревар од 26. коло на англискиот шампионат во саботата, фудбалерите на Арсенал на свој терен убедливо го совладаа Њукасл Јунајтед со 4:1 (2:0). Арсенал уште од самиот почеток доминираше на теренот, а подобрата игра беше наградена со ...

Победи на Арсенал и Сити, нов шок на „Олд Трафорд“

Пулс24 - 25.02.2024

Во последниот натпревар од 26. коло на англискиот шампионат во саботата, фудбалерите на Арсенал на свој терен убедливо го совладаа Њукасл Јунајтед со 4:1 (2:0). Арсенал уште од самиот почеток доминираше на теренот, а подобрата игра беше наградена со ...